Jak popaść w pracoholizm

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Jak popaść w pracoholizm

przez zalamka 26 lis 2013, 20:35
Mam problem bo jestem bardzo leniwa, kiedyś taka nie byłam, czy to jest powiązane z nerwicą? Nie lubię codziennych czynności np. szykowanie sobie jedzenia, ścielenie łóżka, mycie się. Ale bardzie mi chodzi o pracę. Nie wyobrażam sobie, że ja przez całe życie bedę musiała pracować. Nie dam chyba rady. Często zmieniam pracę bo mi się nudzi, ale więcej siedze w domu. Mój rekord pracy to 3 miesiące, najmniej to tydzień. Po 3 miesiącach pracy przesiedziałam 6 miesięcy w domu bo miałam dość, byłam wyczerpana. Często też łatwo się poddaje z byle powodu np. praca mi nie wychodzi, albo ktoś powie że źle coś wykonuje i juz się demotywuje. Co można zrobić żeby być bardziej pracowitym? Już bym wolała popaść w pracoholizm niż być taka leniwa.

Jak popaść w pracoholizm

przez coccinella 26 lis 2013, 20:43
Popadnie w skrajności niczemu nie służy. Jak będziesz pracoholiczką to i tak nie będziesz szczęśliwa. Wydaje mi się, że aby czerpać zadowolenie z pracy trzeba robić coś co się lubi. Ale niełatwo coś takiego znaleźć...

A jakie przyczyny tego, że nie chce Ci się pracować jeszcze widzisz, oprócz tego, że praca Cię nudzi? Jakiego rodzaju są to prace?
Nie chce mi się.

Jak popaść w pracoholizm

przez Anna Maria 26 lis 2013, 20:46
zalamka, w sumie też tak mam,marzę aby być pracowita, ale pracoholizm też nie jest dobry jak każde uzależnienie
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jak popaść w pracoholizm

przez Po prostu maciek 26 lis 2013, 20:48
Pieniadze dosc dobrze motywuja. Jak ci ktos dobrze i godnie zaplaci to az chce sie pracowac.
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Jak popaść w pracoholizm

przez Anna Maria 26 lis 2013, 20:51
Po prostu maciek, tylko gdzie taką pracę znaleźć. :bezradny:

Ja w sumie podobno mam tendencję do pracoholizmu bo jak robię to do upadłego, aż się wypalę. Tak mówiła moja psycholożka.
Anna Maria

Jak popaść w pracoholizm

przez Po prostu maciek 26 lis 2013, 20:55
kasiątko napisał(a): tylko gdzie taką pracę znaleźć. :bezradny:
Ja w sumie podobno mam tendencję do pracoholizmu bo jak robię to do upadłego, aż się wypalę. Tak mówiła moja psycholożka.

No własnie. Chyba zostało nam tylko pójsc w ślady tego kolegi Hofmana który mu hajs pożyczał. On ponoc w wieku 26 lat już w radach Nadzorczych zasiadał, a dziś jest prezesem :D
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Jak popaść w pracoholizm

przez zalamka 26 lis 2013, 20:56
coccinella napisał(a):Popadnie w skrajności niczemu nie służy. Jak będziesz pracoholiczką to i tak nie będziesz szczęśliwa. Wydaje mi się, że aby czerpać zadowolenie z pracy trzeba robić coś co się lubi. Ale niełatwo coś takiego znaleźć...

A jakie przyczyny tego, że nie chce Ci się pracować jeszcze widzisz, oprócz tego, że praca Cię nudzi? Jakiego rodzaju są to prace?

Ciężko mi wytrzymać 8 godzin i ciągle robić to samo. Tęskni mi się za domkiem i siedzeniem przy laptopku.
Prace przy maszynach na produkcji ciągle robi się to samo.

Jak popaść w pracoholizm

przez coccinella 26 lis 2013, 21:01
zalamka napisał(a):
coccinella napisał(a):Popadnie w skrajności niczemu nie służy. Jak będziesz pracoholiczką to i tak nie będziesz szczęśliwa. Wydaje mi się, że aby czerpać zadowolenie z pracy trzeba robić coś co się lubi. Ale niełatwo coś takiego znaleźć...

Ciężko mi wytrzymać 8 godzin i ciągle robić to samo. Tęskni mi się za domkiem i siedzeniem przy laptopku.
Prace przy maszynach na produkcji ciągle robi się to samo.

Może właśnie sęk w tym, że potrzebujesz jakiejś ciekawszej pracy? Może bardziej kreatywnej? Może bardziej mobilnej (część na miejscu, część w rozjazdach, spotkaniach itp). Nie wiem jakie masz wykształcenie, doświadczenie, ale warto spróbować poszukać czegoś innego.
Nie chce mi się.

Jak popaść w pracoholizm

przez Anna Maria 26 lis 2013, 21:03
zalamka, a jakbyś najpierw postawiła na wykształcenie? Szkoły teraz są finansowane z Unii.
Anna Maria

Jak popaść w pracoholizm

przez zalamka 26 lis 2013, 21:41
Szkoła odpada. Studiowałam dwa razy już. Pierwszy raz studiowałam miesiąc, miałam kilka niezaliczonych przedmiotów i się poddałam. Drugi raz też około 2 miesiące, stwierdziłam że to kierunek (pielęgniarstwo) nie dla mnie. Brak mi motywacji do nauki. Studia odpadają ewentualnie moze jakiś szybki kurs...

Jak popaść w pracoholizm

przez Anna Maria 26 lis 2013, 21:45
zalamka, no to kurs albo policealne i nie musisz pracować na produkcji. A jakieś zdolności masz np. manualne czy jakiekolwiek inne?

-- 26 lis 2013, 20:46 --

Każdy ma jakieś zdolności, źle to ujęłam.
Pomysl bo musisz coś lubić i umieć
Anna Maria

Sortuj wg