Nerwica natręctw a zmęczenie

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez kasia5266 23 kwi 2014, 12:31
Czy też tak macie, że podczas silnego zmęczenia natręctwa się nasilają?

przez ladywind 23 kwi 2014, 12:46
Raczej miałam tak że natrectwa powodowały silne zmęczenie i ostatecznie wyczerpanie psychiczne
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez J-23 25 kwi 2014, 20:50
może tak być - zmęczenie fizyczne nakłada się na psychiczne (natręctwa) i organizm mówi: dupa, nie ma sił się bronić. silne natręctwa i wewnętrzna walka z nimi strasznie zabierają energię i to też prowadzić do wyczerpania - czujesz się tak, jak po przebiegnięciu maratonu.

yyy...gdzie jest ludwik?
J-23

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez HarajukuAino 26 kwi 2014, 13:09
hmm....tak chyba jest u mnie.Silny wolno płynący lęk i ciagłe natrętne myśli sprawiają,że czuje się jakbym wróciła z kopalni po całonocnej zmianie.I tak już mam przez 8 lat.Nie wiem jak temu zaradzić

przez kasia5266 28 kwi 2014, 15:23
HarajukuAino- A próbowałaś przez ten czas leczyć te natręctwa psychoterapią lub lekami?

przez HarajukuAino 28 kwi 2014, 22:09
kasia5266 napisał(a):HarajukuAino- A próbowałaś przez ten czas leczyć te natręctwa psychoterapią lub lekami?

Tak,leki zażywam cały czas.Niestety nic z tego.Dodam,że tarczyca i inne choroby z którymi wiąże się zmęczenie nie wchodzą w grę.Wyniki w sumie ok.Czasem wydaje mi się że każda emocja sprawia ,iż mój organizm jest wykończony.
A Ty co planujesz z tym zrobić? Mija Ci jak odpoczniesz?
- I'M MY OWN PRISONER -

* * *

Jedno dziecko dostaje „prezent od losu”, drugie już w momencie narodzin także
dostaje od losu, ale… nóż w plecy!Życiowa „ruletka szczęścia".

przez lovely 29 kwi 2014, 13:20
Ja miałam odwrotnie: jak byłam bardzo zapracowana, zajęta czymś i zmęczona to generalnie natręty schodziły na drugi plan bo mi się nie chciało nimi zajmować i łatwiej było je mieć w d...ostatecznym niepoważaniu ;)
gg 45603073

przez elo 30 kwi 2014, 00:29
lovely napisał(a):Ja miałam odwrotnie: jak byłam bardzo zapracowana, zajęta czymś i zmęczona to generalnie natręty schodziły na drugi plan bo mi się nie chciało nimi zajmować i łatwiej było je mieć w d...ostatecznym niepoważaniu ;)

ta dokladniej najlepiej fizycznie sie wykonczyc i zemdlec wtedy natrectwa praktycznie znikaja kilka razy juz mi sie udalo (:
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez lovely 30 kwi 2014, 22:57
elo, mi też się udało :) Stare czasy... kiedy jeszcze było ze mną bardzo źle i to był pierwszy moment od początku choroby kiedy zniknęły mi objawy na kilka godzin - jakby mi się mózg zresetował.

Ale ale... nie polecamy mdlenia jako terapii na ocd :) przed zemdleniem prosimy skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą :P
gg 45603073

przez kasia5266 01 maja 2014, 13:49
HarajukuAino- Póki co lekarka zwiększyła mi dawkę setaloftu ze 100 do 150 mg i zobaczymy. Tak jak odpocznę to jest lepiej. Zresztą i tak zmniejszyła się intensywność i częstotliwość myśli w porównaniu do tego co było wcześniej ( choć i tak pojawiają się codziennie). Wcześniej to był koszmar, gdyż pojawiały się w każdej możliwej sytuacji ( rozmowa z kimś, oglądanie serialu, wykłady na uczelni ) a przez to nastrój miałam naprawdę kiepski. Teraz podchodzę bardziej pozytywnie do życia i na więcej rzeczy mam chęć więc to i tak plus. A jak jest u Ciebie? Jakie leki bierzesz i jak się po nich czujesz?
Lovely- jak jestem zapracowana to również natręctwa znikają, ale jak jestem niewyspana i osłabiona to niestety jest odwrotnie.

przez HarajukuAino 03 maja 2014, 21:09
kasia5266 napisał(a):HarajukuAino- Póki co lekarka zwiększyła mi dawkę setaloftu ze 100 do 150 mg i zobaczymy. Tak jak odpocznę to jest lepiej. Zresztą i tak zmniejszyła się intensywność i częstotliwość myśli w porównaniu do tego co było wcześniej ( choć i tak pojawiają się codziennie). Wcześniej to był koszmar, gdyż pojawiały się w każdej możliwej sytuacji ( rozmowa z kimś, oglądanie serialu, wykłady na uczelni ) a przez to nastrój miałam naprawdę kiepski. Teraz podchodzę bardziej pozytywnie do życia i na więcej rzeczy mam chęć więc to i tak plus. A jak jest u Ciebie? Jakie leki bierzesz i jak się po nich czujesz?
Lovely- jak jestem zapracowana to również natręctwa znikają, ale jak jestem niewyspana i osłabiona to niestety jest odwrotnie.

Fajnie,mam nadzieję że będzie Ci się polepszać z każdym dniem:)
Dziękuję,u mnie w sumie tak samo jeśli chodzi o fizyczne objawy,jednak również nastąpiła zmiana w postrzeganiu pewnych spraw,bardziej pozytywnie patrze na pewne sprawy.
Biorę Absenor 300 rano 1 i wieczór 1 oraz Paroxinor 1,5 /rano.
Nie mam pojęcia jak u mnie jest.Czy zmęczenie wywołuje te myśli ,czy może myśli wywołują zmęczenie...
Chyba tracę nadzieję,że zmęczenie i senność kiedykolwiek minie.
- I'M MY OWN PRISONER -

* * *

Jedno dziecko dostaje „prezent od losu”, drugie już w momencie narodzin także
dostaje od losu, ale… nóż w plecy!Życiowa „ruletka szczęścia".

przez vifi 04 maja 2014, 00:18
Ja właściwie niemal cały czas odczuwam zmęczenie. Staram się odróżniać to "nerwicowe" od zwykłego i czasami po prostu dawać sobie kopa i zmuszać się do roboty. Wtedy z czasem to zmęczenie przechodzi. Czasami idzie mi to w drugą stronę - zatracenia się w pracy.

przez kasia5266 04 maja 2014, 23:25
No ja właśnie teraz byłam w domu na weekend majowy to cały czas czułam się zmęczona i te myśli przybierały na sile.. Czyli może faktycznie tak jest że w tej chorobie ważne jest żeby mieć jakieś zajęcie. A chodzicie na psychoterapię?

Sortuj wg