nn w ciąży :((((((((((((((

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez monietta 06 sty 2014, 18:44
jak sie to leczy?czy warto"dyskutować" z myslami czy je olewac. ja sie boje ze jak je oleje to cos sie zlego stanie, staram sie sobie racjonalnie wytlumaczyc ale to u mnie tylko lek powoduje i jakas taka znieczulice tzn w sensie pozytywnych emocji. wszytsko bo czuje sie winna ze cos takiego wymyslam :why:

przez Kokojoko 06 sty 2014, 18:48
monietta napisał(a):jak sie to leczy?czy warto"dyskutować" z myslami czy je olewac. ja sie boje ze jak je oleje to cos sie zlego stanie, staram sie sobie racjonalnie wytlumaczyc ale to u mnie tylko lek powoduje i jakas taka znieczulice tzn w sensie pozytywnych emocji. wszytsko bo czuje sie winna ze cos takiego wymyslam :why:

Masz typową nerwicę natręctw (strach, ze jak czegoś nie zrobisz, komuś coś się stanie, poczucie winy). Jeśli umiesz to olewaj te myśli, przecież wiesz, że to tylko myśli, a nikomu nic złego nie zrobisz...

Po porodzie tabletki i terapia -> to chyba najlepsze wyjście... Zapytaj lekarza... I rób już teraz coś z tym bo po porodzie, to może się nasilić.
Kokojoko

przez monietta 06 sty 2014, 19:03
Kokojoko, myslisz, ze sie nasili?ja mialam nadzieje, ze minie ale masz pewnie racje, bede miala jeszcze gorsze jazdy..hmm boje sie o tym powiedziec partnerowi bo jak cos takiego wytlumaczyc..pomysli zem nieźle walnieta
a widzisz ja juz to mialam ze sto razy przez 8 lat trwania nerwicy, ale nigdy nie tak silne jak teraz. mam wrazenie ze juz o krok i cos zrobie aby "sobie ulzyc"(strasznie to brzmi wiem)czy skonczyc ten lęk, ale zawsze tez mam straszne wyrzuty i mysli ze moze tym razem to juz nie nn tylko choroba psych i moze tym razem cos zlego jednak zrobie..masakra:(((

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kokojoko 06 sty 2014, 19:14
monietta, Nie wiem czy się nasilą... Biorąc pod uwagę hormony po porodzie jest taka szansa...
Opowiedz o tym psycholog i swojemu partnerowi. Muszą wiedzieć i wspierać Cię w tym wszystkim.
Kokojoko

przez Candy14 06 sty 2014, 19:20
nie mam pojecia co mialas na mysli oceniajac mnie jako osobe ktora najlepiej powinna pozbyc sie dziecka bo "przeciez terapia potrwa latami"

:shock: wiec moze mnie zacytuj bo poki co tworzysz jakies chore wizje
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez monietta 06 sty 2014, 19:24
Kokojoko, psycholog tak, ale partnerowi sie wstydze powiedziec, zreszta nikt nie wie oprocz mamy ktora sama tez miala to kiedys
Candy14, tak to odebrałam, a dokladniej jak osobe skresloną, moze mnie oświecisz zatem bo naprawde nie kapuje o co ci chodzi

przez Candy14 06 sty 2014, 19:46
monietta, przykro mi ze tak to odebralas byc moze powinnam delikatniej wyrazic swoje zdanie zwazywszy na to ze mozesz sie nakrecic. Sama tak kiedys reagowalam dopowiadajac sobie to co mi pasowalo. Zagraly tu moje osobiste emocje bo jestem corka chorej matki i jej jazdy bardzo wplynely na mnie jako dziecko. Przepraszam jezeli poczulas sie urazona. :oops:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez monietta 06 sty 2014, 19:57
Candy14, ja miałam ojca alkoholika a mama znerwicowana, wiem o czym mowisz, jednak dalej nie wiem jakie jest Twoje zdanie. Nie jestem urażona, poprostu szukam wsparcia, jakiegokolwiek, moze jestem załosna ze tu na forum ale nikt tak nie zrozumie(opcjonalnie)jak ludzie z tymi samymi problemami. U mnie najgorsze jest to ze nikt z zewnatrz nie widzi ze cos jest nie tak, to wszytsko dzieje sie w mojej glowie i serduszku malństwa które stresuje:(((

przez abat 06 sty 2014, 20:56
myśli natrętne - to zjawisko, które /wg. badań/ występuje u 90% ludzi;
problem pojawia się - gdy myśli te uznajemy za fakty - wierzymy, że to się stanie... TO SĄ TYLKO MYŚLI - myśli nie mają siły sprawczej...

przez geddes 06 sty 2014, 21:03
hej, mam to samo natretne mysli... lecze sie lekami juz jakis czas i brak efektow...

-- 06 sty 2014, 21:07 --

monietta jak jestes w ciazy nie mozesz brac lekow co nie?

przez abat 06 sty 2014, 21:17
geddes - jeśli myśli natrętne .. to sprawa twojego myślenia.. wtedy psychoterapia...

przez Kokojoko 06 sty 2014, 21:19
abat, http://pl.wikipedia.org/wiki/Obsesja
Jesteś psychologiem i nie wiesz? Kiepską reklamę sobie robisz...
Kokojoko

przez abat 06 sty 2014, 21:35
kokojoko - wielu rzeczy nie wiem...
ale nie wiem jaka niewiedzę mi pokazujesz..?

przez geddes 06 sty 2014, 21:40
abat byłam na psychoterapi ale zrezygnowalam. Teraz zaczynam wszystko od nowa. Znasz kogos kto sie z tego wyleczył?

Sortuj wg