Natrętne myśli. STOP Myślom !

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez arnocost 23 mar 2014, 23:02
Witam wszystkich tu zgromadzonych :P
Od dłuższego czasu mam problem z natrętnymi myślami. Patrząc z boku na to co dzieje się w mojej głowie nie doszukuję się jakiegoś głównego "tematu". Ogólnie moje myśli koncentrują się na zdarzeniach z dnia.
Jest to coś w rodzaju poniekąd analizy zdarzeń z dnia plus dopisywanie historyjek w głowie .
Np.
-Przeczytałem jakiś artykuł i wyciągnąłem jakieś wnioski i później mi to wraca do głowy i zaczynam nad tym myśleć analizować .
-Byłem na rozmowie o pracę parę dni temu . Wieczorem się kładę i zaczyn się chaos w głowie. Wyobrażam sobie jak będę pracować, co będę robić itp i itd.
Cholernie mi też to przeszkadza jak z kimś rozmawiam na spokojnie. Wystarczy chwila i ja już błądzę myślami.
Zanim zasnę czasami mija 2 godzinki. I najbardziej mi to przeszkadza że nie mogę przez to zasnąć . Ciężko mi to powstrzymać jak już leżę w łóżku. W dzień z tym sobie radzę. Zaczynam coś robić aby odciąć myśli.

Aktualnie biorę już 4 lek. Który mi nie pomaga. Lekarz ciągle przepisuje mi antydepresanty. Są w małych dawkach które właśnie mają pomóc mi przed snem się wyciszyć abym mógł spokojnie zasnąć. Od ponad miesiąca nie udało mi się szybko zasnąć . Pomimo tego że próbowałem sobie skracać czas snu lub dać sobie w kość fizycznie. Czy słuchać muzyki relaksacyjnej przed snem.

przez khaleesi 16 kwi 2014, 21:45
arnocost, też miewam takie mysli, że układam plan dnia na następny dzień
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez rikuhod 17 kwi 2014, 11:23
arnocost, wiesz to nawet niekoniecznie musi być nerwica. Czasem sami sobie przez stres nabieramy irrytujących nawyków. Najważniejsze to nie zwracać zbytnio na to uwagi, jak sami wiezymy że jesteśmy chorzy że mamy nerwice czy depresje to wtedy tacy się stajemy naprawde.

Po prostu ignoruj to wszystko, jakby tego nie było. Jak twój umysł zaczyna analizować i wracać do tego po prostu to ignoruj i daj temu przejść. Jak ignorujemy natręctwa czy nawyki traktujemy je jakby ich nie było to stopniowo męczą mniej i wkońcu odchodzą.

Nie zastanawiaj się jak się tego pozbyć, dlaczego to cię jeszcze męczy ani nie odpychaj tych myśli i nawyków(bo wtedy bardziej będzie męczyć) po prostu to igonruj.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez J-23 17 kwi 2014, 18:06
Uwielbiam takie myśli :D, a tak serio to nie czekaj, aż zacznie cię to przerastać, z przewlekłej nerwicy natręctw długo się wychodzi. Najlepiej będzie, jak swoje myśli natrętne skonsultujesz z psychologiem - psychoterapia powinna pomóc, a nie tabletki - chyba, że masz problem złożony i tylko taka terapia może Ci pomóc. Nie czekaj i wybierz się do specjalisty.
J-23

przez tomasz_xyz 17 kwi 2014, 18:09
J-23 napisał(a):Uwielbiam takie myśli :D, a tak serio to nie czekaj, aż zacznie cię to przerastać, z przewlekłej nerwicy natręctw długo się wychodzi. Najlepiej będzie, jak swoje myśli natrętne skonsultujesz z psychologiem - psychoterapia powinna pomóc, a nie tabletki - chyba, że masz problem złożony i tylko taka terapia może Ci pomóc. Nie czekaj i wybierz się do specjalisty.

Psychoterapia pomoże jeśli problem nie jest natury biologicznej (budowa mózgu i nieprawidłowe funkcjonowanie ośrodka związanego z karą i nagrodą)
tomasz_xyz

przez lukasz17 17 kwi 2014, 20:02
Brał z Was pod uwagę taką możliwość że nerwica natręctw może się nasilać przez palenie papierosów, u osób które palą ? Jeszcze 2 lata temu jak nie paliłem nie była tak nasilona - można powiedzieć że nie był to wtedy prawie problem dla mnie , a później jak zacząłem to właśnie się DUŻO bardziej nasiliło. Wiele osób które mają problemy psychiczne pali papierosy, nie uważacie że może jest to jeden z czynników które prowadzi do problemów z psychiką?

przez khaleesi 17 kwi 2014, 20:21
lukasz17, ja nie palę i nie paliłam a tez ma coś nie teges pod deklem :P
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg