Boje się, że nie kocham mojego chłopaka

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez nwckg 04 lis 2013, 21:28
Witam, mam na imię Karolina. Mam 19 lat. W tym roku rozpoczęłam studia i mieszkam z chłopakiem.
Na nerwice natręctw leczę się od ponad roku. Miała ona różną postać, od wkręcania sobie psychopatii, pedofilstwa, zoofilstwa i innych świństw. Ostatnio była u mnie w odwiedzinach moja roczna chrześnica. Oczywiście pojawiły mi się myśli, aby zrobić jej krzywdę. Nie mogłam tego znieść,więc zaczęłam myśli nakierowywać na coś innego. Myślałam o moim chłopaku, wszystko było okej, dopóki nie zaczął mnie denerwować. Byłam na niego tak wściekła, wszystko mnie w nim wnerwiało. Zaczęłam się w ogóle zastanawiać czy go kocham. Mam tak od dwóch dni i już odchodzę od zmysłów.I nie wiem teraz czy sobie tylko to wkręcam czy to jest prawda. Może to być kwestią tego,ze od miesiąca jestem z nim praktycznie cały czas. Możliwe, że mam go dosyć? No ale jeszcze 3 dni temu było wszystko okej. Byłam pewna, że go kocham. W jeden dzień czar prysł ,czy po prostu jest to objaw mojej nerwicy? Widzę w nim teraz same wady, mam ochotę siedzieć sama w pokoju, ale on cały czas jest ze mną , ale wiem też ,że jak gdzieś pójdzie , to będę za nim tęsknić. Po prostu te 2 dni to jest dla mnie taka męka, bo sama nie wiem, co do niego czuje. Proszę doradźcie mi coś.

przez agucha 05 lis 2013, 12:13
Witam Cię:)
Skoro masz stwierdzona nerwice to znalazła sobie nowy obiekt, którym jest Twoj chłopak. Zapraszam do tematu Co by bylo gdybym przestala jego kochac ... :)

przez tahela 05 lis 2013, 13:27
NN w tym cholerstwie to sie zdarza po prostu.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 05 lis 2013, 14:07
Prosta sprawa- wszystkie natręctwa myślowe mają w NN charakter kontrastowy-zazwyczaj sprzeczny ze światopoglądem danej jednostki. Tzn. jeśli ktoś jest religijny to najczęściej ma natręctwa bluźniercze,obrazoburcze,skrupulatyzm, jeśli ktoś jest hetero to ma natręctwa dotyczące bycia homo, jak ktoś jest jest wrażliwy, moralny to ma natręctwa dotyczące bycia zoofilem, psychopatą, pedofilem, mordercą, matka bardzo kochająca dziecko ma natręctwa dotyczące wyrządzenia mu krzywdy itp. Tak samo jeśli masz natręctwo pt. "nie kocham chłopaka" to prawdopodobnie go kochasz, a to tylko natręctwo.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez tahela 05 lis 2013, 14:34
Dark Passenger,
własnie, chciaz ja miałam dosc silne natrectwo religijne a religijna nie jestem i długo to trwało latami, ale to chyba była kompulsja bardziej, minęło, jak sie po wielu latach w końcu zorientowałam ,ze to natręctwo i zaprzestałam, chociaz duzo mnie to kosztowało walki ze soba wewnetrznej, teraz jest juz z tym ok, czasem tylko cos mi przemknie przez łeb, chociaz było chyba własnie przeciwne bo związane z odmawianiem modlitwy czyli rytuału przed snem a ja religijna w ogóle nie jestem czyli przeciwieństwo do niereligijnosci, upierdliwe strasznie było
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Lord Kapucyn 05 lis 2013, 15:14
No ja wiem, dlatego napisałem, że zazwyczaj natręctwa są kontrastowe. Czasami ateista może mieć też natręctwa dotyczące religijności, ale to moim zdaniem w jakimś stopniu też kontrastuje- bo on się tym generalnie nie przejmuje, a tu takie bzdety mu zaprzątają głowę.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez tahela 05 lis 2013, 15:46
Dark Passenger,
no własnie ja odmawiałam jakies głupawy paciorek i prosiłam o szczęscie i pokoj dla ludzii na całym swiecie zawsze to samo klepałam i później zaczęłam pojedyńczo wymieniac członków rodziny zeby bylii szczesliwy a później znajomych wszystkich i nawet jak miałam to psa, zaczelo sie od szczescia na swiecie a po paru latach skończyło tyrada godzinna przed snem z wymienianiem wszystkich ludzi z imienia i jeszcze jak źle powiedziałam to od nowa , masakra, ja sobie dopiero teraz skojarzyłam ,ze to było w opozycji do moich poglądów tak naprawde, dobrze,ze wyszłam z tego hehe, to natrectwo sie ciągnęło u mnie ponad 10 lat, cos koło 12,13 nawet
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez amandia 07 lis 2013, 19:10
Przez lata całe miałam to samo. Wątek który poleciła ci agucha jest bardzo pomocny. Zajrzyj tam.

