natretne mysli czy umnie wystepuja czy to one?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez cynicfm 12 maja 2014, 16:13
Mam czesto tak, ze pojawiaja mi sie w glowie natretne mysli, Na ktore odpowiada mi umysl ze to chory, nie Bo to chory. Wiem, ze one Sa chore, ale mimo wszystko wystepuja, np. Gadalem kiedys z roznymi dziewczynami, i ich imiona i nazwiska mi sie pojawiaja przez twarza, najczesciej niezgodne z rzeczywistoscia, np jedno imie dziewczyny, dwa nazwiska, ich twarze, albo chore mysli mi przychodza do glowy, w roznych sytuacjach. Przez to np nie moge isc do pracy, Bo Te mysli uniemozliwiaja mi normalne zycie.

czy to natrectwa myslowe?

przez ekspert_abcZdrowie 13 maja 2014, 11:41
Witaj cynicfm!

Przez Internet nie da się postawić diagnozy. Myśli natrętne (obsesje) to objaw zaburzeń lękowych. Irracjonalnym myślom i impulsom towarzyszy przekonanie o ich niedorzeczności i chęć uwolnienia się od nich. Obsesje w zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych najczęściej występują z kompulsjami (przymusowymi czynnościami), ale mogą też wystąpić zaburzenia z przewagą myśli/ruminacji natrętnych (bez kompulsji). Osoba mająca myśli natrętne ma świadomość, że pochodzą one z jej umysłu i to ma znaczenie w diagnozie różnicowej z urojeniami. Jeżeli zależy Ci na trafnym rozpoznaniu, powinieneś udać się do lekarza psychiatry.

Pozdrawiam!
Psycholog

przez JużTuByłem 13 maja 2014, 12:03
Każdy zdrowy człowiek ma mysli natretne ,choroba pojawia się gdy nie dajemy sobie z nimi rady i one zaczynają rządzić nami ,naszym umysłem.Miałem kiedyś silną nerwice natręctw i poradziłem sobie z tym w rok tak ,że po chorobie zostały resztki ,które nie ingerowały w moje życie prywatne.Musisz się nauczyć koncentracji na tu i teraz starając się utrzymać czysty umysł..Gdy natrętne myśli bedą się nasilać to nie brnąć w nie ,a ignorować.Po jakimś czasie zauważysz różnice ,że jest ich mniej nie są tak silne i jeśli będziesz się stosowała do tego co Ci napisałem to w koncu ,nie bedzie lęku będziesz żyć normalnie.To tak jak w tej reklamie danio.Twój wróg nerwica natręctw ,a żyje tylko dzieki tobie ,bo ty się angażujesz w myśli którymi ona się karmi i rośnie na sile :D Nie będzie łatwo ,ale twój organizm pozniej będzie z automatu reagował ignorowaniem myśli,lęku.Jeśli nie potrafisz sobie dać rady i jesteś narażony na presje (praca itd.) idz do psychiatry i powiedz co jest grane.On już przepisze odpowiednie leki.Długo już to masz ? Chorujesz jeszcze na coś (depresja ,fobia itd. ?)
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cynicfm 15 maja 2014, 11:09
JużTuByłem napisał(a):Każdy zdrowy człowiek ma mysli natretne ,choroba pojawia się gdy nie dajemy sobie z nimi rady i one zaczynają rządzić nami ,naszym umysłem.Miałem kiedyś silną nerwice natręctw i poradziłem sobie z tym w rok tak ,że po chorobie zostały resztki ,które nie ingerowały w moje życie prywatne.Musisz się nauczyć koncentracji na tu i teraz starając się utrzymać czysty umysł..Gdy natrętne myśli bedą się nasilać to nie brnąć w nie ,a ignorować.Po jakimś czasie zauważysz różnice ,że jest ich mniej nie są tak silne i jeśli będziesz się stosowała do tego co Ci napisałem to w koncu ,nie bedzie lęku będziesz żyć normalnie.To tak jak w tej reklamie danio.Twój wróg nerwica natręctw ,a żyje tylko dzieki tobie ,bo ty się angażujesz w myśli którymi ona się karmi i rośnie na sile :D Nie będzie łatwo ,ale twój organizm pozniej będzie z automatu reagował ignorowaniem myśli,lęku.Jeśli nie potrafisz sobie dać rady i jesteś narażony na presje (praca itd.) idz do psychiatry i powiedz co jest grane.On już przepisze odpowiednie leki.Długo już to masz ? Chorujesz jeszcze na coś (depresja ,fobia itd. ?)

