Natrętne myśli- proszę o pomoc!

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez lucy1979 13 maja 2014, 17:42
khaleesi napisał(a):white Lily, mnie tylko zastanawia w jaki sposób psychoterapia zmieni tok myślenia.

No właśnie, na natrętne myśli pomogą tylko leki. A nie psychoterapia, skąd taki pomysł w ogóle? Może razem z lekami ewentualnie.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez khaleesi 13 maja 2014, 17:47
lucy1979, też mi się właśnie tak wydaje. Mnie dreczą natrętne mysli jak one mają niby przejść co na tej terapii się niby dowiem czego nie wiem?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez lovely 13 maja 2014, 19:55
oczywiście że psychoterapia pomaga na natrętne myśli!!!!!!
tylko - to ważne - odpowiednia psychoterapia, dobrze prowadzona
wiele osób sobie wyobraża psychoterapie jako leżenie na kozetce i opowiadanie o swoich traumach/dzieciństiwe/wewnętrznych konfliktach; grzebanie się w przeszłości - taka terapia g... da na natręctwa.
terapia na natręctwach polega na trenowaniu mózgu w ten sposób, żeby o nich zapomniał.
po takiej terapii nawet badanie mózgu pokazuje, że te jego elementy, które przy ocd są nadpobudliwe, przestają być nadpobudliwe.
właściwa terapia to jest podstawowa rzecz w leczeniu natręctw - i jako jedyna metoda jest trwała (w odróżnieniu od leków które działają w 90% tylko do momentu do którego się je bierze).
mÓzg jest plastyczny - przebudowuje się i zmienia swoją chemię pod wpływem zachowań/emocji - generalnie tego co robimy (dlatego np. osoby po jakichś cieżkich przeżyciach mogą rozwinąć np. depresję - to ich emocje wpływają na fizyczne zmiany w mózgu). z tego też powodu odpowiednia terapia leczy to co w mózgu nie działało dobrze i nawraca to na dobry tor.
na psychoterapii uczysz się co robić kiedy pojawia się taka myśl, przez to też uczysz mózg żeby jej nie wałkować w kółko, i w końcu te myśli znikają
ja miałam natręctwa 24h - nawet w snach.
teraz takie rzeczy pojawiają mi się naprawdę rzadko i nawet jak mi się pojawią to raczej je zlewam i znikają szybko.
gg 45603073

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 13 maja 2014, 20:04
lovely, czyli konkretnie co się dzieje na tej terapii?
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez rikuhod 13 maja 2014, 22:08
khaleesi, a co ci szkodzi ignorowanie ich? z reguły problemy same się jakoś rozwiązują dręczenie się nad nimi non stop do niczego nie prowadzi

przez znerwicowana12 14 maja 2014, 17:48
nie wiem. coraz bardziej zaczynam sobie wkręcać,że to jednak moja wina. co za masakra :( :(

przez khaleesi 14 maja 2014, 18:07
znerwicowana12, to normalne w NN. Też sobie wkręcam wszystko co najgorsze.
Mistrz Avatara

przez lovely 14 maja 2014, 21:53
khaleesi, a ty nie chodziłaś na terapię? Jakoś mi się pamięta że kiedyś coś pisałaś o tym...
gg 45603073

przez khaleesi 15 maja 2014, 17:57
lovely, chodziłam ale ta terapia pomaga tylko na kompulsje a na natrętne myśli wcale. Jedynie pozostaje mi dopasować leki.
Mistrz Avatara

przez J-23 15 maja 2014, 19:08
Dobra psychoterapia bardzo pomaga i naprawdę można się tych myśli (natrętnych) pozbyć. Wszystko zależy na jakim jesteś etapie - nerwica przewlekła czy też to są pierwsze objawy nerwicy natręctw. Jeżeli to początek to ignorowanie myśli - patrz posty rikuhod - może pomóc. Jeżeli jesteś już w dupie (obezwładniający lęk i napięcie) to tylko psychoterapia może pomóc. Przy ekstremalnych zaburzeniach to leki i ewentualnie oddział leczenia nerwic.
J-23

przez lovely 15 maja 2014, 20:15
khaleesi, a napisałabyś więcej? jaka terapia jak często itp? Może coś można jeszcze zrobić? Mi terapia całkowicie wymiotła natrętne myśli - właściwie teraz nawet sobie nie wkręcam rzeczy które sobie potrafiłam wkręcać jeszcze przed chorobą :) Może mogłabyś coś sobie sama poćwiczyć/poczytać? Jak czytasz po angielsku mogę ci przesłać świetną książkę do autoterapii.
gg 45603073

Sortuj wg