Mówię i w trakcie się zastanawiał skąd to się bierze do ja m

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez hyte 27 mar 2014, 22:19
Juz od długiego czasu choruje na depresje i nerwice, wydaje mi sie ze chyba dopiero teraz poznaje jej przyczyne. Moim największym problemem w walce z nią jest ten ucisk na czubku głowy który nie pozwala mi się skoncentrować i jak mowie to niewiem skąd to się bierze co ja mowie to tak jak by czesc moich myśli które się znajdują w tej części napięcia były jakby nieosiągalne, mowie płynnie nagle zaczynam sie orientować ze nie mam nad tym kontroli i zaczynam się denerwowac i zapominam co mowie to jest straszne uczucie które tez powoduje napady paniki, ktoś tez tak am może ?
THE ONLY WAY IS UP!!!!!!

przez Abrado 28 mar 2014, 10:55
Hej, tak, mam bardzo podobnie, mój Zok głównie oscyluje wokół zaburzen uwagi. Kiedyś miałam identyczne objawy- w momencie iedy bardzo chciałam sie nad czymś skupić, odczuwałam sllny ucisk głowy ( jakby obrecz się na mojej glowie zaciskała) a subiektywnie odczuwałam jakąs tamę, którą moje myślenie nie może przekroczyć- jakby moje myśli trafiały w jakiś mur. Musisz sobie uświadomić że to nie ból głowy robi coś z twoimi myslami, tylko ty sam- za bardzo się skupiasz na tym bólu, dlatego twoja koncentracja jest gorsza. Mozna wyodrębnić dwa procesy w Twojej głowie- tej świadomy, czyli skupianie się na bólu, przypisywanie temu odczuciu pewnego znaczenia ( jakby to bylo coś, co odgradza Ciebie od Twoich mtśli), oraz ten proces, który jest troche nieuswiadomiony i iodpowiada za skupienie się na bierzącej sytuacji np rozmowy. Masz wrazenie ze nie możesz kontrolować swoich myśli, bo za bardzo kontrolujesz napięcie na czubku głowy- sprawdzasz jak jest silne, jak oddzialuje na Twoje myślenie. A co z Tgwoimi ,,zwykłymi" myślami- skoro Twoja bierząca swiadomośc skupia się na napięciu, mózg w obliczu lęku uznaje inne myśli za mało wartościowe. Są one odtwaezane automatycznie gdzieś na peryferiach twojej świadomości- po prostu się dzieją i może wtedy masz wrażenie, że nie masz nad tym kontroli. Pamiętaj, tak zawsze się dzieje w sytuacji stresowej- mózg skupia się na zagrozeniu, inne sprawy uznając za nieistotne

To jest pokrótce i na lamersko wyjaśnienie tegóż zjawiska. Jesli chcesz wskazówek jak sobie z tym radzic, zapraszam do wątku Natretne myśli-sposoby radzenia sobie

Sortuj wg