mam odkad pamietam.

np czytam cos w internecie i za chwile nachodzi mnie jakies chore wspomnienia, najczesciej tr mysli to jakies urojone wspomnienia w mojej glowy. Mam zalatwiona peace, a nie moge do niej isc, gdyz przez Te chore mysli/wspomnienia zamykam sie w sobie i Nic nie mowie i zachowuje sie aspolecznie.

nie wiem czy to nerwica,ale skutecznie odcinam sie od spoleczenstwa, nie kocham sie z kobietami, jestem przekonany, ze jestem uposledzony umyslowo i nigdy nie Bede mial dzieci. Babcia mowi, ze nie mam zadnych zainteresowan. Kobiety ktore Sa mna zainteresowane, skutecznie odpycham, a potem krazy opinia, ze jestem schizofrenikiem.

w mojej glowie gdy wystepuja takie mysli, to z automata pojawiaja sie takie glosy: nie Bo to choru, chory, because nie Bo to chory, i Te glosy sie powtarzaja i przez Te mysli dostaje Na leb i czesto mam problemy, by wysiedziec w jednym miejscu. Spotykalem sie z opiniami, ze jestem ciezki przypadek, mam problemy z przelamywaniem sie i kontaktem z plcia przeciwna, w sensir, ze nie potrafie zrobic relacji tak, zeby weszla Na glebsze tory. W zycou jest mi wszystko jedno, duzo rzeczy podobno nie rozumiem. Moglbym isc do pracy, gdy y Te mysli nie wystepowaly, jak mowie one dzialaja pod wplywem wspomnien, czyli tego co sie kiedys dzialo i zaczynam przez to w glowie wygadywac jakies absurdy, po ktorych jest: nie Bo to chory, chory, no because its chory.

przez Luki_is_back 15 maja 2014, 11:45
Nie wygląda mi to na natrętne myśli.
Natrętne myśli wywołują lęk.
To np. myśli, że możesz zrobić krzywdę sobie, albo komuś innemu. Idziesz ulicą, przechodzisz koło kogoś i włącza się lęk, że zrobisz mu krzywdę.
Albo kąpiesz dziecko i nagły lęk, że możesz je utopić.
Widzisz nóż i lęk, że zrobisz nim sobie czy komuś krzywdę.
Tak samo widzisz sznur i lęk że się na nim powiesisz.
Albo jedziesz samochodem i nagła myśl, że możesz przejechać przychodnia.
Albo jadąc jako pasażer, myśl żeby szarpnąć za kierownicę, albo otworzyć drzwi i wyskoczyć.
Nie chcesz tych myśli, boisz się ich, a im bardziej się ich boisz tym one bardziej atakują.

U Ciebie to raczej urojenia, a nie nerwica natręctw. Ale nie ja stawiam diagnozę.
Luki_is_back

przez rikuhod 15 maja 2014, 19:01
cynicfm, to raczej nie jest nerwica może po prostu małe przygnębienie.

Najważniejsze to ignoruj te myśli, traktuj je jak powietrze. Jak jakaś przyjdzie ignoruj ją i daj jej płynać.
Nerwice dostaniesz jak zaczniesz sam się uświadamiać(sam świadomie mowić do siebie, nie przez natrętne myśli niezależne od ciebie) że masz nerwice, jesteś chory, nie mam kontaktu z innymi itp.

Dlatego ignoruj te myśli to przejdą. W twoim przypadku sądze że przez przygnębienie nie spędzasz za dużo czasu na korzystaniu z życia(sry moge się mylić :( ale ja troche tak miałem). Dlatego rób co chcesz, najlepiej rób to na co w tej chwili masz ochote nie powstrzymuj się przed niczym. Ciesz się życiem. Jak zaczniesz cieszyć się życiem to przez to nabierzesz odwagi i siły by robić inne rzeczy.

Sortuj wg