Komisja na stopień niepełnosprawności nerwica natręctw.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Kalebx3 13 cze 2014, 16:54
Tak pracowaałem , ale jak mi się zdaje rentę socjalną to chyba ZUS nie przydziela ,tylko Opieka Społeczna .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez khaleesi 13 cze 2014, 16:56
Kalebx3, ale tu chodzi o komisje ZUS i o stopień niepełnosprawności a nie rente. Po prostu ktoś napomknął o rencie to ludzie zaczęli odpisywać. chodzi o stopień co i jakie ulgi ma się z tego tytułu.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Kalebx3 13 cze 2014, 16:59
Kalebx3, ale tu chodzi o komisje ZUS i o stopień niepełnosprawności a nie rente

ZUS nie przydziela stopnia niepełnosprawności tylko Komisja Miejsko - Gminnna , czy jakoś tak i z Zus-em nie ma to nic wspólnego .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AdrianR 13 cze 2014, 17:00
Słuchaj Może faktycznie ostatnio jestem przewrażliwiony więc i ja przepraszam, że tak wyskoczyłem. nie gniewaj się, sorki ale ostatnio jak ciągle ktoś ci dokłada to człowiek tylko obsesyjnie oczekuje ciosu i zaczyna się bronić jak zagonione w kozi róg zwierzę. :hide: Czasem ciężko odczytać czyjeś intencje a mogę to czynić jedynie na podstawie własnych doświadczeń interpersonalnych. A że mam jakie mam to bywam nie raz nadreakcyjny, dlatego przepraszam z góry już wszystkich. Bierzcie na mnie poprawkę choć naprawdę staram się być miły i koleżeński. 8)
Ja bym się zadowolił tymi 600 zł miesięcznie dlatego, że jestem oszczędny i te pieniązki chociażby pozwoliły mi na kupowanie lepszych antydepresantów i ogólnie na jakieś badania i leczenie. Gdyby było więcej to też bym się przecież nie pogniewał ale nie chce być już taki roszczeniowy jak zasugerowała mi Candy14. Sorry, że wciąż to wypominam komuś hehe ale taki mam charakter że niezasłużoną krytykę pamiętam cholernie dłuuugo choć oczywiście zapominam o urazach ale no jednak jak mi się w moim wyobrażeniu jakaś cecha przyklei do kogoś to ciężko to potem zmienić. A powiem nieskromnie, że raczej nie mylę się co do ludzi, choć staram się też nie rzucać pochopnych opinii. Czasem źle ocenię sytuację więc biję się w piersi i należy ci się ode mnie teraz zwykłe "przepraszam - sorki". :P Wracając do tematu warto myślę zarabiać jakąś lepszą kasę a nie liczyć ciągle na ZUS. Że nie wspomnę o tym, że kogoś tak bidnego i niezaradnego to i żadna dziewczyna nie zechce więc trzeba się jakoś starać wychodzić na prostą. W swoim czasie ta renta byłą mi CHOLERNIE NIEZBĘDNA, każdy grosz się liczył ale ZUS wtedy wypiął na mnie dupę. Jeśli oni nikomu prawie tych świadczeń nie dają jak słyszę w TV to co oni robią z taką forsą? Sobie na nagrody no bo co innego? Rodzice mi radzili kiedyś sądzić się z ZUSem ale ja wam mówię, ze z państwowym molochem jeszcze nikt nie wygrał. Teraz to nawet odbierają renty ludziom bez rąk i nóg i na wózkach a sądy raczej chyba oddalają pozwy w zdecydowanej większości i potem skąd weźmiesz kasę na opłacenie kosztów postępowania? To już wtedy miałbym KOMPLETNĄ KAPLICĘ. W długach po uszy a tak chociaż jestem jakoś na plusie wg tego co uda mi się zarobić tak czy owak + z pomocą rodziny od czasu do czasu - jakieś drobne przysługi. ;)

przez Depakiniarz 13 cze 2014, 17:02
Kalebx3 napisał(a):Tak pracowaałem , ale jak mi się zdaje rentę socjalną to chyba ZUS nie przydziela ,tylko Opieka Społeczna .

Rentę socjalną przydziela ZUS.

przez Kalebx3 13 cze 2014, 17:11
ale ja wam mówię, ze z państwowym molochem jeszcze nikt nie wygrał.

niejeden wygrał z ZUS-em , na przykład mój wujek .Teraz ma rentę i dwie prace a ZUS na Hu-j może mu naskoczyć , musi płacic .
Ojciec też wygrał , bo pracował w szkodliwych warunkach , a nie chcieli mu tego uznać i wcześniej puścic na emeryturę . Sądził się i wygrał .
Ja dostałem za pierwszym razem na NN. Nawet Departament Zdrowia z Warszawy ponownie wysłał mnie na weryfikację czy słusznie należy mi sie renta . Przyszlo 3 " specjalistów " na tę weryfikację , żaden zielonego pojęcia nie miał o psychiatrii , to wyslali mnie ponownie do tego samego psychiatry co mi rentę wcześniej przyznał , a ten zamotany myslal ,że to o normalne przedłużenie chodzi i tym sposobem dodatkowe 1, 5 roku sie fuksło . A wcześniej przed rentą jak mnie straszyli wszyscy,że na pewno nie dostanę . Potem im gały wyszly , bo nie dość ,że dostałem to jeszcze całkowitą niezdolnośc.