przez końceświata 13 lis 2013, 00:54
Hej. Swego czasu było to jedno z głównych moich natręctw. Też myślałam że nagle z dnia na dzień przestałam kochać. I czułam to jakby to było prawdą. Ale to część tej choroby. To przeszło, przyszły inne rzeczy. Kochasz swojego chłopaka. Choć wiem jak trudno samej sobie to przetłumaczyć.

przez khaleesi 13 lis 2013, 01:18
Dark Passenger napisał(a):Prosta sprawa- wszystkie natręctwa myślowe mają w NN charakter kontrastowy-zazwyczaj sprzeczny ze światopoglądem danej jednostki. Tzn. jeśli ktoś jest religijny to najczęściej ma natręctwa bluźniercze,obrazoburcze,skrupulatyzm, jeśli ktoś jest hetero to ma natręctwa dotyczące bycia homo, jak ktoś jest jest wrażliwy, moralny to ma natręctwa dotyczące bycia zoofilem, psychopatą, pedofilem, mordercą, matka bardzo kochająca dziecko ma natręctwa dotyczące wyrządzenia mu krzywdy itp. Tak samo jeśli masz natręctwo pt. "nie kocham chłopaka" to prawdopodobnie go kochasz, a to tylko natręctwo.

No ok tylko jak się pozbyć tego dziadostwa. chyba tylko leki. :bezradny: Żadna psychoterapia nic nie da.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Masked_Man 13 lis 2013, 15:33
khaleesi, Tobie moze nie da, ale nie mow za wszystkich. Poza tym jaki jest sens ciagniecia przez wiekszosc swojego zycia na lekach przeciwko NN? Juz lepiej isc na psychoterapie.
Masked_Man

przez khaleesi 13 lis 2013, 15:40
Masked_Man, ja pisze o sobie przecież
nwckg, co zażywasz? Byłaś na jakieś psychoterapii?
Ostatnio edytowano 13 lis 2013, 15:43 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Masked_Man 13 lis 2013, 15:42
khaleesi, zwracam honor w takim razie. Ja na samych lekach nie czulem sie zbyt komfortowo. Dopiero, kiedy zaczalem psychoterapie to pojawily sie efekty. Moglem tez odstawic niepotrzebne leki i tez zadnego pogorszenia nie bylo.
Masked_Man

przez rikuhod 16 lis 2013, 19:27
nwckg, spokojnie na pewno kochasz swojego chłopaka w końcu jak gdzieś wychodzi to już za nim tęsknisz :)

to tylko nerwica :P ona uderza zawsze nas tak abyśmy się mieli nad czym gnębić gdybać, by mogła nas na długo męczyć,
myśli muszą nas przerażać, a ponieważ twój chłopak jest dla ciebie tak ważny pojawiły się myśli że możesz go nie kochać
jak ja jestem religijny to pojawiły mi się myśli obrażające Boga, nerwica uderza nas myślami przeciwnymi do nas, stara się nas oszukać i oskarża o rzeczy które nie są prawdziwe

nie wiem jak to powstaje, ale to troche tak wygląda

najważniejsze to ignoruj te myśli, jak zwracamy uwage na te myśli, zastanawiamy się nad nimi to nasilają się :P jak je ignorujemy to odchodzą

jak pojawi się jakaś myśl, ignoruj ją i daj jej przejść wtedy odejdzie, po prostu ignoruj jakby jej nie było to odejdzie

sry nie wiem jak to u ciebie wyglada wiec moge się mylić ale:
nerwica bierze się często z tego że w naszym życiu nie ma za dużo radości. Dlatego więcej czasu spędź na swoich pasjach, celach, spotkaniach z znajomymi coś co tobie daje radość. Człowiek musi dbać o innych, ale musi też dbać o własne szczęście bo skończy z depresją : P

Sortuj wg