wkręty po przeczytaniu czegos

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez nwckg 26 mar 2014, 13:26
Witam, od 1,5 roku leczę się na nn.
Na początku choroby miałam myśli dotyczące zrobieniu komuś krzywdy, wkręcałam sobie, że jestem mordercą, pedofilem i Bóg wie czym jeszcze. Od pół roku nie mam tych mysli, zdałam sobie sprawe, ze sa tak idiotyczne, ze szkoda zawracac sobie nimi glowe. Cieszyłam się, ze to moze znak, że wyleczyłam się z nn. Niestety, to była zmyłka. Gdy nie mam mysli o zrobieniu komus krzywdy, mam mysli takie, ze ja bede skrzywdzona.
Te mysli dotycza głownie mojego chlopaka. Panicznie boje się , ze mnie zrani. Wystarczy , ze przeczytam jakis artykul,ze jakis chlopak pobil dziewczyne, ja juz mam w glowie, ze moj chlopak pobije mnie. To samo jest ze zdrada. Wyobrazilam sobie dzisiaj sytuacje, gdy zdradza mnie on z taka dziewczyna. Te wyobrazenia byly tak realna, ze omal jestem pewna , ze kiedys do tego dojdzie. Oczywiscie jestem juz zla na niego i my wymawiam, ze mnie kiedys zdradzi, pobije itp itd... chociaz w ogole nie mam do tego powodu.
Jak sobie z tym poradzic?

przez DzeSss 26 mar 2014, 14:25
mam tak samo a zwłaszcza po przeczytaniu jakiej głupoty związanej ze sferą erotyczną. masakra zaraz sobie wkręcam jakieś myśli o zboczeńcach ;(( nie daje juz rady

przez khaleesi 26 mar 2014, 15:34
nwckg, to tylko nerwica natręctw. To jest normalne.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg