Co by było gdybym przestał/a ją/jego kochać....?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez pikpokis 31 sty 2007, 15:27
mieciu dziekuje za odp. kurde wszystko bylo dobrze zawsze, bylam nerwowa i wiedzialam ze mam natrectwa ale jedna mysl i zaczol sie najgorszy okres w moim zyciu:( tobie mieciu tez te mysli przyszly nagle? ja tez sie nie poddam, przynajmniej sprobuje.... ehhhh:( takie mysli dla osoby kotra zawsze kochala to cios nozem w serce:(

przez mieciu 31 sty 2007, 16:08
Tak, u mnie też to przyszło nagle - w ciągu jednego wieczora. Zacząłem sprawdzać swoje emocje w stosunku do mojej narzeczonej i wtedy bums. Horror. Może dlatego, że to miała być ta jedna jedyna, może zbyt wyidealizowałem ją, może za dużo oczekiwałem od niej, od siebie... Zdobywałem ją i udało mi się, udało i mój umysł poszukał sobie innej pożywki, na moje nieszczęście znalazł ją... dlaczego ja, dlaczego...po co na co... te pytania nie dają mi żyć. W głowie obrazek naszego szczęścia za 20 lat, za 30 lat...ale dlaczego teraz cierpienie...potężne cierpienie tworzące czarne dziury tak głębokie i niezbadane jak kosmos. Planowanie wspólnej przyszłości z dziwnym lękiem, lękiem, który jakby chciał powiedzieć: coś jest nie tak. Ale ja wiem, że jest ok. I tak w kółko. eh...musiałem się wygadać...

przez pikpokis 31 sty 2007, 16:42
dobrze ze sie wygadales mieciu!mozesz to robic czesciej! u mnie tez TO przyszlo wieczorem ,nagle mysl: czy kocham i sie zaczelo.... tak jak u ciebie sprawdzanie swoich emocji, ciagle analizy na dodatek patrzenie na niegoi pytanie samej siebie czy on mi pasuje czy mi sie podoba, jesli on mowi o jakis planach to ja przytakuje ale odrazu mam lek i mysle ze te plany nie wypala bo mam te leki i napewno zle sie to skonczy:( mieciu a jak reagjesz na czulosc twojej dziewczyny, na to ze miwi ci ze cie kocha, bo ja, hanusia i ania mamy tak ze wrecz nie chcemy tego, zeby tak mowili, bo sie boimy:( trzymaj kciuki dzis za mnie a ja za ciebie! hanusiu aniu ??? łuuuuu łuuuu ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mieciu 31 sty 2007, 16:57
Wszyscy mamy podobnie. Najgorsze jest to, że pomimo, że wiem że z nią bym chciał się zestarzeć - lęk nie mija. To tak jakby rozrywały mnie dwa pociągi jadące w różne strony. Wybieram jeden z nich ale ten drugi wcale nie zamierza mnie puścić. Może psycholożka wskaże mi sposób, bo jakiś musi być...musi.

przez apsik84 31 sty 2007, 19:01
jak czytam wasze wypowiedzi to tak jakbym czytala cos co ja napisałam... dzis mam gorszy dzień i znow sie boje i płacze... mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej... tez czuje sie rozerwana między tym co chce (czyli zyciem z moim jedynym) a tym co mi mowia natrectwa... czasem sie zastanawiam czy to choroba... ale jesli nie to co w takim razie? czasem przezywam paniczny strach ze to nigdy nie odejdzie... a kiedy mnie to dopada, to nagle wszystko traci sens... najlepiej zasnąć i sie nie obudzić... ale to byłoby zbyt proste...

przez Klezus 31 sty 2007, 19:55
apsik84 wiem że są chwile zwątpienia ale nie trać wiary bo tak naprawde tylko od ciebie zalezy jak będzie w przyszłości :)
Człowiek jest tyle wart ile jest w stanie zrobić dla drugiego człowieka...

