Komisja na stopień niepełnosprawności nerwica natręctw.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez wojtekzlodzi 09 cze 2014, 00:26
Witajcie! Czy jest tutaj ktoś kto ma drugi stopień niepełnosprawności na nerwice natręctw??? Pytam ponieważ moje kilku letnie leczenie nie przynosi żadnych większych rezultatów. Przez natręctwa nie mogę utrzymać żadnej pracy. Jestem zatrudniany i już tego samego dnia zwalniany. A więc jestem nie zdolny do pracy. I teraz pytanie do was. Jakich pytań mogę się spodziewać? Jak bronić się przed komisją? Słyszałem,że aby dostać dwójkę trzeba być już prawie na łożu śmierci. Z drugiej strony znam ludzi którzy mają dwójki na banalną depresję. Grupa jest mi potrzebna do tego aby zdobyć pracę w zakładzie pracy chronionej gdzie moje nienormalne zachowania nie będą traktowane jako wynaturzenie. Wszystkie sugestie mile widziane moi drodzy :)

przez hania33 09 cze 2014, 08:39
wojtekzlodzi, Ja mialam 2 grupe przez 3 lata , oprocz nerwicy lękowej mialam tez inne schorzenia. Zbierz dokumentacje , lekarze lubia gdy jest jej duzo.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez KalekaŻyciowa 09 cze 2014, 08:59
Wcale nie trzeba być umierającym, by dostać II :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Infinity 09 cze 2014, 09:37
Ja mam na komisję od jednego specjalisty czyli psychiatry.
Nie wiem czy to nie jest usprawiedliwianie siebie że przez nerwicę nie możesz utrzymać pracy :/ Takie jest moje odczucie, możesz to wygląda inaczej.
Co do tego komu zostanie przyznane to różnie bywa. Mi lekarka pisała że nie wymagam opieki i że jestem samodzielna a za każdym razem dostaje zasiłek pielęgnacyjny i stopień umiarkowany. Za to znam osobę co może wylądować w przyszłości na wózku inwalidzkim bo ma takie schorzenie, do tego postępująca znaczna wada wzroku co jest następstwem tejże choroby, a lekarze przyznali stopień lekki bo nie póki co nie kuleje w sumie tylko dlatego że przez cały czas trwania choroby była pod stałą opieka, lekarza, rehabilitowana, przyjmowała leki itp.

przez PonuraZniwiarka69 09 cze 2014, 09:46
Mam mieszane uczucia...
Sluchaj, mam NN od 6 roku zycia (tak mialam napisane na wypisie) z dosc uciazliwymi objawami, ktore utrudniaja mi wiele spraw i tylko raz z tego powodu bylam zwolniona z pracy - nie leczylam sie wtedy. Przy odpowiednio leczonej nerwicy da sie normalnie pracowac.

Jakie objawy utrudniaja prace i sa powodem zwolnien? Przeciez NN to nie kalectwo czy uposledzenie, zeby starac sie o grupe inwalidzka... :roll:
Leczysz sie dopiero kilka lat. Moze nieskutecznie...

Znam tylko jedna osobe, ktora z powodu NN dostala przyznana grupe i rente, ale to na prawde ekstremalny przypadek (kilka pobytow w szpitalach) i leczy sie bez rezultatu od 10 lat.
PonuraZniwiarka69

przez tahela 09 cze 2014, 10:29
Nie wiem czy NN daje podstawy do tego by miec rente, ja mam od 5 roku zyciia, teraz jest lepiej, ale bywały momenty z yciu ,ze yło i gorzej, róznie bywa, mnie bardziej je4dnak z wykonywania pewnych prac wyklucza wada wzroku , jak równiez z ogładania filmow 3D .Napisz cos wiecej o tym jak u ciebie jest z ta nerwica natrectw.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Ferdynand k 09 cze 2014, 10:46
interesujące gdybym a miałbym szanse dostać 1 to by mi ułatwiło dużo
Naczelny Użyszkodnik

przez wojtekzlodzi 11 cze 2014, 16:56
Proszę o odpowiedzi ludzi którzy potrafią czytać ze zrozumieniem.

przez Zbychu 1977 11 cze 2014, 19:02
Pomimo ze 3 razy byłem w szpitalu psychiatrycznym ,lecze sie tam od 16 lat ,mam depresje,nerwice natręctw,lęk od dawna ,lecze sie tez u neurologa dostałem na 3 lata lekki stopień niepełnosprawności.
Zbychu 1977

przez wojtekzlodzi 11 cze 2014, 21:57
Podobno lekkim stopniem można sobie tyłek wytrzeć :/

przez Zbychu 1977 11 cze 2014, 22:03
Niekoniecznie-lekki stopień z chorobą na głowe jest dodatkowym atutem ponieważ choroby psychiczne są dodatkowo dofinansowywane pracodawcy w kwocie 640zł.Za pracownika z lekkim stopniem niepełnosprawności z podstawową chorobą psychiczną pracodawca dostaje od PFRON-u 1020zł,zas za pracownika z umiarkowanym stopniem lecz bez choroby psychicznej dostaje 1090zł,wniosek jest taki ze warto sie starac o grupe szczególnie tym osobom które mają choroby specjalne dodatkowo finansowane przez PFRON pracodawcy.
Zbychu 1977

przez khaleesi 11 cze 2014, 22:18
Zbychu 1977, z lekkiego to nie masz Ty żadnych profitów :D
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Zbychu 1977 11 cze 2014, 22:38
Mam bo pracuje dzięki takiej grupie.
Zbychu 1977

przez khaleesi 11 cze 2014, 22:39
Zbychu 1977, no to masz fajnego pracodawce bo niektórzy krzywo patrzą na zaburzonych psychicznie
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg