Komisja na stopień niepełnosprawności nerwica natręctw.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Kalebx3 01 sie 2014, 19:05
Ala to masz szczęście ,zawsze wycyckasz coś dodatkowego z ZUS-u .A i o pracę będzie Ci łatwiej . Podobno znów ma wrócic 7 godzinny dzień pracy dla niepełnosprawnych . Dobrze zrobiłaś .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ala1983 01 sie 2014, 19:12
Kalebx3, Z Zus-u nie sądzę, prędzej z opieki. Póki co mam zamiar iść jednak do pracy.
Podobno znów ma wrócic 7 godzinny dzień pracy dla niepełnosprawnych .

Podobno wrócił od 09.07., zaraz zacytuję, ale oficjalnie w Polsce chyba nikt nie wie :bezradny:

-- 01 sie 2014, 18:18 --

"W wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego od 9 lipca 2014 roku wracają skrócone normy czasu pracy osób niepełnosprawnych (7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo).

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 13.06.2013 r.
http://trybunal.gov.pl/rozprawy/komunik ... /s/k-1711/
http://www.niepelnosprawni.gov.pl/zatru ... ucyjnego-/"

Źródło> http://www.twkgorzow.keed.pl/index.php/ ... osprawnych
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez White Rabbit 01 sie 2014, 19:58
Rozumiem, Ala, a czy zaburzenia notowane u różnych specjalistów z powodu stresu (kardiolog, gastrolog [stany zaleczonych wrzodów/przedwrzodowe], laryngolog) przed osiemnastym rokiem życia oraz wizyty u szkolnego pedagoga (również przed 18-ym rokiem życia) mogą zostać dołączone do dokumentacji, liczącej się w trakcie orzekania?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ala1983 01 sie 2014, 20:06
White Rabbit, Myślę, że tak, wszystko co związane z chorobą na którą starasz się o stopień ma znaczenie.

przez Inga_beta 01 sie 2014, 21:19
To na zaburzenia osobowośći mozna dostać grupę?

przez elo 01 sie 2014, 21:23
na same zaburzenia osobowosci watpie bo to nie choroba
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez White Rabbit 01 sie 2014, 21:30
Ala, ale, czy to, o co pytałam mogłoby zostać uznane za dowód, że zaburzenia lekowe wystąpiły przed osiemnastym rokiem życia? Tak się składa, że parę dni po osiemnastce poszłam do psychologa, bo po prostu skończył się rok szkolny.. Gdyby mi ktoś wtedy powiedział, że rozpoczęcie leczenia przed 18 ma takie kolosalne znaczenie, z pewnością wybrałabym się o te parę dni wstecz. A zaburzona jstem od najwcześniejszego dzieciństwa, ataki paniki, samookaleczenia, depresje, ostre dysocjacje itd., tylko nikt się tym nie zainteresował, bo dorastałam w strasznym domu, w którym moj stan nikomu nie leżał na sercu.

przez ala1983 02 sie 2014, 15:03
Inga_beta napisał(a):To na zaburzenia osobowośći mozna dostać grupę?

Jeśli ktoś leczy zaburzenia osobowości (ktore de fakto potrafią nieźle zrujnowac zycie :roll: ) a jeszcze do tego bierze leki, to myślę, że uprawnia to do stopnia, mimo, że to nie choroba ale jakieś schorzenie jednak tak.
Ja miałam w połączeniu ze stanami lękowo/depresyjnymi, depresją reaktywną, epizodem depresyjnym.. różnie to nazywali.

-- 02 sie 2014, 14:11 --

White Rabbit napisał(a):Ala, ale, czy to, o co pytałam mogłoby zostać uznane za dowód, że zaburzenia lekowe wystąpiły przed osiemnastym rokiem życia? Tak się składa, że parę dni po osiemnastce poszłam do psychologa, bo po prostu skończył się rok szkolny.. Gdyby mi ktoś wtedy powiedział, że rozpoczęcie leczenia przed 18 ma takie kolosalne znaczenie, z pewnością wybrałabym się o te parę dni wstecz. A zaburzona jstem od najwcześniejszego dzieciństwa, ataki paniki, samookaleczenia, depresje, ostre dysocjacje itd., tylko nikt się tym nie zainteresował, bo dorastałam w strasznym domu, w którym moj stan nikomu nie leżał na sercu.