Chcesz porozmawiać na temat NN pisz na pw...

przez pikpokis 31 sty 2007, 20:57
witajcie! apsik dobrze ze napisalas, dzis czytalam twoje posty zeby sie pocieszyc jakos:( dzis zly dzien:( niby bylo dobrze ale przyszla mysl: ciekawe kiedy mnie dopadnie TO... no i oczywiscie podczas ogladania tv z chlopakiem naszlo mnie:( jak moje kochanie mowi mi ze mnie kocha chce mi sie plakac:( caly czs przypomina mi sie cos z przeszlosci tak jak u apsik84..... zaczelam laczyc w to Boga, boje sie ze On stoi za mna i chce mi pokazac ze moj chlopak nie jest dla mnie:( albo z drugiej strony: wyznacza mi probe a jesli sie poddam to mi powie: mialas wybor moglo byc dobrze ale za szybko sie poddalas:( :( :cry: aha i wiecie co? jak w jakies chwili bylo wzglednie normalnie to myslalam: czy jak nie bylam chora (chce wierzyc ze to choroba) to czy tak sie zachowywalam jak dzis? jakie byly moje reakcje kiedys?:( kurde jakbym miala jakas naladowana bron to dzis chyba wiecie co:( bieglam z placzem do domu i myslalam : nikt mi go nie zabierze!!!! :(((( no i dobieglam do was:( dobrej nocy a co najwazniejsze jutra i pojutrza.... za co te meki ? :(

przez n-monika 31 sty 2007, 21:24
Witajcie...to głupio zabrzmi ale u kazdego"zdrowego" człowieka jesli pojawiaja sie takie mysli to naprawde warto sie zatrzymac i zastanowic sie czy to aby napewno to.ale w nn takie mysli wcale nie oznaczaja ze trzeba sie zatrzymywac i zastanawiac.raczej ze wszystkich sil trzeba brnac do przodu.Chciałabym dodac Wam otuchy ze to mija.
choc dzis Uznacie ze to nie mozliwe, to kiedys z pewnoscia Obudzicie sie rano i zdacie sobie sprawe ze kochacie pelna piersia.powodzenia i trzymam kciuki.miłosc zwyciezy.pozdrawiam

przez pikpokis 01 lut 2007, 11:29
witam! mam pytanie do miecia i apsik czy psycholodzy powiedzieli wam ze to na bank natrectwa? u KAZDEGO z nas ta mysl przyszla nagle, jest natarczywa, zadaje nam pytania. Modle sie zeby to byla nerwica, aniu ja wiem ze ty masz zakaz wchodzenia na forum ale co sie dzieje z hanusia?:( czekam na odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam! pomimo zlej pogody zycze dobrego dnia!

przez mieciu 01 lut 2007, 13:14
Ja byłem dopiero na pierwszej konsultacji z psychologiem i nic mi jeszcze nie mówiła ale zapytam się następnym razem - w poniedziałek. Powiedzcie mi, skąd jesteście?

przez pikpokis 01 lut 2007, 15:54
ja jestem z sopotu a wy???

przez apsik84 01 lut 2007, 16:07
ja z wrocławia:)

mi konkretnie nie powiedziała ze to nerwica natręctw, w ogole nie powiedziała co mi jest a to pewnie dlatego ze nie pytam :), ale w momencie kiedy spytała sie mnie czy nie chciałabym wziąć leków ("bo w takich stanach jak moje często je polecają pacjentom") użyła sformułowania "natręctwa"... wiec to chyba nie moze byc nic innego :)

przez pikpokis 01 lut 2007, 16:19
mi apsik powiedziala ze to sa netrectwa, ale to mnie uspokoilo jedynie na kilka godzin, jak zachowujesz sie przy swoim chlopaku apsik???

hanusiu gdzie sie podziewasz?:( aniu napisz co u ciebie! tesknie za wami:(

przez mieciu 01 lut 2007, 16:19
A ja z Gdańska. Możemy urządzić zjazd chorych na nn;). Mam dziś lepszy dzionek i staram się radować ile się da. Zapewne nie potrwa to długo. Wam też życzę samych dobrych chwil, choć wiem jakie to trudne. Trzymajcie się!!

Sortuj wg