NERWICA NETRĘCTW NICZYM OPĘTANIE

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez geddes 07 lis 2013, 13:28
khaleesi może masz i racje ale jestem już tak zmeczona walka z ta choroba ze probuje znaleźć przyczyny i pozbyć się tego co tak utrudnia mi zycie

przez khaleesi 07 lis 2013, 13:28
Dark Passenger, a próbowałeś kiedys przestać brać?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez geddes 07 lis 2013, 13:29
khaleesi czyli naprawdę da się od tego uwolnić?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 07 lis 2013, 13:29
geddes, a próbowałaś sobie powtarzać to tylko natręctwa i choroba a nie ja ja nie grzesze?
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez geddes 07 lis 2013, 13:30
ja musiałam odstawić Zomiren na uspokojenie bo lekarz mi kazal bo ten lek podobno bardzo uzaleznia ja jednak odstawiłam go bez problemu

przez khaleesi 07 lis 2013, 13:30
Uwolnić nie u mnie natręctwa ewoluują. ;)
Mistrz Avatara

przez Lord Kapucyn 07 lis 2013, 13:31
khaleesi napisał(a):Dark Passenger, a próbowałeś kiedys przestać brać?

A bo to raz. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez geddes 07 lis 2013, 13:31
khaleesi wielokrotnie powtarzałam ale najgorsze jest to ze ja jestem swiadoma ze to moje wymysły przecież myślami nic nikomu nie zrobia ale jednak nie potrafie się temu przeciwstawic

-- 07 lis 2013, 13:32 --

khalessi
tzn??? :D

-- 07 lis 2013, 13:35 --

czyli ze tak naprawdę nigdy nie wylecze się z nn?

przez ladywind 07 lis 2013, 13:46
geddes napisał(a):khaleesi czyli naprawdę da się od tego uwolnić?

Jest mały odestek osób, którym udało się całkwoicie uwolnić od NN. Są to zazwyczaj przypadki osób u których ta choroba ujawniła się przed 30r.ż. U nieszczęśników, których to dotknęła w wieku dojrzewania, raczej nie da się wyleczyć, a zaleczyć, stale biorąc leki i ew. psychoterapia (tylko beh-pozn.) lub trepanacja czaszki :D żarcik;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez khaleesi 07 lis 2013, 17:23
geddes napisał(a):khaleesi wielokrotnie powtarzałam ale najgorsze jest to ze ja jestem swiadoma ze to moje wymysły przecież myślami nic nikomu nie zrobia ale jednak nie potrafie się temu przeciwstawic

-- 07 lis 2013, 13:32 --

khalessi
tzn??? :D

-- 07 lis 2013, 13:35 --

czyli ze tak naprawdę nigdy nie wylecze się z nn?

Zależy jak dużą masz NN i jak bardzo przeszkadza Ci ona w funkcjonowaniu.
Każdy zdrowy człowiek ma pewne symptomy NN jednak nie każdy na ta przypadłość zachoruje tak, że uniemożliwi mu to egzystowanie.

-- 07 lis 2013, 17:31 --

Dark Passenger, i jak efekty? Wieksze schizy? Dłużej musiałeś czekać na ponowny "zaskok" :mrgreen:
Mistrz Avatara

przez natrętek 08 lis 2013, 10:41
ladywind ma rację, jeśli OCD pojawiło się w wieku dojrzewania to jest bardzo mała szansa, że uda się z tego wyjść całkowicie, można to jedynie zaleczyć, przyjmująć regularnie leki i wspomóc się terapią CBT. Jak widać u większości w tym wątku choroba uaktywniła się właśnie w tym okresie, więc jesteśmy w nieporównanie gorszym położeniu.

