Czy to nerwica natręctw? - WĄTEK ZBIORCZY

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez sonic 07 lis 2013, 22:34
skalar, masz takie myśli bo choroba nie chce ci odpuścić, żadna choroba nie chce odejść nawet takie jak depresja czy nerwica,
kiedy jedne myśli przestaną nas dręczyć zaczynają nas męczyć drugie abyśmy tylko się nad tym głowili by te myśli mogły się nasilać : P im dłużej się nad tym zastanawiasz tym bardziej będą cię męczyc, mówie cie ignoruj to, nerwica będzie przynosić wiele różnych myśli, jedynym sposobem jest ignorowanie ich. Ignoruj cokolwiek przychodzi, jakakolwiek głupia myśl ignoruj ją.

im dużej się tak głowisz nad tym tym bardziej te chorobe nasilasz. gdybyś naprawde był pedofilem nie czułbyś wogóle wyrzutów sumienia, a ty nic złego nie zrobiłeś i masz wyrzuty sumienia.

wiesz ja zmagałem się z chorobą długo, ale z doświadzenia z nią nauczyłem się że trzeba ją po prostu ignorować :) tak samo jak ty zawsze kiedy myśli się pojawiały analizowałem je, dręczyłem się nimi czym nasilałem chorobe, przez długi czas byłem w tym błędnym kole : P dopiero jak zacząłem ignorowac myśli no i bardziej dbać o własne szczęście choroba odeszła (trzeba dbać o innych ale swoje szczęście trzeba dbać jak o swoje zdrowie)

wiesz to działa tak:
jak nie jesz jesteś głodny
jak nie dbasz o zdrowie jesteś chory
jak nie cieszysz się życiem dostajesz depresja, lub nerwice

przez skalar 13 lis 2013, 18:39
Mam jeszcze pytanie, mianowicie, czy normalne jest to, że nie odczuwam uczuć, czuję taką jakby pustkę i obojętność? Mam tez mysli takie, ze nie kocham swojej partnerki i sie zastanawiam co czuję, lecz tak naprawde nie moge sie okreslic bo czuję obojetnośc, lecz gdy pomysle, ze nie zobacze jej nigdy to az lzy w oczach sie pojawiają i sie dalej zastanawiam czy kocham. Zastanawiam się takze, czy nie kocham byłej dziewczyny, z która rozstalem sie ponad rok temu, a bylem z nia 2 lata i boje się, że ją mogę kochać, lecz nie ciagnie mnie do niej, nie chcialbym znowu z nia byc i nie tesknie za nia, ani nie chce jej kochac. Czy to moze wywoływać nerwica? Czy ja kocham tą byłą? czy tylko to sa mysli? jak mogę sobie z tym poradzic. Było juz dobrze 3 dni lecz znowu mnie naszly mysli. Byłbym wdzieczny, gdyby ktoś mi pomogł odpowiedziec logicznie na te mysli...

przez elo 13 lis 2013, 18:47
skalar napisał(a):Czy to moze wywoływać nerwica? Czy ja kocham tą byłą? czy tylko to sa mysli?

w sumie ciezko stwierdzic tak od reki ze to tylko mysli... eh masz moze jeszcze jakies objawy nn?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez geddes 13 lis 2013, 19:23
skalar mam podobne objawy po prostu nie mam ochoty dac buziaka czy przytulic mojego chłopaka. Czasem nawet denerwuje mnie jak mnie dotyka ale jak nie widze go jeden dzień to usycham z tęsknoty sadze ze to co opisales to objaw nerwicy. Tez się balam ze może przestalam go kochac ale teraz wiem ze kocham go z całego serca i mam nadzieje ze jak wyzdrowieje będzie tak jak dawniej

przez skalar 13 lis 2013, 19:34
Ja tkwie w związku na odległośc i tu tez problem, tylko dlaczego mam mysli, ze moge kochac byłą, jesli wczesniej nie myslalem o niej nie zastanawialem się, nie tesknilem czy cos, czasami jedynie jakies wspomnienie, jakas sytuacja mi sie przypomniala nic wiecej i ten strach, że mogę ją kochac. Ale czy mozna dalej kochac byłą ponad rok po rozstaniu nie utrzymywając z nia jakiegokolwiek kontaktu co jedynie czesc na chodniku, nic wiecej. Nie wiem jak sobie z tym poradzic. Elo miałem objawy nn, napisałem je w poprzednich postach

przez geddes 13 lis 2013, 19:39
a myslales porozmawiać o tym z psychologiem?

-- 13 lis 2013, 19:45 --

a może nie jesteś do końca szczęśliwy w tym związku? jednak zw na odleglosc to ciezka proba

przez skalar 13 lis 2013, 19:46
Mam wizyte u psychiatry w grudniu.

To ma się zmienić z czasem, wiadomo, ze chcialbym miec ja na miejscu, ale chce poczekac, pomeczyc się i byc potem szczesliwy.
Ostatnio edytowano 13 lis 2013, 19:51 przez skalar, łącznie edytowano 1 raz

przez geddes 13 lis 2013, 19:47
ale u psychiatry? może wystarczyla by Ci psychoterapia. Chyba ze Twój psycholog prowadzi psychoterapie i zajmuje się tez lekami. Bo ja chodze dp psychiatry który wyłącznie przepisuje mi leki a na psychoterapie musiałabym się umowic z psychologiem

przez skalar 13 lis 2013, 19:58
Chcę iśc do psychiatry, zobaczymy, czy zaleci psychoterapie, a moze leki by mogly, a moze te mysli same mina z czasem choc watpie bo juz mecze sie 2 miesiace i ciagle to inne mysli.

przez geddes 13 lis 2013, 20:02
ale to masz typowe objawy nerwicy takie o jakich pisza w necie?

-- 13 lis 2013, 20:09 --

ja mam zdiagnozowana nn i dobrze Ci radze jeżeli podejrzewasz u siebie nerwice nie czekaj tylko zglos się jak najszybciej po pomoc. Ja gdybym 3 lata temu kiedy wystapily pierwsze objawy zglosila się do lekarza moje zycie może teraz byłoby normjalne. A nie tak jak teraz kiedy musze wlaczyc sama ze soba

przez skalar 13 lis 2013, 20:18
Tak, wszystkie te same związane tylko z myślami, zobacz posty wyżej.

przez geddes 13 lis 2013, 20:23
czytales watek ksiezniczka123 na nerwicy natręctw- moja historia. Dziewczyna opisuje identyczne objawy jak Ty

przez skalar 13 lis 2013, 20:27
Nie czytalem, ale z chęcią poczytam, dzieki. Mam nadzieje, ze to wyleczalne jest

przez geddes 13 lis 2013, 20:29
na pewno jest wyleczalne :) wiesz co jest najważniejsze w wlace z nerwicami? silna wola( gluopio bo mi wlasnie brakuje silnej woli) ale trzeba wierzyc ze się uda :D

Sortuj wg