czuję się nienormalny

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

czuję się nienormalny

przez szymszym 16 lis 2006, 22:05
Więc tak zaczęło się kiedy miałem 11 lat. Od tamtego czasu mój brudny pokój LŚNI. Przeszedłem na wegetarianizm, ponieważ denerwował mnie żółty kolor moczu. Teraz mam przezroczysty. Wszystkim się strasznie przejmuję, mam stresy szkolne wywołane np. brakiem informacji na ocenę celującą. objawia się to drganiem pojedynczych mięśni ciała (tiki nerwowe), spazmy zimna ciepła, osłabienie, i to straszne uczucie niemożności do zrobienia czegokolwiek. Nie chcąc zaspać do szkoły nastawiam budzik na dokładnie 5.04 i siedzę na łóżku 2 godziny, dołując się. Od 11 roku życia zacząłem się jąkać, i straciłem przyjaciół. Zawsze byłem żartobliwy, teraz jestem "sztywniakiem" i obiektem pogard i uciążliwych żartów na mój temat. Teraz mam 13 lat i nawet osoby z 2 klasy podstawowej się ze mnie śmieją. W szkole mam zwolnienie od dyżurów przy tablicy bo ona musi LŚNIEĆ,i nie zawsze jest na to czas. POMOCY

Re: czuję się nienormalny

przez adrian86 16 lis 2006, 22:30
Ja obiecuje modlitwe. 3maj sie ;)

tak

przez szymszym 17 lis 2006, 19:38
z dziewczynami jest tak samo, ale ro głównie dlatego że układam ołówki od największego do najmniejszego i to że się jąkam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: tak

przez lawyer 18 lis 2006, 21:24
Szymszym, a jak wygladaja twoje relacje z rodzicami? Wiedza o twoich problemach? Rozmawiales z nimi o tym?

przez wariott 18 lis 2006, 23:14
Jesli nie masz jeszcze zwierzaka to popros rodzicow o kota :mrgreen: Najlepiej takiego z odzysku [schroniska itp]. Ja takiemu zawdzieczam poprawe moich stosunkow miedzyludzkich :lol:

przez amellas 19 lis 2006, 14:21
Zaakceptuj siebie. To podstawa. Reszta sama przyjdzie :d Zresztą, czuje żeś nie pozwiedzał nam całej prawdy...:D Od czego się zaczęło??

przez szymszym 19 lis 2006, 22:47
Rodzice wiedzą tylko o tym że się jąkam(Trudno to było ukryć). I jeżeli okaże się że to trzeba leczyć to im powiem.

Zaczęło się od tego, że poczułem wielką potrzebę przebywania w czystości, zacząłem się wszystkim stresować. Nachodziły mnie durne myśli. Potem zacząłem mieć problem z podejmowaniem decyzji, potrafiłem spędzić 20 minut na wybieraniu 5 produktów ze sklepu, z tym sobie poradziłem, bo mam wybrane co kupuję, ale bardzo męczącym jest przymusowe wybieranie sobie sposobu układania stóp na chodniku, mam wrażenie że każdą decyzję analizuję zamiast mieć ją w odruchu. Teraz najbardziej dotkliwy jest stres szkolny, nie pozwala żyć

przez amellas 20 lis 2006, 09:35
Na tym etapie źródło trudno sprecyzować...Wygląda mi to wszagrze na typowe objawy natręctw kompulsywnych. Lepiej idź do psychologa ;)

I nie przejmuj sie tymi głupotami. Sa nierealne, wiec, co niby mogą Ci zrobić?? Ich jedyną bronią jest narastające w nas napięcie i niepewność (taaaa, łatwo mówić. Zobaczcie mój temat :d) To tak naprawdę sam strach, a nie natręctwa, psują ci życie. Kurde, gdybym miał utrzymać MUJ pokuj w idealnej czystości...Wyluzuj, to jedyna droga. Trzymaj sie.

przez lawyer 20 lis 2006, 12:22
Zdecydowanie powinienes powiedziec o tym swoim rodzicom i razem powinniscie zasiegnac porady u psychologa. Jestes jeszcze bardzo mlody, twoja psychika sie dopiero ksztaltuje i dzieki fachowej pomocy masz olbrzymia szanse, aby pozbyc sie swoich problemow raz na zawsze!

Upps

przez szymszym 20 lis 2006, 18:45
Nerwica natręctw pompulsywnych, to brzmi groźnie. Czym to się różni od nerwicy natręctw? trochę mnie tym przestraszyłaś

przez amellas 20 lis 2006, 20:10
Niczym. To po prostu podział natręctw na kompulsywne i myślowe (dotyk i myśli). Zresztą, nie jestem pewien gdzie podpisać manie czystości :d

przez meskalina 21 lis 2006, 01:35
szymszym wszystkiego mozna sie pozbyc...powiem Ci jeszcze, ze bardzo dobrze piszesz jak na swoj wiek :D trzymaj sie i nic sie nie martw tylko walcz z tym :D
hmmm...co tu dzisiaj wpisac???

Sortuj wg