Jak wyleczyliście się z nerwicy natrectw ?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez lukasz17 08 wrz 2013, 23:11
Witam
Mam 17 lat i biorę przez ponad 2 miesiące leki na nn jest to : asentra 150 mg + rispolept 1 mg, po których lepiej się czuje i mam coraz słabsze objawy nn :) ale te leki trzeba kiedyś odstawić... Nie chodzę na żadną terapie leczę się tylko lekami, chciałbym wysłuchać opinii osób które miały nn i wyzdrowiały, jak tego dokonały :D Z góry dzięki za wypowiedzi.

przez rikuhod 08 wrz 2013, 23:26
lukasz17, najważniejsze to ignorowanie wszelkich natrętnych myśli. Traktowanie ich jakby ich wogóle nie było. Jak przychodzą jakieś myśli należy je po prostu ignorować i dawać im przejść. . W ten sposób stopniowo będą męczyć mniej, aż w końcu odejdą.

Jak analizujemy te myśli, czy odpędzamy je na siłe(tego szczególnie nie rób!), zwracamy na nie uwage tylko nasilamy te myśli :( dlatego właśnie trzeba je ignorować jakby ich nie było i jak przychodzą jakiekolwiek myśli trzeba dawać im przejść.

Wł mnie to co jest jeszcze ważne, to więcej korzystać z życia. Nerwica czy depresja rodzi się kiedy nie ma w naszym życiu radości, nie ma czegoś co nam daje radość. Dlatego warto więcej czasu poświęcać na zainteresowania, więcej spotykać się z znajomymi, robić coś co wiemy, że lubimy.

przez vifi 09 wrz 2013, 01:57
lukasz17, Ja co prawda jeszcze się nie wyleczyłem, ale leczę się psychoterapią + lekami. Po pewnym czasie (ok. roku) mogłem już w jakoś w miarę normalnie funkcjonować. Generalnie terapia + leki + praca nad sobą. Niestety te natręctwa otatnio zaczęły powracać i trzeba po prostu wstać i próbować dalej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg