Moje natrętne myśli i obawy

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez piotr1979 26 kwi 2014, 09:07
Witam otóż mam taki problem , od jakiegoś czasu cierpię na nerwicę natręctw , byłem u psychiatry dostałem leki ale nic nie pomagają na moje głupie myśli, otóż ja mam straszne myśli że pójdę do więzienia, że zostawię córkę i żonę , a wszystko przez to że 2 lata temu pracowałem w pewnym sklepie w którym są kamery , i wziąłem sobie z kasetki 20 złotych , wiem że to godne potępienia ,żałuję tego okropnie ale czasu nie cofnę , męczy mnie że przyjedzie po mnie policja i wsadzą mnie do więzienia, że zobaczą nagranie. Ja już niewiem jak z tym walczyć, wiem że to jest absurd ale nie umiem tego przezwyciężyć , kiedyś awet o tym nie pomyślałem a teraz to wszystko wróciło :(

-- 26 kwi 2014, 12:11 --

dodam że wtedy miałem manko , to tak jak bym nic nie wziął bo i tak mi to potrącili z wypłaty , jakaś taka ludzka głupota poprostu , no ale nie daje żyć poprostu , co o tym myślicie?

-- 26 kwi 2014, 12:14 --

-- 26 kwi 2014, 13:32 --

może mnie to usprawiedliwi ale nie miałem wtedy na chleb do wypłaty było daleko, wiem że popełniłem błąd i bardzo tego teraz żałuję, ale ta sama myśl że jak ja mogłem to wziąć , jest okropna :(
piotr1979

przez wysłowiona 27 kwi 2014, 21:07
Nikt Cię nie wsadzi do więzienia za 20 zł, do 400zł masz wykroczenie ;)

przez piotr1979 28 kwi 2014, 08:07
Ja to wiem właśnie , to było dawno i nikt nawet o mnie tam nie pamięta ,ale ta myśl nie daje mi spokoju , męczy mnie strasznie i cały czas analizuję wszystko.
piotr1979

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wysłowiona 28 kwi 2014, 08:32
Szeroko się uśmiechaj, jak ta myśl przyjdzie i nie wpadaj w panikę. Uznawaj, że to znowu te Twoje paranoje, nic poważnego. Podchodź z taką pogodą ducha do tego. Żeby Ci było łatwiej, możesz sobie w wyobraźni trochę podkoloryzować to, co miałoby się stać. Wyobraź sobie, że napada na Ciebie całe wojsko, Gwardia Narodowa, wszystkie wojska ONZ. Po prostu sprowadź tę sytuację do absurdu. Do stanu, w który nie wierzysz nawet najmniejszą częścią siebie ;) Wtedy będzie Ci łatwiej podchodzić do tego z dystansem.

przez J-23 28 kwi 2014, 15:35
masz poczucie winy i bardzo dobrze, bo to świadczy o tym, że jesteś normalnym, uczciwym człowiekiem, który jak każdy popełnia błędy i na błędach się uczy. gorzej by było gdybyś tak tego nie odbierał. a na analizy i przeżywanie tego co było szkoda czasu i energii. po cholerę do tego wracasz? jeżeli poprawi to twoje samopoczucie to zrób coś dobrego, po to aby zredukować (choć w części) myśli negatywne (przeszłość) - zresztą sam wiesz jakim jesteś człowiekiem. Być może podłożem twoich natręctw są jakieś wewnętrzne konflikty, niska samoocena, itd. itp. aby się tego pozbyć wybierz się do psychologa - dobra psychoterapia powinna pomóc bardziej niż leki.
J-23

przez lovely 29 kwi 2014, 13:26
E tam wewnętrzne konfliky, niska samoocena..... brrrr.... jeszcze nikt nie udowodnił że natrętne myśli mają cokolwiek z tym wspólnego.

Punkt dla wysłowionej: takie podejście skutkuje i jest to jedna z technik terapeutycznych przy leczeniu z natręctw.

Swoją drogą - może po prostu idź i się przyznaj i oddaj te nieszczęsne 20 zł? :)
gg 45603073

przez izusiek1988 29 kwi 2014, 19:50
Ale ja już te 20 zł oddałem wtedy, bo panowała zawsze taka zasada że jak masz brak w kasie to musisz potem to prędzej czy później oddać, więc napewno zostało mi to potrącone.

przez AsylumAsylum 04 maja 2014, 13:00
Jak ma się obsesje, za którymi kryje się lęk, to wszystko wtedy co absurdalne wydaje się realne i możliwe.

przez agataaaa 12 maja 2014, 07:18
To nie sa Twoje "prawdziwe" wyrzuty sumienia,nie mowie ze nie zalujesz ze to zrobiles, albo inaczej prawdopodobnie zalujesz , ze byles zmuszony to zrobic, ale gdy odsuniesz lek i spróbujesz pomyslec o tym na trzezwo prawdopodobnie uznasz, ze dzis zrobilbys to samo. Nie dlatego, ze jestes zlym czlowiekm, zrobiles to co uznles za nawlasciwsze w uczciwym celu, nie z zachlannosci nie z zadzy posiadania ale dlatego, ze chciales zadbac o rodzine. To, ze jednak uswiadomisz sobie to nic nie zmieni, jak nie zaczniesz sie leczyc przyjaciolka nerwica zadba o to, zeby znalez kolejna rzecz, dziki ktorej bedziesz mog wewnetrznie sie katowac. Przechodze przez to samo wyrzutow sumienia mialam juz tyle ze nie sposob zliczyc, decyzje o leczeniu odkladalam dopóki nie doszlam do wniosku ze ta wstretna choroba calkowicie chce zniszczyc moje zycie. Za wewnetrznym obwiniaiem sie i katowaniem, uznaniem sie za najgorszego na swiecie tkwi inna przyczyna, nie wierzylam w terapie ale ja dzis wiem co jest przyczyna u mnie. POWODZENIA,mam nadzieje ze wybrniesz z tego.

przez rania 18 maja 2014, 12:03
Mam dokładnie to samo, założyłam nawet o tym wątek.Rozumiem Cię bardzo bo też z wyrzutami sumienia nie daje sobie rady. To nic że już je "odpracowałam" z wieeeeeeeeelką nawiązką ale ciągle ta myśl mi skacze po głowie. Trzymam kciuki, musi być dobrze!

przez mistrz80 12 cze 2014, 13:49
ja tak samo mam niestety

Sortuj wg