Atak natręctw !

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Atak natręctw !

przez pomarancza44 07 mar 2014, 00:12
Boże, przed chwilą dostałam jakiegoś ataku!!! Byłam w toalecie gdy nagle pojawiły się myśli żeby zabić swoich rodziców. Na dodatek w łazience był nóż na który patrzyłam, próbowałam go dotknąć, ale nie chciałam, bo bałam się, jednocześnie myśląc, że się nie boję tylko jakoś po prostu nie biorę tego noża, a i tak chcę zabić. Pomyślałam, że coś mnie opętało, że coś tkwi we mnie, wyobraziłam sobie to, byłam przerażona. Wyszłam z łazienki, położyłam się i zaczęłam płakać. Ale nadal myślę, że chcę to zrobić, boję się samej siebie, chce mi sie płakać!!! Potem myślę, że skoro się tego boję to jeszcze nic nie znaczy, że tego nie zrobię! Boże, ja zaraz umrę. Pomocy, mam jakiś atak! Czy ja jestem opętana? Chce mi się płakać, nie mogę. Dodam, że te myśli pojawiły się, a potem gdy powiedziałam sobie w myśli: "wszystko mi jedno co się stanie" [bo chce mi się bardzo spać i boli mnie brzuch]. Jeszcze w dodatku wyobraziłam sobie to co się może stać jak to by wyglądało gdybym to zrobiła i tymbardziej myślę, że to zrobię. Jak to powstrzymać?!

Atak natręctw !

przez chrupka2 07 mar 2014, 00:37
iile masz lat? czy to zdarzało się częściej? Jeśli tak, to myslałaś o wizycie psychologa lub psychiatry?
chrupka2

Atak natręctw !

przez maciek-zsm 07 mar 2014, 01:09
Ej spokojnie, przecież temat tych myśli jest tu bardzo często poruszany. Jeśli te myśli Cię tak przerażają to znaczy, że ich nie chcesz. Nerwica nie wpływa na wolę człowieka. Nic nie zrobisz swoim rodzicom, po prostu masz natrętne myśli. Nie przejmuj się tym za bardzo, wiele osób ma takie myśli i nikt nikomu nic nie zrobił. Tak działa nerwica, że trafia w czuły punkt:/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Atak natręctw !

przez pomarancza44 07 mar 2014, 16:32
Mam 17lat, niedawno ozpoczęłam terapię, ale nie biorę żadnych leków. Oprócz nerwicy natręctw magam się także z nerwicą społeczną. Wczoraj dostałam wielkiego ataku natrętnych myśli, czułam się tak jakby to było pierwszy raz tak jak kiedyś gdy pierwszy raz dopadły mnie te myśli a ja nie wiedziałam co się ze mną dzieje. jednocześnie czułam się bardzo zmęczona czułam jakby objaw derealizacji czyli nierealności poczułam że jestem we śnie i moge robić co chce wiec dodatkowo ta myśl również doprowadziła mnie do przerażenia. W pewnym momencie miałam wrażenie że skoro mam takie myśli to mogę być opętana ale na szczęście (!) żadnych dziwnych dźwięków czy omam nie słyszałam i nie miałam. Dzisiaj czuję się nieco lepiej, ale mam jakoś tak, że mam w miarę dobry humor + natręctwa. I w momencie gdy pojawiły się myśli, np. też takie że jestem morderczynią to w myślach sie z tego śmiałam. I nie wiem czy to śmiech bo mam nawet dobry humor czy dlatego że się cieszę że mogłabym nią być. Próbuje też nie przejmować się tym, ale w momencie gdy to olewam, czuję że nie przejmuje się tym że mogłabym zabić, a to jet dla mnie jeszcze straszniejsze! Czuję także cały czas że się śmieje z tego że mogłabym to zrobić. To okropne. Dodam, że czytałam o atakach paniki w nerwicy i tam jest napisane, że pojawia się on w momencie przeżycia jakiegoś większego stresu. Ja ostatnio taki przeżyłam w szkole gdy popełniłam wpadkę. Nie wiem czy to przez to. Ale źle się czuje z tym wszystkim. Dzisiaj mam ciągłe myśli że jestem morderczynią.

Atak natręctw !

przez khaleesi 07 mar 2014, 16:38
pomarancza44, to normalne w nerwicy natręctw. Nasze mysli sa zaprzeczeniem naszego ja. ja w stresie mam duży natłok natręctw ale da sie przezyć ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Atak natręctw !

przez OCDman85 08 mar 2014, 00:56
maciek-zsm, dokładnie tak powinno wygladać książkowe tłumienie takich ataków!
"A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others."
-Ayn Rand
"Idealizuje chaos , bo stabilizacja jest poza moim zasięgiem" - R.K.

http://www.youtube.com/watch?v=5nH0Oap4Tec !!!

Sortuj wg