Natrętne myśli że się uduszę.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez misiek30 06 cze 2014, 23:04
Witajcie , nie wiem już co mam robić bo nachodzą mnie dziwne myśli. Jak śpię to potrafię obudzić się w nocy jakby mi coś gardło zatkało, siadam na łóżku łapczywie łapię powietrze i po chwili przechodzi. Jestem zdrowy jak koń, mam wszystkie badania. Boję się że to mnie znowu spotka, kilka razy już miało miejsce. Co to może być ???? Ataki paniki ?

przez tusiak3 06 cze 2014, 23:10
Mam tak samo.... Jakby nagle zabrakło powietrza.... Strach przed tym rodzi niestety kolejne ataki.....

-- 06 cze 2014, 23:11 --

Mam tak samo.... Jakby nagle zabrakło powietrza.... Strach przed tym rodzi niestety kolejne ataki.....

przez pawel.mat33 07 cze 2014, 13:49
Przed snem otwórz okno, żeby wpadło trochę świezego powietrza, i spróbuj nie myśleć o ty że się udusisz.
Czy przeprowadzki w szczecinie są opłacalne?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rikuhod 10 cze 2014, 15:09
misiek30, tobie tylko się tak wydaje, wielu osobom coś takiego sie przytrafia. Kiedy mamy dużo stresy często przytrafiają się takie rzeczy. Po prostu to ignoruj, nie dusisz się. Ignoruj to wkońcu odzwyczaisz się od tego.

przez ek7 10 cze 2014, 17:17
To zdecydowanie przez stres. Miałam przez dłuższy czas lęk przed tym, że się zadławię, nawet własną śliną. Też byłam całkowicie zdrowa. Pomogło mi ogólne unikanie stresu. Teraz nerwica wróciła ze zdwojoną siłą i znowu mam ten problem... Po prostu musimy znaleźć sposób na rozładowanie napięć, to jedyny sposób :)
ek7

przez misiek30 12 cze 2014, 07:34
Ostatnio zjadłem coś wieczorem , chyba przed północą i o 2 w nocy miałem chyba coś co się nazywa refluks. Zerwałem się z łóżka jak szalony bo zacząłem się dusię, tzn. nie dusić tylko to kwaśne z żołądka ścisnęło mi chyba w gardle i nie mogłem nabrać powietrza przez parę chwil. Zlał mnie zimny pot, po chwili usnąłem jak niemowlak. Boję się mimo że mam 40 lat, to paranoje jakieś... może to jakaś choroba, czytałem gdzieś że od tego można się udusić.

przez mistrz80 12 cze 2014, 13:36
W nocy się nie je bo to źle wpływa na żolądek i wogóle na organizm

przez misiek30 14 cze 2014, 21:42
Ogólnie to czuję odrętwienie na głowie, obręcz taką, nie wiem czy to zatoki, szyja czy psychoza jakaś. Neurolog nic nie stwierdził, laryngolog i ortopeda też. Jak łykam ślinę to czyję jakbym miał coś przytkane między uszami, dodam że badanie słuchu 100 % ok.

przez marimorena 14 cze 2014, 21:56
a dzieje się ostatnio u ciebie coś stresującego, jakieś zmiany?

przez misiek30 14 cze 2014, 22:06
stresuję się tym że mam non stop zatkany nos a laryngolog twierdzi że wszystko jest ok, że jak uderzam zębami o zęby to tak jakbym miał przytkane uszy , i że jak dotykam skóry na czole to czuję jakby była odrętwiała ( neurolog nic nie stwierdził ) poza tym mam chyba depresję związaną z mieszkaniem z rodzicami w wieku 40 lat mimo że mam żonę....

przez marimorena 15 cze 2014, 00:19
to może do psychologa zamiast do lekarza..

przez Alice in wonderland 29 cze 2014, 21:08
Misiek, co do braku tchu w nocy to mozesz miec tzw bezdech senny. Potrafi strasznie wystraszyć. Mi też się przytrafia, potem panicznie boję się zasnąć. W ogóle duszności wszelkiego rodzaju to mój problem właśnie :/
MOże warto iść do innego laryngologa, skoro odczuwasz dolegliwości w obrębie uszu. A czy poza uszami masz może jakies objawy typu flegma w gardle, katar, kaszel, chrypka? Dolegliwości po jedzeniu? Zawroty głowy?
A wracając do bezdechu - to się dzieje gdy język w nocy opada na gardło i wtedy powstaje tzw bezdech. Też się tego boję bo miewam. Chrapiesz moze?
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez Ojakdobrze 30 cze 2014, 15:12
misiek30, to co opisujesz kojarzy mi sie z dwoma stanami chorobywymi, moze tak byc ze nie jest to zaden z nich.

Pierwsze co to faktycznie ten bezdech o ktorym pisze Alice in wonderland, mozna go miec np przez grzybice, wiecej poczytasz tutaj http://e-grzybica.com/grzybica-skutki-z ... ybica.html

Drugi to hipoglikemiczne spadki cukru, wtedy sie mozna tez budzic w nocy z atakiem paniki a pozatym dziwnie sie czuc, miec problemy z koncentracja, ataki paniki, nerwowosc, depresja, itd.

W obydwu przypadkach mozesz byc zdrowy jak kon jak to napisales, bo to Ci na zwyklych badaniach nie wyjdzie, zwlaszcza grzybica, bo hipoglikemie moze czasami ktos zalapie jak sie zna i mu wytlumaczysz. Tak w ogole to z tego co piszesz to moze to miec faktycznie jakis zwiazek ze spozywaniem czegos, nad tym bym sie zastanowil.

Pozatym kolejnym badaniem ktore mozesz zrobic to badanie z wlosa, tam sie dowiesz o swoich niedoborach, ktore tez wplywaja na stany nerwicowe.

Dodatkowo cos tam wyczytalem w innch postach ze miales nerwice na punkcie duszenia sie? Dalej Ci to doskwiera?

przez Alice in wonderland 30 cze 2014, 15:44
Ojakdobrze, na czym polega badanie z włosa? :shock: Interesujące to....

Co do poziomu cukru polecam kupić w aptece test na poziom glukozy, w trakcie paniki nocnej - zmierzyć cukier. Spadki bardzo często występują nocą.
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

Sortuj wg