-- 13 cze 2014, 17:12 --

Kalebx3 napisał(a):
Tak pracowaałem , ale jak mi się zdaje rentę socjalną to chyba ZUS nie przydziela ,tylko Opieka Społeczna .

Rentę socjalną przydziela ZUS.

To przepraszam . Myslałem ,że Komisja ds. Orzekania o Niepełnosprwności.

przez Depakiniarz 13 cze 2014, 17:21
No ja sie też sądzę z ZUS w sprawie nieprzyznania mi renty na chad oraz na borderline. 8 lipca mam badanie lekarskie.

przez Kalebx3 13 cze 2014, 17:31
a to życzę Ci powodzenia .
Pamiętaj ,żeby mówić ,że tylko Ci się pogarsza , żadnych pozytywnych okresów podczas trwania calej choroby etc.

przez Depakiniarz 13 cze 2014, 18:24
Juz samo to że 4 razy w przeciagu jednego roku byłem zwalniany z pracy mówi samo za siebie :) Nie nadaję się do niczego.

przez Kalebx3 13 cze 2014, 18:57
Juz samo to że 4 razy w przeciagu jednego roku byłem zwalniany z pracy mówi samo za siebie :

takie teksty to możesz jako argument( na rentę ) mi i Tu na Forum mówić .
Jednak na Komisji możesz to powiedzieć , ale nie jako główny argument . Argumentem Twoim niech będzie głównie to ,że zdrowie Ci sie sypie i coraz gorzej z Tobą .
ja tam o pracy nic na Komisji nie mówiłem, zresztą chyba nikt sie o to nie pytał ( tylko zawód i wykształcenie ) . Mówiłem tylko o totalnym braku zdrowia psychicznego i pogarszającym się w dodatku .
Na tym się skoncentruj , a o niemożliwości utrzymania pracy przez chorobę tylko nadmień .'

-- 13 cze 2014, 19:03 --

Nie nadaję się do niczego.

a tam gadasz .
Slimaki , truskawki , winogrona, kasztany, etc chyba potrafisz zbierać ,,, bo to bym ja sam i małpę nauczył ;)

przez wojtekzlodzi 13 cze 2014, 19:27
No trochę się rozwinął temat:D:D:D Słuchajcie... mój prawnik powiedział,że jeżeli nie dostanę grupy bo chodzi mi o grupę a nie o zasraną rentę. Mogą się szykować na bitwę.

przez Depakiniarz 13 cze 2014, 20:00
Dzieki za porady jak i co :)
Na komisji o rente byli slepi na to ze traciłem prace i w ogole ich to nie zastanowilo, dlatego skierowałem sprawę do sądu. Dodatkowo złożyłem papiery o wniosek o niepełnosprawność, ale tam się czeka prawie 3 miesiace na komisję. Z tego co wiem lekarze sądowi nie mają nic wspolnego z ZUS i sa bardziej wyrozumiali i otwarci na dialog. Oni nie musza wyrabiać statystyk " nieprzyznanych rent"

przez elo 13 cze 2014, 22:23
ja mam 1 stopien no ale nerwica nerwicy nie rowna - jesli faktycznie rozpierdol cie dotyczy to i zmiescisz sie w pulapie
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez khaleesi 14 cze 2014, 13:21
elo, znaczny? <Zszokowana> :shock:

Stopnie niepełnosprawności

Ustala się trzy stopnie niepełnosprawności:
1. znaczny,
2. umiarkowany,
3. lekki.

Orzeczenie ustalające stopień niepełnosprawności stanowi podstawę do przyznania ulg i uprawnień na podstawie odrębych przepisów.

Do znacznego stopnia niepełnosprawności zaslicza się osobę z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej i wymagającą, w celu pełnienia ról społecznych, stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innych osób w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji.

Do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej lub wymagającą czasowej lub częściowej pomocy innych osób w celu pełnienia ról społecznych.

Do lekkiego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę o naruszonej sprawności organizmu, powodującej w sposób istotny obniżenie zdolności do wykonywania pracy, w porównaniu do zdolności, jaką wykazuje osoba o podobnych kwalifikacjach zawodowych z pełną sprawnością psychiczną i fizyczną, lub mająca ograniczenia w pełnieniu ról społecznych dające się kompensować przy pomocy wyposażenia w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze lub środki techniczne.

Niezdolność do samodzielnej egzystencji oznacza naruszenie sprawności organizmu w stopniu uniemożliwiającym zaspokajanie bez pomocy innych osób podstawowych potrzeb życiowych, za które uważa się przede wszystkim samoobsługę, poruszanie się i komunikację.

Zaliczenie osoby do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie wyklucza możliwości zatrudnienia jej u pracodawcy niezapewniającego warunków pracy chronionej, w przypadkach:
1. przystosowania przez pracodawcę stanowiska pracy do potrzeb osoby niepełnosprawnej,
2. zatrudnienia w formie telepracy.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg