zaburzenia koncentracji przyczyny

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez atma1986 31 sie 2013, 19:30
Cześć wszystkim,

postanowiłem opisać moje dolegliwości, może ktoś ma podobnie i coś mi poradzi.
2 lata temu zdiagnozowane zaburzenia osobowości obsesyjno- kompulsywne, lęk uogólniony, natręctwa. z tym, że to diagnoza a problemy zaczęły się jak miałem kilka lat. 2 lata terapii gestalt (sam zdecydowałem , że kończymy - pomogło) i SSRI (nie brałem ani przez chwilę bo się bałem utycia i zaburzeń seksualnych. wszystkie objawy ustąpiły(natręctwa były słabe, lęki rzadko, rzadko wracają po terapii dużo lepiej sobie radzę i NAPRAWDĘ czuję się bardzo dobrze.
I teraz :
właśnie te 2 lata temu porażka zawodowa, już sobie z tym chyba poradziłem ale cios był spory, marzyłem o czymś i to się nie udało. od tego czasu totalne zaburzenia koncentracji. z dnia na dzień właściwie. dodam że doszło wielkie przemęczenie pracą. zaczałem chodzić do psychiatry na terapię i tak jak pisałem lęki, natręctwa minęły, czuje się b.dobrze i stabilnie a koncentracji jak nie było tak nie ma. pamięć , skupienie - nie istnieją, i uczucie ciągłego zmęczenia. dodam że miałem idealną pamięć i byłem maszynką do roboty przez 25 lat życia. od tych dwóch lat koniec. nie chce już być maszynką ale przeszkadza mi kondycja mojego umysłu. umiem już wyluzować i nie cisnąć za wszelką cenę ale czasem czuję się jakbym nie był sprawny umysłowo. psychiatrzy proponują SSRI jednak, ja wogóle nie czuję żebym miał depresję.czuje że jest ok tylko coś się zepsuło w głowie z funkcjami poznawczymi.

ma ktoś tak? napiszcie będę mega wdzięczny
Ostatnio edytowano 03 wrz 2013, 19:05 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego działu

przez Keraj 02 wrz 2013, 21:25
cześć atma1986 :) Witaj na forum.

przez monk.2000 02 wrz 2013, 21:35
Mózg lubi płatać figle. Jednego dnia dostajesz Nobla, a drugiego lądujesz w psychiatryku. Był taki film o tym nawet.

Kiedyś nauka łatwiej mi wchodziła, musiałem zmienić podejście i nie dopatrywać się poczucia własnej wartości w intelekcie, bo ten dłużej nie chciał spełniać moich zachcianek.

Ale ty pewnie byś dalej chciał być bystry. Jak nie masz oporów to leki, a jak masz to spróbuj stanąć na nogi, samopoczucie poprawia zdolności intelektualne. Jest wtedy większa motywacja, oraz potrzebne siły. No i da się też na siłę, ale po sobie mogę powiedzieć, że to średnio skuteczne.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 03 wrz 2013, 13:48
atma1986, też mam nerwicę natręctw i takie same problemy ze skupieniem uwagi i zmęczeniem.
Dlaczego boisz się leków? One troche poprawiają funkcje poznawcze.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez atma1986 03 wrz 2013, 18:18
Dzięki wszystkim za odpowiedzi!!! wiesz co ladywind, boje się utycia głownie. otyłość w podstawówce zrobiłe ze mnie szkolną ofiare i wykluczyła dosłownie ze spoleczeństwa. moje późniejsze problemy są w dużym stopniu wywołane tym właśnie. teraz jestem chudy jak patyk ale jak pomyśle ze mógł bym utyc 2 kilo to robi mi się słabo. ale ludzie pisza ze po escitilu tyli po 12 kilo. to by mnie zniszczyło psychicznie. no i zaburzenia seksualne....nigdy nie byłem kozakiem w łóżku, osobowość obsesyjno- kompulsywna ma wpływ na to że się miewa problemy. jakoś to się ułożyło ale jak miał by się zacząć hardcore....uwiąd lub przedwczesny.. metylofenidat bym se wrzucił ale sie boje ze po odstawieniu bedzie 2 razy gorzej, bo to nie sa lekarstwa dla nas podobno bo mamy raczej zaburzenia serotoninowe a nie dopaminowe. "300 mg wenlafaksyna , 15mg Mirtazapina " myślisz ze bym sie nie roztył? wiem ze przesadzam ale to naprawde jest obsesja

przez rikuhod 03 wrz 2013, 21:00
atma1986, wiesz nie miałem tak jak ty, ale kiedyś na wykładzie miałem ciekawy temat jak wiara w siebie wpływa na nasze możliwości. Gwarancją naszego sukcesu w dążeniu do czegoś jest nie tylko ciężka praca, ale też wiara w sukces. Im bardziej wierzymy, że nam się uda tym łatwiejsze jest dla nas dążenie i lżejsza staje się praca. Dlatego im człowiek bardziej wierzy, w siebie że potrafi dużo rzeczy, dużej pracować, więcej zrobić tym na prawde łatwiej mu to wychodzi, musi tylko mocno wierzyć.

Wiare zawsze niszczą takie myśli negatywne, nie uda się, już mam tego dosyć i tak tego nie osiągne, jestem tym zmęczony. One niszczą wiare. Dlatego jeśli masz taką świadomość, że jesteś strasznie zmęczony, nie masz tak dużego skupienia masz takie odczucia, dlatego tak się czujesz :( Jeśli zaczniesz mocno wierzyć, że łatwo się koncentrujesz, że wszystko osiągniesz, że masz siłe to zrobić to naprawdę stopniowo będziesz miał więcej siły i większe możliwości. Dlatego wierz w siebie wierz, że masz siłe osiągnąć wszystko, że uda ci się osiągnąć cel itp.

Tylko pamiętaj nie odpędzaj tych myśli negatywnych, bo będą męczyć gorzej, tylko dawaj im przechodzić. Możesz też (to taka druga metoda co słyszałem) zastąpić te myśli negatywne pozytywnymi np
przychodzi "nie uda się" wtedy daj tej negatywnej przejść i powiedz sobie w myślach z wiarą "uda się!"
mam tego dosyć- jeszcze mogę to zrobić
nie osiągne tego - osiągne to
daj przejść negatywnej i zastąp ją pozytywną

przez atma1986 03 wrz 2013, 22:22
Dzięki,
przemówiło. ja generalnie staram się stymulować ale faktycznie ze chyba za bardzo przykleiłem się do myśli ze mam mega problemy z koncentracją . spróbuje tak jak piszesz rikuhod.

przez rikuhod 03 wrz 2013, 23:25
spoko tylko pamiętaj nie odpędzaj myśli negatywnych, bo będą męczyć bardziej, ogólnie wł mnie żadnych myśli się nie należy odpychać, bo zawsze przez to męczą bardziej. Lepiej za to dawać sobie częściej te pozytywne.

Sortuj wg