Myślenie magiczne w Nerwicy natręctw

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez mark123 12 mar 2016, 09:20
take napisał(a):
mark123 napisał(a):Ja się waham czy mam spektrum psychozy, czy nerwicę histeryczną z objawami psychotycznymi (bo nerwica histeryczna podobno w niektórych przypadkach może dawać także objawy psychotyczne).

Jak nerwica "daje" objawy psychotyczne (występują przy niej objawy psychotyczne), to ma się nie tylko nerwicę, ale i coś psychotycznego, więc według mnie i tak byłby w takim przypadku jakiś rodzaj zaburzenia psychotycznego.

Nie chodzi mi o "klasyczną" nerwicę tylko nerwicę histeryczną/zaburzenia dysocjacyjne. W tym przypadku mogą występować objawy psychotyczne pomimo braku stricte zaburzeń ze spektrum psychozy.
Moje pierwsze "dziwne" objawy, które pojawiły się w 7-dmym roku życia bardzo przypominały PTSD i się waham, czy to psychoza się początkowo podszywała pod PTSD, czy moja psychotyczność wynika z nerwicy histerycznej i jest to efekt reakcji na jakąś traumę.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez take 12 mar 2016, 12:30
Niestety, treść twoich objawów wygląda typowo psychotycznie (jak wrażenie bycia inwigilowanym czy że zwierzęta są w zmowie przeciw tobie). Na pewno uważam, że masz coś "grubszego" niż tylko nerwicę, problemy osobowościowe i trudności w nauce. Dla mnie masz F84 i F2x. Za dziwne są twoje objawy, funkcjonujesz nie najlepiej. Widzę u ciebie więcej cech typowego ASD niż u mnie, więcej typowej psychotyczności niż u mnie, więcej cech NVLD niż u mnie, więcej neurotyczności niż u mnie.
U mnie "magiczne natręctwa" z okresu gimnazjalnego mogły być zapowiedzią jeszcze bardziej nienormalnych myśli, które pojawiły się ok. 16 r. ż.
F21, F42.2, F84.5

przez mark123 16 mar 2016, 14:25
take napisał(a):Niestety, treść twoich objawów wygląda typowo psychotycznie (jak wrażenie bycia inwigilowanym czy że zwierzęta są w zmowie przeciw tobie). Na pewno uważam, że masz coś "grubszego" niż tylko nerwicę, problemy osobowościowe i trudności w nauce. Dla mnie masz F84 i F2x. Za dziwne są twoje objawy, funkcjonujesz nie najlepiej. Widzę u ciebie więcej cech typowego ASD niż u mnie, więcej typowej psychotyczności niż u mnie, więcej cech NVLD niż u mnie, więcej neurotyczności niż u mnie.
U mnie "magiczne natręctwa" z okresu gimnazjalnego mogły być zapowiedzią jeszcze bardziej nienormalnych myśli, które pojawiły się ok. 16 r. ż.

Mam diagnozę m.in. nerwicy histerycznej. Wyczytałem, że to prawie to samo, co F44 (zaburzenia dysocjacyjne) i że granica między zaburzeniami dysocjacyjnymi, a schizofrenią jest podobno dość "cienka".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez take 16 mar 2016, 22:09
Mi ewidentnie pasujesz do schizofrenii :( Według mnie ją masz :( Muszę to przyznać. Choć nie wykluczam, że masz i jakieś F4x poza tym.
F21, F42.2, F84.5

przez mark123 18 mar 2016, 14:11
take napisał(a):Mi ewidentnie pasujesz do schizofrenii :( Według mnie ją masz :( Muszę to przyznać. Choć nie wykluczam, że masz i jakieś F4x poza tym.

