nerwica a zakon

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

nerwica a zakon

przez Victorius17 07 gru 2014, 20:21
ego napisał(a):Słuchaj no duży :P , a to niby czemu żeby służyć Bogu modlitwą, należy wstąpić do zakonu? bez wstąpienia nie można się modlić?

Generalnie szkoda mi tych babek, nie tylko tych, które są ładne, ale wszystkich, bo one nie są po to żeby służyć Bogu tylko klechom. Owszem one sądzą inaczej, wielu ludzi tak sądzi, kościelna propaganda i tutaj zbiera swoje żniwo, ale praktyka ich życia pokazuje komu tak naprawdę służą. Po prostu każdy klecha potrzebuje służącej...przecież nie będzie sam sprzątał na plebani, ani gotował obiadków.Świente księżowskie dłonie, nie po to są takie świente, aby się brudzić... :lol:

Od sprzątania jest gosposia. Zakonnice sprzątają najczęściej tylko w samej świątyni. Modlitwa w zakonie i poza zakonem to dwie odmienne sprawy. Musisz zagłębić się w temat, by to zrozumieć, ale zapewniam Cię, że to ma sens. Poza tym co powiesz o mnichach? Też są od sprzątania?
Victorius17

nerwica a zakon

przez ego 07 gru 2014, 20:45
Victorius17 napisał(a):Od sprzątania jest gosposia.
Gdzie gosposia to gosposia, a gdzie siostra to siostra.
A swoją drogą ciekawe czemu nie gospoś? :mrgreen:

Modlitwa w zakonie i poza zakonem to dwie odmienne sprawy.
Czym się różnią?W czym modlitwa Zosi w habicie, jest lepsza od modlitwy Zosi świeckiej?

Musisz zagłębić się w temat, by to zrozumieć, ale zapewniam Cię, że to ma sens.
W moim przypadku zagłębianie się w kwestie religijne źle się zawsze kończyło, to sobie daruję.
Chyba , że Ty zechcesz mi wyjaśnić te różnice( chociaż oględnie). ;)

Poza tym co powiesz o mnichach? Też są od sprzątania?
Oczywiście, że nie- mnisi mają od tego mniszki :P Zakonnice są w Krk od wykonywania brudnej roboty. A te które ograniczają się tylko do modlitw, bez brudnej roboty( nie wiem czy takie są), to tylko ma być zmyła dla generalnej reguły.
W ogóle cała zinstytucjonalizowana religia, to jest wymysł facetów, celem m.in podporządkowania sobie kobiet.
ego

nerwica a zakon

przez Victorius17 07 gru 2014, 20:58
Mała. Po pierwsze nikt nikogo nie zmusza do wstąpienia do zakonu. Po drugie celem życia w stanie mniszym jest służba Bogu poprzez ciągłą, powtarzam CIĄGŁĄ modlitwę i pracę. Nie wiem jak jest w KRK ale w PAKP (Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny) mnisi pracują w polu w pocie czoła i nikt im nie sprząta, bo sami muszą to robić. Ciągła modlitwa w stanie mniszym jest sprawą bardzo poważną. Spróbuj skupić się na modlitwie dłużej niż minutę. Ja nie jestem w stanie. Mnisi i mniszki mają o wiele większe kuszenia niż ludzie świeccy. Weźmy pod uwagę chociażby popęd seksualny, który wcale nie wygasa, a trzeba go wytłumić samodzielnie, z pomocą Boga poprzez modlitwę. Mnisi pomagają w modlitwie ludziom świeckim, modląc się w różnych intencjach często całymi godzinami. Może powinnaś się udać po wiedzę do kogoś kompetentnego, kto byłby w stanie wyłożyć Ci odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania?
Victorius17

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nerwica a zakon

przez ego 07 gru 2014, 21:12
Victorius17, ja nie twierdzę, że ktoś kogoś zmusza, tylko, że te kobiety które się na to decydują, chyba nie do końca są świadome tego, komu tak naprawdę służą. :?

Może powinnaś się udać po wiedzę do kogoś kompetentnego, kto byłby w stanie wyłożyć Ci odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania?
Nie ma nikogo takiego na całym świecie, kto byłby w stanie odpowiedzieć mi na wszystkie moje pytania, zwłaszcza tak, żebym mogła mieć pewność, że powiedział mi prawdę. :bezradny:
ego

nerwica a zakon

przez Victorius17 07 gru 2014, 21:56
Nie ma nikogo takiego na całym świecie, kto byłby w stanie odpowiedzieć mi na wszystkie moje pytania, zwłaszcza tak, żebym mogła mieć pewność, że powiedział mi prawdę. :bezradny:
Za słabo szukałaś mała :)
Victorius17

nerwica a zakon

przez ego 07 gru 2014, 22:12
Jak Ty mi możesz udzielać rady w sprawie właściwego szukania, gdy sam nawet nie pofatygowałeś się sprawdzić, czy aby na pewno rozmawiasz z "małą"... :lol:
ego

nerwica a zakon

przez Victorius17 07 gru 2014, 22:15
Oj tam oj tam, nie spinaj się tak duża :D
Victorius17

nerwica a zakon

przez ego 07 gru 2014, 22:17
Widzisz! i znów idziesz na łatwiznę ;)
ego

nerwica a zakon

przez wiejskifilozof 18 gru 2014, 11:08
Ja widziałem,kiedyś franciszkanina.Ale nie chciałem być zakonnikiem.

nerwica a zakon

przez refren 19 gru 2014, 12:04
ego napisał(a):
Victorius17 napisał(a):Modlitwa w zakonie i poza zakonem to dwie odmienne sprawy.
Czym się różnią?W czym modlitwa Zosi w habicie, jest lepsza od modlitwy Zosi świeckiej?

A w czym makaron jest lepszy od ryżu?

nerwica a zakon

przez wiejskifilozof 19 gru 2014, 13:33
A jadł ktoś kiedyś spaghetti z ryżem ? Dla mnie modlitwa Zosi nie jest ważna.Byle dzięki modlitwie Zosia była lepszym człowiekiem.

nerwica a zakon

przez ego 19 gru 2014, 22:48
refren napisał(a):
ego napisał(a):
Victorius17 napisał(a):Modlitwa w zakonie i poza zakonem to dwie odmienne sprawy.

A w czym makaron jest lepszy od ryżu?
Bo Bogu lepiej smakuje?.. Tylko dlaczego?(Do pełni ścisłości należało raczej zapytać, czemu ryż albo makaron przygotowany przez zakonnice, jest zawsze lepszy od tego przygotowanego przez osobę świecką...a przecież nie jest...)
ego

nerwica a zakon

przez Victorius17 19 gru 2014, 23:59
Do pełni ścisłości należało raczej zapytać, czemu ryż albo makaron przygotowany przez zakonnice, jest zawsze lepszy od tego przygotowanego przez osobę świecką...a przecież nie jest...
Że co :D ?
Victorius17

nerwica a zakon

przez ego 20 gru 2014, 00:12
No co? No tak to jest, jak ja się pytam konkretnie, a przychodzi refren i zamiast odpowiedzi, mota jeszcze bardziej swoimi poetyckimi analogiami.. :roll:
ego

Sortuj wg