wyrzuty sumienia/obsesyjne myśli

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez rania 18 maja 2014, 11:04
Witajcie!
Ostatni raz tu byłam 3 lata temu ze zdiagnozowaną silną nerwicą lękowa, pozostałość po moberze w pracy. W ciągu tych 3 lat było raz lepiej raz gorzej.W międzyczasie urodziłam dziecko i koszmar się zaczął od nowa.Najpierw były to obsesyjne myśli że mam raka, nie wiem co miało na celu cały czas dotykanie węzłów chłonnych sprawdzając czy są w normie. Potem znów inna choroba też szukanie objawów, potem przypomnialam sobie pewną sytuację, ale to było 17 lat temu a ja mam wrażenie że poniosę za to karę.Myśl ta non stop do mnie wraca nie mogę się od niej odpędzić powodując ataki lęku.Mało tego nachodzą mnie myśli że ktoś mie oszuka, albo ma na mnie haka i czeka mnie porażka finansowa.Od zeszłego roku dokładnie od sierpnia brałam Paroxinor, pomagał ale tak średnio, ale złapałyśm z dzieckiem rotawirusa i niestety musiałam miesiąc temu odstawić. Wizytę mam za tydzień to dowiem się co i jak.Chodzę na terapię od września ale nie widzę żadnej poprawy, będe musiała porozmawiać z lekarzem bo jakoś się nie widzę po tej psychoterapi.W tej chwili nie mam pracy siedzę z niemowlakiem i przedszkolakiem cały dzień w domu, nikt mi nie pomaga nawet nie mam kiedy wypocząć.Denerwuje mnie wszystko, wrzasne czasmi na dzieci a potem wyrzuty sumienia i myśli że zrobiłam krzywde psychice mojego dziecka. Mam już tego dość. Może ktoś z was przerobił to samo i wie jak się od tego uwolnić????????

przez khaleesi 18 maja 2014, 12:40
Już mam dość tych natręctw i odczuwaniem wyrzutów sumienia wobec mojego chłopaka. Kurva :roll: dopóki nie dostałam takich natręctw sądziłam, ze to pikuś noż kurna ile jeszcze.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez KONIEC1984 18 maja 2014, 13:15
HUK BOBMA MAM POCZUCIE WINNY WOBEC SWOJEGO MĘŻA ŻE PRZEZ SWOJĄ CHOROBĘ ZNISZCZYŁAM GO I SIEBIE ODSZEDŁ
MOŻE I TO DLA NIEGO LEPIEJ
Kiedy się zakochiwała nie znała ceny miłości, gdy ją poznała oszalała...

Na początku depresja potem nerwica potem alkoholizm a teraz szaleństwo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 18 maja 2014, 13:17
KONIEC1984, ja w zasadzie nic nie zrobiłam. Wszystko odbywa się w głowie
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez tahela 18 maja 2014, 15:35
NN to nie wyrzuty sumienia, mozna co najwyzej miec prawdziwe wyrzuty sumienia jak kaleshi przez to ze sie ma glupie mysli itp. ale same narectwa i natretne mysli to nie wyrzuty sumienia
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez khaleesi 18 maja 2014, 15:41
tahela, w kółko mysl rozstań się rozstań się.Fiksuje.A nawet jakbym zerwała to w każdym innym by było na samym początku cuda wianki i ulalana i od nowa natręctwa. Oż kużwa.
Mistrz Avatara

przez rania 18 maja 2014, 19:09
nie zrozumiałyśmy się ja mam wyrzuty sumienia za tą sytuację sprzed lat, cały czas przypomina mi się o niej, natrętnie kręci mi się po głowie wywołując ataki paniki, mało tego ubzdurzyłam sobie że jak ja tak postąpiłam to za karę mnie ktoś oszuka, oskarży itp, i będzie to miało konsekwencje w przyszłości.Właśnie te myśli poprostu nie dają mi normalnie funkcjonować, bo boję się o przyszłość moich dzieci. Właśnie ta zadawniona sytuacja powoduje że natręctwa mnie non stop nawiedzają i nie mogę sobie poradzić.

przez khaleesi 18 maja 2014, 19:10
rania, yyyyyyy to nie ja mam to co pisze tahela :P
Mistrz Avatara

Sortuj wg