F4x mam na sto procent, bo o nerwicy mówiło mi kilku specjalistów.

przez take 18 mar 2016, 14:20
Ja też nie mam wątpliwości co do F4x u siebie (dokładniej - F42). Co do F2x i F84 mogę mieć wątpliwości, co do siebie, mimo otrzymania takich diagnoz.
F21, F42.2, F84.5

przez monapayne 21 mar 2016, 16:48
Granica jest cienka, ale jest. To bardzo ważne czy ma się choć odrobine dystansu do np.myslenia magicznego. Do urojen. Jak tak to można mowic o histerii. Bo ktoś kto ma histerię może sobie wkrecic psychoze.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez take 21 mar 2016, 18:02
Nerwica nie musi nie powodować wykluczenia z normalnego życia, a renta czy wyższe stopnie niepełnosprawności nie powinny być zastrzeżone dla osób z psychozami. Ja mam raczej jakieś "upośledzenie umysłowe" (ale nie niepełnosprawność intelektualną), a nie psychozę polegającą np. na braku dystansu wobec swoich dziwactw. Jestem jakby "biednym dzieckiem", któremu renta "należała się jak psu buda", a nie (tylko) nerwicowcem czy osobą z problemami osobowościowymi. Mam nieprzystosowanie do świata. Jestem przewlekle nienormalny od małego.
F21, F42.2, F84.5

przez mark123 21 mar 2016, 21:21
monapayne napisał(a):Granica jest cienka, ale jest. To bardzo ważne czy ma się choć odrobine dystansu do np.myslenia magicznego. Do urojen. Jak tak to można mowic o histerii. Bo ktoś kto ma histerię może sobie wkrecic psychoze.

Moje emocje dystansu do urojeń za bardzo nie mają. Często mam wściekłość na sytuację, która tak naprawdę nie istnieje. Czasem za tak naprawdę nieistniejące sytuacje moje emocje pragną ukarania całej ludzkości i wszystkich zwierząt. Czasem fizycznie walczę z inteligentną obcą istotą w swoim ciele. Przez prawie cały dzień wykonuję pewne "czynności misyjne", które "powierzyła mi jakaś siła wyższa".

przez take 21 mar 2016, 23:20
W okresie gimnazjalnym nie zastanawiałem się raczej nad tym, czy moje myślenie magiczne jest prawdziwe, czy nie. Moje emocje wolałyby bezwarunkowe wybawienie od cierpienia (przynajmniej większego) czy unicestwienia wszystkich ludzi (wbrew objawieniom świętych) i zwierząt, bez względu na to, co dana istota robi, nie chce dla żadnej z nich mąk, kaźni, katuszy czy anihilacji. Mogę mieć "urojenia" dotyczące anatomii i fizjologii pewnych stworzeń, jak byłem młodszy, to "wstydziłem się" tego, że mam głowę, twarz, że jestem człowiekiem. Moje koincydencje wyglądają mi na znak nadprzyrodzony, nie na objaw chorobowy (ani tym bardziej na przypadki, w które nie wierzę), są tajemnicze, złożone i mnie mogą fascynować.
F21, F42.2, F84.5

przez monapayne 22 mar 2016, 11:01
Mark, to mamy podobnie. Pytanie na ile Cię to męczy i czy tylko kończy się na emocjach czy rzeczywiście realizujesz to do myślisz. Bo ja uważam, ze można mieć emocje i wierzenia odbierający od normy. Bo normy nie ma. Byleby nie szkodzić sobie i innym.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez mark123 22 mar 2016, 13:04
monapayne napisał(a):Mark, to mamy podobnie. Pytanie na ile Cię to męczy i czy tylko kończy się na emocjach czy rzeczywiście realizujesz to do myślisz. Bo ja uważam, ze można mieć emocje i wierzenia odbierający od normy. Bo normy nie ma. Byleby nie szkodzić sobie i innym.

Moje urojenia mają chyba znaczny wpływ na moje życie. Niektóre mnie męczą, niektóre nie, a niektóre mi się podobają; ale myślę, że wszystkie mają negatywny wpływ na "tryb" mojego funkcjonowania.

przez mark123 22 mar 2016, 14:11
Gdy byłem u psychiatry, odniosłem wrażenie, jakby rozważał schizofrenię. Bo gdy mu powiedziałem o tym, jak funkcjonowałem w dotychczasowym życiu i o dziwacznych somatyzacjach, to zaczął wypytywać mnie o objawy "wytwórcze" schizofrenii. Myślę, że gdybym był z nim szczery, to dostałbym diagnozę F20

przez elo 22 mar 2016, 14:13
czemu nie byles szczery?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie