Natręctwa o NWO ciąg dalszy - co robić?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Minesweeper94 03 sty 2014, 02:33
Witajcie! To znowu ja. Otóż jakiś czas temu pisałem o moich natręctwach jeśli chodzi o teorie spiskowe dotyczące illuminatów itp. Widzę, że jeszcze nawet niedawno ktoś tam pisał. No i wiecie, potem jakoś przyszedł spokój, a teraz ostatnio to wróciło, można powiedzieć, że ze zdwojoną siłą. Znowu się zamartwiam, że wszystko na świecie jest złe, że skoro firmy produkujące różne przedmioty należą (wg spiskowców) do illuminatów, to nie powinniśmy z tego korzystać. I wychodzi na to, że ludzkość powinna się cofnąć w rozwoju - do takich beznadziejnych rzeczy dochodzę. No i już mnie to zaczyna denerwować bardzo. Miałem pecha, że trafiłem na tych spiskowców. :? Te ich teksty, że ludzie są nieświadomi i te rzekome fakty, które mimo wszystko się jakoś kupy trzymają, to mnie nachodzi cały czas. A teraz mam dylemat, czy aby na pewno sama psychoterapia mi w tym pomoże - chodzę do psychologa, ale jeszcze nie miałem wizyty, żeby omówić ten problem. I chociaż widzę ogólną poprawę mojej psychiki po wizytach tam, to jednak zaczynam myśleć o psychiatrze. No i mam dylemat, bo niby leki pomagają, ale nie wszystkim, poza tym trzeba się liczyć z różnymi efektami ubocznymi, podobno po odstawianiu jest nawet gorzej niż przed ich braniem, poza tym jeśli miałbym udać się do psychiatry, to z kolei wolałbym prywatnego, no bo nie oszukujmy się, jest o wiele szybciej i tak jakoś prywatnie ci lekarze się bardziej angażują, bardziej się pacjentem przejmują, no ale właśnie kasa - te wizyty nie są tanie, a ja nie śpię na pieniądzach, żeby co miesiąc czy co ile dawać ok. 100 zł. Sam nie wiem. Co ja powinienem teraz zrobić? Poczekać do kolejnej wizyty u psychologa i jeśli mi to pomoże, to zaniechać pomysłu z psychiatrą, czy może naprawdę warto brać te leki?

przez maciek-zsm 03 sty 2014, 23:23
Jeśli nie umiesz sam zracjonalizować tych myśli to musisz wziąć te leki. Ale pomyśl sobie: Nawet zakładając, że te teorie spisku są prawdziwe - to co w związku z tym? Ani Cię to pewnie nie dotyczy jakoś szczególnie, ani nic z tym nie zrobisz. Martw się tym na co masz wpływ do cholery:)!!

przez monk.2000 03 sty 2014, 23:28
Moja rada: nie ufać każdemu kto opowiada niesamowite historie. Robi to wrażenie, że ci ludzie są wtajemniczeni, jakby bardziej świadomi od szarej masy. To może imponować. Zwłaszcza gdy człowiek zawiódł się głównym nurtem społecznym. W sumie jedyne co polecę to starać się skupić na własnym życiu, mieć oczy otwarte.

Mi na to pomogło przeżycie psychozy, od tego czasu łatwiej mi określić kto właśnie wpada w paranoje strasząc różnymi reptalianami, itd. a kto ma jeszcze zdrowy rozsądek. No ale nie polecam tej metody. :P
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Niktita 03 sty 2014, 23:31
Ale wy mu pierzecie mózg! Są miriady dowodów na temat NWO! Nowy Porządek Świata niedługo się urzeczywistni i wtedy będzie powtórka za XVIII wieku, ale oni będą mięli zbyt wielką władzę i broń, by ich obalić! Jednym z dowodów jest bajka, z której mam avatar (Bill Cipher z Gravity Falls)

