Pomóżcie - natręctwa na bazie teorii spiskowych.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Minesweeper94 16 gru 2013, 23:48
Witajcie! Otóż mam problem - chodzę do psychoterapeuty i ogólnie pomaga mi to, już większość moich natręctw opanowałem, a jak się pojawiają to potrafię z nimi walczyć. Ale ostatnio pojawił się taki jeden bardzo idiotyczny i bardzo przeszkadzający - otóż naczytałem się dużo o teorii spiskowej dotyczącej nowego porządku świata i tych całych illuminatach i tam wszędzie ci ludzie doszukują się jakiejś ukrytej symboliki w większości teledysków, filmów i ogólnie logo firm. NO i ja zaczynam to przezywać, ze niby oni wszyscy sa w tej sekcie, ze korzystanie z rzeczy wyprodukowanych przez nich jest złe i w ogóle. No i właśnie to jest ten problem - po pierwsze sam nie wiem czy wierzyć w to czy nie, a po drugie nawet jeśli miałbym w to wierzyć to i tak część osób wg mnie przesadza w tym doszukiwaniu się tej symboliki. No ale właśnie jak sobie tak wmawiam to i tak mi to nie pomaga. A co gorsza, te ich "dowody" na istnienie tej sekty i tego całego nowego porządku świata wydaja się być ścisłe, nie przeczą sobie. NO i ja zaczynam wariować, ze świat jest ogólnie zły, ze nie ma po co tu żyć, ze przecież na codzien korzystamy z produktów tych ludzi, bo skoro większość firm ma w logo ukryty rzekomo ten symbol to oni do tego należą i chcą nas kontrolować i nie powinniśmy tego używać. No i przestałem się cieszyć z czegoś, bo z czego się cieszyć, skoro wokół wszędzie są ci ludzie. Ogólnie to wszystko jest pogmatwane. A jak widzę, ze ci zwolennicy tej teorii piszą, ze ludzie są naiwni jeśli dalej w to nie wierzą, chociaż to widza, to niech sobie żyją dalej w swoim matriksie. No i ja mam wrażenie, ze temu przeczę, bo właśnie nie chce poznać tej prawdy. Ale ja nie wiem czy oni maja racje. A jeśli maja i świat jest opanowany przez tych illuminatow? A co jeśli większość ludzi jest nieświadomych zagrożenia i żyją w świecie, o którym nie maja pojęcia? Ja rozumiem, ze to wszystko wygląda jakby pisał człowiek chory, ale ja nie wiem jak z tym walczyć. Nie mówiłem tego swojemu psychoterapeucie, chociaż już wcześniej to miałem, bo potem jakoś udało mi się o tym nie myśleć i stwierdziłem, ze sprawa załatwiona, ale teraz wróciło to a wizytę mam dopiero po nowym roku. Proszę, powiedzcie co ja mogę teraz robić, jak z tym walczyć, proszę o jakieś cenne rady i sposoby. Wierze, ze możecie mi coś doradzić. :)

Pozdrawiam!

przez Łapa 17 gru 2013, 02:00
Nie wierz w te bzdury...
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez Minesweeper94 17 gru 2013, 21:01
No właśnie jakby to było tak łatwo sobie powiedzieć. Skąd masz pewność, ze to na pewno nieprawda? :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 17 gru 2013, 21:22
Gdyż cierpisz na nerwicę natręctw, a natrętne myśli mają charakter kontrastowy=sprzeczny z Twoim światopoglądem i czerpią pożywkę z tego czego najbardziej się boisz=ergo w istocie nie wierzysz w te bzdury.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez *Ai* 18 gru 2013, 11:55
Symbolika w sztuce to nic nowego. Co do reszty - jeśli ktoś bardzo chce doszukać się jakiegoś symbolu/znaku, znajdzie go w chmurach na niebie, fusach po kawie i w logo ulubionego szamponu.
*Ai*

przez mikel 30 gru 2013, 18:40
Heh, też mam nerwicę natręctw i też wierzę w teorie spiskowe :? Illuminaci, masoneria, żydomasoneria, spisek dotyczący zamachu na Pawła VI, 11 września, mikrochipy, NWO, żydomasoneria w KK po soborze Watykańskim II. Ile to godzin spędziłem czytając, kto jest żydem, patrzyłem na nosy rodziców, rodziny :D U mnie w kościele wisi symbol illuminatów - oko w trójkącie. Ech... szkoda gadać

przez Shannon 31 gru 2013, 17:16
Swojego czasu też miałam obsesję na tym punkcie.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

przez *Ai* 31 gru 2013, 23:50
Co do teorii spiskowych - zamiast wierzyć w cudze, można stworzyć własne. Będą w jednakowym stopniu oparte na faktach.
*Ai*

Sortuj wg