Druga sprawa to zrujnowane przez OCD życie, które będzie bardzo ciężko odbudować, bo ta choroba wpływana wszystkie sfery życia. Jak się domyślam większość z nas ma bardzo niestabilną sytuację zawodową, część pracuje na siłę, a części z nas choroba w ogóle nie pozwala pracować. Nawet jakby jakimś cudem udało się zaleczyć te objawy to odnaleźć się potem na polskim rynku pracy jest niesamowicie ciężko. Przecież nie powiesz pracodawcy, że masz tak dużą lukę w życiorysie i brak doświadczenia zawodowego przez OCD. I pojawia się kolejny problem ... niestety mamy nieporównanie cięższe życie niż większość zdrowych osób.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez rikuhod 11 lis 2013, 18:44
geddes, sry nie mogę znaleźć twojego posta dlatego nie wiem za bardzo jakie masz objawy :( ale wiesz
nerwica pojawia się kiedy w nią wierzymy, jeśli sami mamy takie podejście jesteśmy chorzy musimy coś z tym zrobić w ten sposób ta choroba będzie kontynuować nas męczyć,
jak ciągle gdybamy o tej chorobie jak się jej pozbyć, co z tym zrobić, choroba nasila się : P

dlatego trzeba po prostu całkowicie ją olać jakby jej całkowicie nie było, jaka kolwiek natrętna myśli przychodzi nam do głowy z tym związana ignorować i dawać temu przejść wten sposób stopniowo przestanie nas to dręczyć i odejdzie :)

grunt to też cieszenie się życiem, nerwica najczęściej rodzi się gdy w naszym życiu nie ma czegoś co daje nam radość. Trzeba pomagać innym, ale człowiek też musi dbać o swoje szczęście. Dlatego warto mieć własne pasje, zainteresowania cokolwiek co daje nam radość. Najlepiej pomaga posiadanie celów do których chcemy dążyć.

przez geddes 12 lis 2013, 14:27
rikuhod , oj objawow mam spoooro :) ogolnie to praktycznie w każdej sytuacji przychodzą mi do glowy myśli ze cos się komus stanie ze wydarzy się jakas tragedia(najczęściej myśli te dotycza moich bliskich) boje się ze jeżeli nie powtorze czynności która wykonywałam kiedy pojawily się te zle myśli to to co pomyslalam się wydarzy. Wiem ze to nie możliwe zebym myślami mogla zrobić komus krzywdę jednak strach jest za dużo i powtarzam nawet po kilkanaście razy dana czynność żeby ,,cofnac czas" i zrobić cos jeszcze raz jakby tego wcześniej nie było. Chodzenie do kościoła modlitwa itp. mnie przeraza bo boje się ze wtedy gdy patrze na obrazy swiete lub gdy się modle boje się ze te zle myśli maja podowjna sile i mogą być potraktowane jak modlitwa. Nawet nie jestem w stanie wyliczyć z ilu rzeczy musiałam zrezygnować przez ta glupia chorobę. Najgorsze jest to ze tabletki nic nie pomagają. PS. dodatkowo wpadłam w anemie i tez się probuje z tego wyleczyć.

-- 12 lis 2013, 14:28 --

ogolnie jestem bardzo wrazliwa ale do tego uparta no i nerwowa. a myślicie ze anemia może mieć jakiś wpływ na rozwój nn?

przez rikuhod 12 lis 2013, 21:25
geddes, hej wiesz miałem dokładnie jak ty : P też myślałem że myślami sprawie że komuś stanie się coś złego, choć jednocześnie miałem troche przeczucia że się nie stanie, dlatego odrzucałem je na siłe, rezygnowałem z wielu rzeczy co lubie, ale w rzeczywistości tylko to nasilałem : P

dopiero jak zacząłem to ignorować robić wszystko jakby tego nie było zacząłem się lepiej czuć :) dlatego proponuje ci olej to jakby tego nie było, nie rezygnuj z tego co ci daje radość. Pierwszy krok do przełamania się jest trudny ale wierz mi jak zaczniesz to ignorwać i olewać jakby to nie istniało to na prawdę odejdzie.

Sortuj wg