Nerwica na tle poglądowym i sztuki

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Emotional 11 lip 2014, 16:44
Ja myślę, że Twoje rysunki są bardzo fajne, i obraz który widziałam na blogu... Uważam, że przekazują dużo emocji, Ty tego nie widzisz? Dla mnie sztuka jest takim wyzwoleniem, bo tam nikt nic nie może Ci kazać i możesz zrobić coś kompletnie bez sensu, i nawet nie wiedząc dlaczego tak, i nikt Ci nie zabroni, nie ma żadnej reguły... To jest najlepsze. Bo ja myślę, że w sztuce można wszystko.

Rozumiem o czym piszesz, że tak jakbyś kontrolowała swoje uczucia... Chyba też tak mam. Że niby czuję, czasem bardzo dużo, a potem myślę, że to i tak nie byłam do końca ja, tylko ktoś wykreowany... Ja uważam, że to przez to, że boję się żyć, tak naprawdę żyć i angażować, być jakąś częścią świata. Albo czasem myślę, że straciłam wszystkie emocje i tylko udaję... Chyba warto innym o tym opowiadać, myślę, że to może pomagać, jakoś tak wyzwalać, sama nie wiem...

przez monapayne 11 lip 2014, 17:01
Emotional, hej. Dzięki za odpowiedź. Właśnie jest dokładnie tak jak piszesz - sztuka jest wyzwoleniem... A ja się sama w niej pogubiłam, uwięziłam... Zawsze sztuka dawała mi poczucie wolności.

W ogóle to czuję się tak jak to opisałaś...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez lonsdale 27 lip 2014, 12:29
robotnica, bo aborcja jest zła - to morderstwo, więc to raczej nie jest choroba tylko głos Twojego sumienia

-- 27 lip 2014, 12:31 --

wogóle to dobrze że przychodzą Ci takie myśli, że aborcja jest zła, że Bóg jest dobry, -> to raczej dobrze świadczy, wkońcu zdrowa część wzięła górę. Ale może ty uciekasz od tych myśli i dlatego masz natręctwa, proponuje Ci sie nie przejmować i zaakceptować, bo wbrew temu co pisze ww. tezy nie są "głupotami" tylko zdrowymi mądrościami. Pozdro
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychoanalepsja_SS 27 lip 2014, 13:08
lonsdale napisał(a):Bóg jest dobry, -> to raczej dobrze świadczy, wkońcu zdrowa część wzięła górę.

Lekarz wie, że odstawiłeś leki :)?

przez monapayne 27 lip 2014, 13:21
Jeśli jest bóg to chyba ani nie jest dobry ani zły, takiego bym wolała w każdym razie.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez lonsdale 27 lip 2014, 13:27
Nekroschizofrenik, biorę cały czas :) lepiej sie zajmij swoją schizofrenią
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

przez Ojakdobrze 27 lip 2014, 14:30
robotnica, Bóg jest dobry, Bóg jest miłością.

Wszystkim polecam fajna stronke z ksiazkami, ktore duzo opisuja w temacie Boga, wiary, człowieka... Mozna sobie poczytac (nie trzeba kupowac, sa udostepnione za darmo do czytania) jesli ktos ma ochote :).

http://www.objawienia.pl/anna/spis-anna.html

przez lovely 27 lip 2014, 14:35
lonsdale napisał(a):wogóle to dobrze że przychodzą Ci takie myśli, że aborcja jest zła, że Bóg jest dobry, -> to raczej dobrze świadczy, wkońcu zdrowa część wzięła górę. Ale może ty uciekasz od tych myśli i dlatego masz natręctwa, proponuje Ci sie nie przejmować i zaakceptować, bo wbrew temu co pisze ww. tezy nie są "głupotami" tylko zdrowymi mądrościami. Pozdro

serio? zgwałcone 12-latki powinny rodzić dzieci?!??!! faktycznie bardzo "zdrowe" podejście lonsdale. choć nie o tym powinnam - bo to nie powinno być miejsce na nagonkę poglądową.

obojętnie jakie poglądy ma robotnica - jeśli pojawiają jej się natręty o temacie przeciwnym których nie chce to nie jest cudowna zmiana światopoglądu tylko bardzo nieprzyjemny objaw.

nigdy nie jest dobrze kiedy komuś przychodzą do głowy natrętne myśli z którymi się nie identyfikuje - to po prostu choroba.
gg 45603073

przez monapayne 27 lip 2014, 14:38
lovely, dzięki. Właśnie nie mogę tego wygonić z głowy. Jeszcze jak piszecie o tym, że to dobre, to już w ogóle. Bo sobie zaczynam wkręcać, ze może tak powinno być. Ale wiem, ze to nieprawda tak w głębi.

