Mycie rąk i ogólnie natręctwa na tle czystości...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Grażyna Połóg 16 mar 2006, 09:47
Nie wiem czy mam ten sam problem, ale jest z tem związany. Bardzo często mi się zdarza dostać szału przy sprzątaniu. podam taki przykład: mam w domu suczkę, taki mały kundel. Ona na wiosnę miała małe, kiedy trochę podrosły, to potrafiłam w domu urządzić piekło gdy widziałam jak nabrudziły. Mam wrażenie, że wszystko co zagraża pobrudzeniem mnie lub otoczenia jest dla mnie problemem. Trochę się czuję jakby zakodowano we mnie taką reakcję na daną sytuację. Najbardziej cierpi moje dziecko (3 lata), bo przez moje nerwowe reakcje na zrobienie kupy w majtki przestał wołać do ubikacji. A ja często nie mogę się powstrzymać.
Czasem jestem toksyczna!

przez roccola 16 mar 2006, 10:27
Grazyno to co piszesz jest straszne(mam na mysli dziecko). Tez mam trzyletnie dziecko. I nerwice lękową która teraz sie głównie objawia silną agresją w wybuchami złości..ale nigdy nie kieruję tej furii na moje dziecko. Kiedy patrze na nią widze sliczna malutką bezbronną dzoiewczynkę której nie moge zniszczyc przez moja nerwicę ..Całą złość wyladowywuje na partnerze ale dziecko awsze chronię!!!!

przez dzasti13 17 mar 2006, 15:49
I tak powinno byc Roccula! :lol: :lol: :lol: :lol:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shadow_no 17 mar 2006, 16:38
Grażyno, nie można tak. Dziecko jest bezbronne, a to Ty masz nad sobą pracować. Przeraziłem się jak przeczytałem Twojego posta, chroń tą istotkę, bo to ona teraz zaczyna poznawać świat, i nie ona lecz to Ty musisz walczyć.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez dzasti13 17 mar 2006, 19:13
Jasne ze tak niemozesz grazyna krzywdzic niedorosnietego stworzonka ktore sama urodzilas i co eraz jak chorujesz na nerwice lekowa odgrywasz sie na dziecku.Ja moja nerwice tez mam w jakimsstopniu przez moja mame muj lekarz mi uswiadomil i jak bylam z moja mama przyjaciolka i kochalam ja ponad wszystko poczulam chod ,ty chyba niechcesz by twoje dziecko jak dorosnie mialao do ciebie takie uczucia co? :oops: :oops: :oops:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez snaefridur 17 mar 2006, 20:09
Ja mam poranione dziąsła przez nazbyt gorliwe mycie zębów.Zawsze pluję wtedy krwią ,ale nie umiem prestać :/.
snaefridur

przez dalilah 17 mar 2006, 21:59
ja mam tpowa obsesje na punkcie czystosci mojego ciala, pojscie spac w makijazu jest dla mnienie do pomyslenia (po prostu nie zasne), a juz najgorsza fobie mam przed zarazkami, zwykle nosze rekawiczki w publicnych miejscach a w lecie dlugie rekawy zeby ich uzywac do otwierania drzwi
Secret Garden "Nocturne" - opowiesc o mnie

przez VaBoom 17 mar 2006, 23:18
Mycie zębów i rąk (biję w tym Rysia z "Klanu" ;) )

Zęby myję znacznie częściej niż 3 razy dziennie. Zawsze przed wyjściem z domu...nawet jeśli idę do spożywczego po małe zakupy :|

Ręce między wykładami. W domu nie tak często....nie wiem czemu. Jak jestem poza domem, to bardzo zwracam uwagę na ich czystość.

Ale może po prosty jestem pedantyczny?
My body on the floor - a Kodak moment

NO spoksik!

przez dzasti13 18 mar 2006, 16:11
Kazdy ma znas jakies delikatne odskoki ,ja chodz niemysle o tym czy mam czesto myc rece czy myc sie robie to normalnie ,ale mysle ze to jest jakis rodzaj nerwicy .Jak czytalam ksiazke np."Jak walczyc z nerwica"to jedna z kogiet wypowiedala sie ze tak czesto myla rece az iemogla tego zniesc,jak wychodzila z lazienki zaraz do niej wracala jak tylko cos dotknela,bo wydawalo jej sie ze ma zarazki na rekach.Przez metoda Schutza pozbyla sie nerwicy i tych dziwnych natrectw! Moze i wy sprobujecie !wszystkiego dobrego zycze! :lol: :lol: :lol:

przez wegorzyk 08 kwi 2006, 15:46
Ja też mam problem z nadmierną czystością. Jednak najwięcej problemu sprawia częstę, bardzo częste mycie rąk.
Cały czas czuję na rękach jakieś bakterie
czuję jak one wchodzą mi pod skórę...... jak bawią sie na moich dłoniach, rozprzestrzeniają się.... Zawsze myję ręce. Najgorzej jest w szkole gdy muszę otworzyć drzwi- na klamkach jest tyle bakteriii!!!!!! Nie wszyscy myją ręce przecież. Zostawiają brud wszędzie!!!!!
Moj ręce wyglądają czasem okropnie... skóra się łuszczy.
Czasem wolę chodzić w rękawiczkach.

przez arek177 14 maja 2006, 00:30
a czy takie natrectwa np. jak bardzo czeste mycie rak moga doprowadzic do ciezkiej nerwicy lekowej lub jakiejs innej albo depresji??

przez kochajacy 14 maja 2006, 00:38
arek177 napisał(a):a czy takie natrectwa np. jak bardzo czeste mycie rak moga doprowadzic do ciezkiej nerwicy lekowej lub jakiejs innej albo depresji??

takie natrectwa sa jednym z objawow nerwicy , takze troche dziwie sie temu pytaniu bo przeciez objawy nerwicy nie sa przyczynami a raczej jej skutkami
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez arek177 14 maja 2006, 01:30
ale jezeli ktos ma natrectwa i myje rece co chwile ale niewie ze jest to nerwica ,a jest to dla niego normalne .
a gdy sie takiej osobie powie ze to moze byc nerwica to uwaza ze mowimy ze jest chory psychicznie to czy ta nerwica rozwinie sie u niego jakos dalez ze w koncu zrozumie ze cos jest nie tak?

Sortuj wg