-- 03 sty 2014, 23:35 --

Co do tego, że cofnięcie w rozwoju ludzkości rozwiąże problem - to błąd. Przykładem jest Zakon Templariuszy, skąd wszystko się wywodzi.
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

przez monk.2000 03 sty 2014, 23:38
Niktita, przekręcę pewnie, ale był taki cytat w Biblii: "nie bójcie się tych który zabijają ciało, ale tych co zabijają ducha". Drugi cytat, nie pamiętam jakie starożytnego to: "filozof nawet w niewoli może być wolny". Mam w nosie czy NWO to prawda czy fikcja. Przestałem z resztą szukać szczęścia na tym świecie, więc reptalianin może co najwyżej mnie zabić. Wielkie rzeczy.

8) Akineton

przez Niktita 03 sty 2014, 23:44
monk.2000, zabić? Oj nie będzie tak łatwo... Będziesz ginął w strasznych męczarniach (dostaniesz jakiegoś raka, wszystko dzięki nasionom transgenicznym itd). Jeśli przetrwasz, staniesz się niewolnikiem, będziesz torturowany, będą przeprowadzane eksperymenty, itd...
obserwowany

przez 1234qwerty 03 sty 2014, 23:47
Niktita, jesteś jakimś prorokiem? :P

przez Niktita 03 sty 2014, 23:49
1234qwerty napisał(a):Niktita, jesteś jakimś prorokiem? :P

Nie, ale wiem, co będzie na podstawie klarownych przesłanek. Zwykłe racjonalne przewidywanie wyniku na podstawie niemalże wszystkich zmiennych.
obserwowany

przez monk.2000 03 sty 2014, 23:51
Strach to silne narzędzie, gdyby (zakładając że NWO to fakt) ludzie nie żyli w ustawicznym lęku to byłoby trudniej nimi manipulować. Dziel i rządź. Osoby które ponoć się wyłamują ze spisku wcale nie ułatwiają sprawy, co najwyżej sieją społeczną paranoję.

Czytałem trochę D. Icke, było to przed moją psychozą. Dlatego łączę teorie spiskowe ze zjawiskiem paranoi. Ma to wiele wspólnego. No ale kiedyś diabeł był winny, teraz są iluminaci. Człowiek wiele zrobi, by uprościć wizję świata, pozbywając się dylematów. Kończę temat, idę pić zatrutą Cole, dobrze że chociaż mi smakuje. Jak umierać to w luksusie.

8) Akineton

przez Niktita 03 sty 2014, 23:52
monk.2000, naprawdę mi Ciebie żal :why: . Przez takich ludzi jak ty nie dziwota, że robią z Polską co chcą...

Ps. Monk, wypicie coli raczej nie wpłynie korzystnie na twoją senność...
obserwowany

przez Minesweeper94 04 sty 2014, 00:00
No i zaczynam żałować, że ten wątek założyłem...

przez Niktita 04 sty 2014, 00:04
Minesweeper94 napisał(a):No i zaczynam żałować, że ten wątek założyłem...

Czemu?
obserwowany

przez vifi 04 sty 2014, 00:06
Minesweeper94, powiedz o tym na następnej terapii. Dobrze by było jak byś miał kogoś bliskiego komu ufasz i potrafiłbyś wesprzeć się na chwilę na jego ocenie. Psychoterapia potrzebuje czasu żeby zacząć działać.
Jeśli myśli znacznie przeszkadzają Ci w funkcjonowaniu to możesz iść do psychiatry po leki. Myślę że mimo wszystko choroba psychiczna czyni więcej spustoszenia w organizmie niż ewentualne skutki uboczne, które w dzisiejszych czasach nie są na ogół takie znaczne.

przez Łapa 04 sty 2014, 00:08
Niktita przestań pleść bzdury. Rozumiem gdybyś robił to na forum dla osób bez zaburzeń, ale na forum takim jak nerwica.com jest to co najmniej nieodpowiednie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Sortuj wg