przez Pieprz 27 lip 2014, 14:41
robotnica, Bóg jest dobry, Bóg jest miłością.

ah ten bóg prawdziwy z niego szczęściarz. Bez szatana miałby przesrane.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today.
Król Balu

przez lonsdale 27 lip 2014, 14:46
lovely, nie chodzi mi o 12-latki (jest to często podnoszone, taki "argument" aby usprawiedliwić aborcję u dorosłych kobiet) ale o puszczalskie kurwiska które grają sie na prawo i lewo, nie używają środków antykoncepcyjnych, często mających kontakty fizyczne pod wpływem narkotyków czy alkoholu i jakby nigdy nic mordują swoje dziecko - dokonują aborcji. Jest nie mało przypadków jak w USA czy na zachodzie Europy są szmatki co miały już 6, czy 7 aborcji i nie widzą w tym nic złego a mają dajmy na to dopiero 30 lat. szok

przez zmęczona_wszystkim 27 lip 2014, 15:10
Te "kurwiska" jak je określasz nie doznały niepokalanego poczęcia i nie zostały zapylone przez wiatr, tylko mieli w tym udział mężczyźni, prawda? Tylko że to nie oni ponosza odpowiedzialność, a tylko kobiety, tylko po nich się jedzie. Nie wkręcaj dziewczynie poglądów, ma już dość swoich problemów. Jeśli czuje, że to nie jej poglądy, to wiadomo, ze się z tym męczy. Zresztą nawiedzeni wiecznie oskarżają innych, ze są za aborcją, za zabijaniem, a przecież tu chodzi o to, ze jest się za zapobieganiem ciąży, a aborcja w pewnych przypadkach jest dla mnie oczywista. Szkoda, ze najwięcej do powiedzenia w tej kwestii mają zawsze ci, co nie rodzą, a w oskarżaniu kobiet zapomina się o panach, którzy też odpowiedzialność powinni ponosić. Ale to nie wątek o aborcji.

przez lovely 27 lip 2014, 15:12
czyli idąc tym tropem możemy sobie rozróżniać w jakim przypadku to jest morderstwo a w jakim przypadku uzasadniony zabieg?
12-latki mogą usuwać, kurewki nie.
A 14latki? A 16 latki? Gdzie ustanowisz granicę? A kobiety które noszą płód który nie ma szansy przeżyć? A dziewczyna z depresją której stan przez 9-miesięcy noszenia niechcianej ciąży jeszcze bardziej się pogłębi? A kobieta która ma męża od 10 lat ale antykoncepcja zawiodła - i już nie chce dzieci i nie chce kolejne 9 miesięcy swojego życia być inkubatorem? Rozumiem że ty możesz zdecydować kto ma prawo a kto nie?

To kobieta powinna decydować o swoim losie a nie inni ludzie za nią. Nie mogę ogarnąć skąd się bierze w ludziach ten pęd do mieszania się w czyjeś życie. A najdziwniejsze jest to że najchętniej na ten temat wypowiadają się faceci.
gg 45603073

przez zmęczona_wszystkim 27 lip 2014, 15:17
lovely napisał(a):czyli idąc tym tropem możemy sobie rozróżniać w jakim przypadku to jest morderstwo a w jakim przypadku uzasadniony zabieg?
12-latki mogą usuwać, kurewki nie.
A 14latki? A 16 latki? Gdzie ustanowisz granicę? A kobiety które noszą płód który nie ma szansy przeżyć? A dziewczyna z depresją której stan przez 9-miesięcy noszenia niechcianej ciąży jeszcze bardziej się pogłębi? A kobieta która ma męża od 10 lat ale antykoncepcja zawiodła - i już nie chce dzieci i nie chce kolejne 9 miesięcy swojego życia być inkubatorem? Rozumiem że ty możesz zdecydować kto ma prawo a kto nie?

To kobieta powinna decydować o swoim losie a nie inni ludzie za nią. Nie mogę ogarnąć skąd się bierze w ludziach ten pęd do mieszania się w czyjeś życie. A najdziwniejsze jest to że najchętniej na ten temat wypowiadają się faceci.

Tu już wsadzasz kij w mrowisko. Uważaj, bo w innych wątkach już grasują ci, którzy z automatu nazwą cię lewakiem, wrogiem Boga i wartości, a dyskusja z nimi nie ma sensu - oni wiedza lepiej, mają w swoim mniemaniu jedyne dobre argumenty i sa depozytariuszami jedynej prawdy :D nie biora pod uwagę, że walczą jedynie ze swoimi wyimaginowanymi stereotypami i innym przypisują wszystko, co im pasuje:) Strzeż się. Dziś upał i niektórzy doznają prawdziwego nawiedzenia :mrgreen:

Sortuj wg