Hej (:

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Hej (:

przez trufla 08 kwi 2014, 15:22
boję się ludzi,omijam ich jak tylko mogę,nie lubię miejsc w których jest ich dużo,wracając do domu boję się nawet spotkać sąsiada,nie to że ich nie lubię,po prostu się ich boję,poradzicie mi jak z tym walczyć ? :(

Hej (:

przez Patrykos 08 kwi 2014, 16:16
Witam, jedyna słuszna porada to wizyta u lekarza :)
5 ZASAD BAJKOWEGO ŻYCIA by Patrykos :)
Zasada #1 - Zero rozkmin!!! Zasada #2 - Pozytywne nastawienie!!! Zasada #3 - Każdy dobry uczynek wraca Zasada #4 - Uśmiechem witaj każdy dzień Zasada #5 - Sobą bądź, i nie patrz na innych!!

Hej (:

przez Jeszoswiesz 08 kwi 2014, 18:28
Albo spróbować się przełamać. Sąsiad przystojny? ;d
Show me the way to Copacabana, I want to dance samba tropicana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hej (:

przez khaleesi 08 kwi 2014, 18:31
trufla, psychoterapia, leki?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Hej (:

przez rikuhod 08 kwi 2014, 19:14
trufla, hej :)
nejlepszym rozwiązaniem na nieśmiałość i strach przed ludźmi jest luz
aby go nabrać trzeba poprostu cieszyć się życiem. Rób częściej to na co masz ochote nie powstrzymuj się przed niczym, ciesz się życiem, ceń swoją indywidualność. Stopniowo to człowieka robie bardziej wyluzowanym i mniej przejmującym się.

Jak człowiek mniej się przejmuje to jest odważniejszy i ma większą odwage i chęć nabierania kontaktu. Oczywiście to nie stanie się odrazu ale zaczniej od wyluzowania i robienia częsciej tego na co masz ochote. Jak będziesz cenić swoje własne szczęście i indywidualność to stopniowo większą będziesz miał chęć zbliżania się do innych.

Hej (:

przez J-23 08 kwi 2014, 21:02
trufla masz problem i tylko wizyta u specjalisty (np. psycholog) pomoże Ci wyjść z tego. A te wszystkie dobre rady to może i poprawią na chwilę twoje samopoczucie (jak je przyjmiesz), ale nie zmienią Ciebie, twojego myślenia i zaburzeń z tym związanych. Dobra psychoterapia powinna Ci pomóc.
J-23

Hej (:

przez trufla 08 kwi 2014, 21:04
Tylko,że ja nie jestem nieśmiała. Unikam ludzi jak ognia,z wyjątkiem moich przyjaciół,których nie mam za wiele. Znam ich od piaskownicy,bo teraz oczywiście nie jestem w stanie się z nikim nowym zaprzyjaźnić. Bardzo bym chciała poznać nowych ludzi,ale kto by dał radę zaprzyjaźnić się z osobą która nieustannie ucieka. Gdy ktoś podchodzi do mnie by porozmawiać czuję się jak w pułapce,z której automatycznie nie zastanawiając się muszę się uwolnić. Nie skupiam się na rozmowie,serce mi mocniej bije,jest mi gorąco. Myślę jak tu zakończyć jak najszybciej rozmowę i sobie iść. Później tego żałuję i tak za każdym razem ... :(

-- 08 kwi 2014, 21:21 --

Aby udać się do psychologa trzeba brać skierowanie u lekarza rodzinnego ? Czy jemu też będę musiała mówić o swoim problemie ?

Hej (:

przez rikuhod 09 kwi 2014, 02:50
trufla, często nawet ludzie co nie mają nerwice mogą nabrać takiego strachu
ale tak jak ci mówiłem więcej luzu więcej cieszenia się życiem i poczujesz się lepiej.

Sortuj wg