Czy to nerwica natręctw? - WĄTEK ZBIORCZY

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez skalar 13 lis 2013, 20:34
Eh skad to dziadostwo sie bierze ;|

przez sylwek31 13 lis 2013, 20:38
sylwek31

przez geddes 13 lis 2013, 20:44
ja chyba mam to w genach a u Cb nikt nie miał nerwicy?

-- 13 lis 2013, 20:46 --

sylwek31 fajny watek. Nie wiedziałam ze Justin tez choruje i mam nadzieje ze to nie jest tak jak napisali nowy trend wśród gwiazd bo największemu wrogowi bym takiej choroby nie zyczyla

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sylwek31 13 lis 2013, 20:49
ja doskonale wiem skąd to mam, tylko wtedy byłem zbyt mały i nikt mi pomógł. Uświadomiłem sobie to w życiu dorosłym.
Ale zawsze można walczyć o swoje życie i osiągać świetne rezultaty.
sylwek31

przez geddes 13 lis 2013, 20:51
sylwek31 a Ty masz takie objawy jak skalar czy takie jak pisano o justinie? a skad masz ta chorobę?

przez sylwek31 13 lis 2013, 21:07
U mnie choroba rozwijała się stopniowo poprzez sprawdzanie czy okna okna są zamknięte i drzwi. Potem doszło podejrzenie choroby psychicznej, lęki przed zrobieniem komuś krzywdy i cały taki nasz standard. Ale mimo tego wszystko można wyprostować i normalnie żyć choć potrzeba dużo walki. A na moją chorobę miało wpływ pewne traumatyczne przeżycie w wieku 8 lat.
Co nas nie zabije, to nas wzmocni, tak mówią heh
sylwek31

przez geddes 13 lis 2013, 21:10
heh no racja. Ja mam wlasnie takie objawy ze pojawiają się zle natrętne myśli i musze kilkakrotnie powtarzac dana czynność. Dla niektórych jest to smieszne ale nawet nie zdaja sobie sprawy co czuje taka osoba której wydaje się ze jest odpowiedzialna za wszystkich i boi się o wsztskich. Moje zycie teraz wykonywane codziennie czynności ograniczam do minimum by nie musiec non stop powtarzac. A pewnie nie chcesz opowiadac o tym co Cie zlego spotkalo

przez skalar 13 lis 2013, 21:23
Ja tez wiem skąd mi się to wzielo, zrobiłem pewną rzecz, ktora myslalem, ze zranilem partnerke, zaczalem czytac w necie rozne opinie na ten temat zaczalem sie bac, miesiac tlumilem to w sobie, lecz po miesiacu sie przyznalem, ona sie usmiechnela i powiedziala, ze to nic takiego i od tego czasu mam te mysli, ze cos zrobilem, ale nie jestem pewien lecz sie boje, ze tak bylo badz tak jest... Kiedys mialem podobna sytuacje, ale to bylo 1 natrectwo trwajace miesiac, lecz jakos potrafilem sobie poradzic i na 2 lata mialem spokoj.

przez geddes 13 lis 2013, 21:26
skalar trochę ciężko mi Cie zrozumieć bo nie potrafie sobie tego wyobrazić jak się czujesz bo mam inne objawy. Ale jeżeli jest to tak wczesne stadium to naprawdę zacznij cos z tym robic. Może nie będą potrzebne leki tylko rozmowa

przez Kendrick 13 lis 2013, 21:29
ja mam to od czerwca, w tym tyg rozpocząłem terapię, w grudniu mam kolejną wizytę u psychiatry, lecz teraz chyba zdecyduję się na tabletki bo nie mogę już tak żyć, chce robić to co inni ludzie, cieszyć się życiem a nie rozkminiać coś co jest totalnie abstrakcyjne..
Gdy potrzeba lasek, są sami kumple, gdy potrzeba kumpli jest tylko flacha w lodówce.

przez geddes 13 lis 2013, 21:33
Kendrick a jak u Cb wygląda ta choroba?

przez skalar 13 lis 2013, 21:36
To jest na zasadzie szukania sensownego wytlumaczenia, ze tak nie jest, lecz dana mysl nakazuje ci sie zastanowić, przy czym masz lęk i się nakręcasz, że może tak jednak jest. Ja też nie rozumiem np ludzi którzy np musza ciagle myć ręce lub podobne zachowania, ze wzgledu, iż mam inne objawy, ale czy to nerwica - to stwierdzi psychiatra, moze naprawde sam sobie robię pod górke lecz po co mialbym to robic.

przez geddes 13 lis 2013, 21:38
yhm czyli tak jakby próbujesz wyprzeć z sibie jakas myśl lecz ciagle rozmyslanie o jakiejś rzeczy sprawia ze zaczynasz w to wierzyc i tracisz orientacje czy cos tak naprawdę się zdarzylo czy nie tak?

przez skalar 13 lis 2013, 21:45
Dokładnie tak! W ten sposób się nakręcasz i czujesz uczucie lęku. Mam też tak, że staram się przypomnieć co pomyślałem w danym momencie kilka miesiecy temu i wtedy zaczyna się horror. Wiem, że to dziwne, bo przecież człowiek nie jest w stanie przypomnieć sobie kazdej mysli z przed kilku miesiecy, bądz lat. Dlatego tak to uciązliwe i zadajesz pytanie, a jeśli tak pomyślałem i zaczynasz się bac

Sortuj wg