To o co pytasz ma znaczenie w przypadku renty socjalnej, renty z tytułu niezdolności do pracy lub podobnej pomocy z Zus/u. W przypadku Powiatowych Zespołów ds.orzekania o Niepełnosprawności nie ma to większego znaczenia. Dostać grupę jest dość łatwo ale wyciągnąć coś z Zus-u bardzo ciężko.
Ja poza świadczeniem rehabilitacyjnym nie ubiegałam się o nic w Zusie, więc u mnie kwestia czy przed 18 czy po 18-stce nie miała zbytniego znaczenia do tej pory.
Może ktoś inny odpowie ci na twoje pytania, najlepiej jednak zapytać się u źródła.

przez White Rabbit 02 sie 2014, 17:20
ala1983, dziękuję Ci za odpowiedź.

przez wojtekzlodzi 05 sie 2014, 18:59
Czy na podstawie tego,że nie nawidzę ludzi, wszędzie widzę wszechobecny fałsz a także odnoszę wrażenie ze chciałbym walczyć sam
przeciwko społeczeństwu, możliwym jest,że posiadam zaburzenia osobowości? Ludzie gnębili mnie już od przedszkola.
Najgorsze jest jednak to,że muszę pracować żeby się utrzymać i jestem skazany na tych karaluchów! Matko nie chcę niczego
chcę być tylko sam!!!

Niczego się nie boję. Tylko ludzi i niczego więcej. :D

przez ala1983 05 sie 2014, 19:08
wojtekzlodzi, Odpowiedź z forum nic ci raczej nie da ;)

przez wojtekzlodzi 05 sie 2014, 20:59
A czy z tego forum można się dowiedzieć wogóle czegokolwiek ?

przez depresja24h 05 sie 2014, 21:04
wojtekzlodzi może masz osobowość paranoiczna

Kryteria diagnostyczne ICD-10

wrażliwość na niepowodzenia i odrzucenie
tendencja długotrwałego przeżywania przykrości
podejrzliwość, ujmowanie obojętnych działań otoczenia jako wrogich lub pogardliwych
sztywne poczucie własnych praw
podejrzenia dotyczące wierności (partnerów i przyjaciół)
przecenianie własnego znaczenia
pochłonięcie wyjaśnieniami wydarzeń

Kryteria diagnostyczne DSM-IV

pozbawiona wystarczających podstaw podejrzliwość, że inni nas wykorzystują, krzywdzą lub oszukują,
zaabsorbowanie bezpodstawnymi wątpliwościami co do lojalności przyjaciół lub wspólników i co do tego, czy są oni godni zaufania
niechęć do zwierzania się innym, spowodowana nieuzasadnionym lękiem, że informacje te zostaną użyte przeciw nam w złych intencjach
odczytywanie ukrytych, poniżających lub groźnych znaczeń z niezłośliwych uwag lub zdarzeń
ciągłe noszenie urazów, czyli niewybaczanie zniewag, krzywd lub afrontów
dostrzeganie ataków na nasz charakter czy reputację, które zwykle nie są widoczne dla innych, oraz szybkie reagowanie na nie gniewem lub przechodzeniem do kontrataku
powtarzające się nieusprawiedliwione podejrzenia dotyczące wierności współmałżonka lub partnera seksualnego

przez take 04 wrz 2015, 10:37
Kalebx3 napisał(a):Na NN dostalem stopień umiarkowany na 2,5 roku . Do niczego mi się to nie przydało , nawet miejsc parkingowych dla inwalidów nie dostałem . Miałem okazję iśc na to do pracy ,,, ale ZUS tylko na to czeka , by z moja calkowita niezdolnością do pracy albo odebrać mi rentę , albo zwalić ją na częściową niezdolność . Więc wolę sobie w domu siedzieć (po odliczeniu na dojazdy i niańkę ,żeby zaprowadzała syna do szkoły i przyprowadzała ) to nawet więcej mi wyjdzie teraz niżby pracował i użerał z jakimiś innymi debilami w robocie . No ale kto musi to musi , jak nie ma wyjścia .

Czy ta renta została przyznana na samo OCD? Z tą "całkowitą" niezdolnością to jest nie fair według mnie. Ktoś może mieć jakąś zdolność do pracy, ale małą, na dodatek jeszcze mieć takie problemy, że łatwo może wyjść jego inwalidztwo i osoba taka może być łatwo "pośmiewiskiem" czy nawet ofiarą przemocy. Mi się wydaje, że dosłownie nie mam całkowitej niezdolności do pracy, ale ze znalezieniem i utrzymaniem pracy mogę mieć duży problem... Boję się, że nie zostanie mi przyznana renta socjalna. A rodzice mogą zarzucać mi pasożytnictwo czy bycie darmozjadem. Nie chciałbym zostać "bez grosza".

Sortuj wg