Problemy z koncentracją.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Problemy z koncentracją.

przez nanom1 04 wrz 2008, 13:42
Widzę że nie jestem odosobnionym przypadkiem ;) .Odkąd pamiętam ,to w szkole i przez całe studia miałem właśnie takie problemy (wieczne problemy z matmą :x ) .Wkuwałem 2x dłużej ,to co innym by zajęło odpowiednio mniejszą ilość czasu. Głupi wierszyk w szkole średniej zajmował mi cały dzień i przy recytacji wybąkiwałem go najszybciej jak tylko umiałem.

Autodestrukcja napisał(a):Drobny stres od razu odbija się na mojej percepcji i stopniu wchłaniania wiedzy .

Ja chodząć do szkoły ,zawsze byłem zesretsowany a jak ''przychodziła'' matma ,to podwójnie.

przez Alienated 01 lut 2009, 00:45
Problemy z koncentracją? Hmm... Myślę, że również mam tutaj coś do powiedzenia. Swoją drogą czytając poprzednie posty człowiek może się odrobinę podbudować, zawsze to raźniej mieć świadomość, że inni też doświadczają podobnych stanów:) Wydaje mi się jednak, że w niektórych przypadkach jest to ewidentnym przykładem skutków ubocznych zażywanych leków i jeśli to tylko możliwe sugerowałbym poeksperymentować ze środkami, które będą lepiej tolerowane przez organizm. Wracając jednak do tematu, sam doskonale znam sytuacje, kiedy uświadamiam sobie, że w głowie mam kompletny bałagan. Utrudnia mi to w sposób znaczny funkcjonowanie w pracy, ale też, nad czym szczególnie ubolewam, wpływa negatywnie na rozwój własnych zainteresowań. Nie pamiętam już chyba kiedy przeczytałem ostatnią książkę. Samo czytanie jako sposób na poprawę koncentracji jest kwestią dyskusyjną. -To również sprawa motywacji. Osobiście nie widzę sensu w ślęczeniu nad książką, skoro wszystko i tak w zastraszająco szybkim tempie ulatuje z głowy. Takie czytanie "dla zasady" rozmija się chyba trochę z celem. Obserwując członków swojej najbliższej rodziny widzę, że są oni w stanie pochłonąć naprawdę spore ilości książek podczas gdy ja na tym polu po prostu leżę...
Nawiasem mówiąc są dostępne środki poprawiające funkcjonowanie intelektu, jednak są to preparaty dla ludzi na ogół dość zaawansowanych wiekowo. Jeśli więc już teraz zaczniemy suplementować swoją "dietę" o podobne specyfiki, czym będziemy się wspomagać za lat dziesięć czy dwadzieścia???
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez Kierka 28 lut 2009, 20:45
Ja także mam problemy z koncentracją. Zawsze miałam dobre oceny, ale teraz nauka staje się dla mnie czymś strasznym. Tak szybko się rozpraszam, wszystko potrafi mnie zdenerwować, nawet bardzo cicha rozmowa w innym pokoju. A najgorzej jest, gdy chcę cos poczytać. Kiedyś uwielbiałam książki. Teraz potrafię zaczynać kilka książek w tym samym czasie, po czym wszystkie chowam, bo i tak nic nie zapamiętam :? Nie umiem sobie pomóc, bo różnorakie preparaty nie skutkowały, już od dłuższego czasu niczego nie stosuję.
"...moje sny idą przez wysuszone pola...'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chloe 28 lut 2009, 22:31
ja już o sobie to nawet nie wspomnę. nie umiem się skupić na zwykłym poście napisanym przez któregoś z Was, co dopiero na czymś ważniejszym. Od pewnego czasu nauka to jeden nieskończony koszmar.

Moja lekarka dała mi Coaxil, bo powiedziała, że poprawia także plastyczność układu nerwowego (czyt. poprawia jakość myślenia, kreatywność, koncentrację). pozostaje mi tylko jej uwierzyć, brać i czekać na efekty.
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez Alienated 28 lut 2009, 22:47
chloe napisał(a):ja już o sobie to nawet nie wspomnę. nie umiem się skupić na zwykłym poście napisanym przez któregoś z Was, co dopiero na czymś ważniejszym. Od pewnego czasu nauka to jeden nieskończony koszmar.

Moja lekarka dała mi Coaxil, bo powiedziała, że poprawia także plastyczność układu nerwowego (czyt. poprawia jakość myślenia, kreatywność, koncentrację). pozostaje mi tylko jej uwierzyć, brać i czekać na efekty.

Nie wierzę ci chloe :smile:, gdyby było aż tak tragicznie, nie dałabyś rady sprostać wymaganiom jakie stawia ci szkoła... W moim przypadku możliwość kontynuowania nauki to czysta abstrakcja, dlatego chcąc nie chcąc muszę się pogodzić z faktem, że mając na względzie stan, w jakim się obecnie znajduję przyniosłoby to zdecydowanie więcej szkód niż pożytku...
Pozdrawiam!

przez chloe 28 lut 2009, 22:55
Alienated, no okej, okej, trochę hiperbolizuję, tylko zrozum, że to dla mnie szok, przyjmując, że kiedyś nauka to była przysłowiowa bułka z masłem. a teraz, jak mam gorsze dni, to naprawdę nie mogę się skupić na takich prostych rzeczach jak artykuł czy czyjaś wypowiedź. na szczęście to w cyklach 2tyg źle, tydzień dobrze, i wtedy co nieco mi się w głowie przejaśnia i jestem w stanie to nadrobić.

ależ się dziś rozbrykałam, sieję histerię po całym forum. :roll: :oops:
(...) Jest ciemno
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez namiestnik 01 mar 2009, 00:31
Hiperbolizujesz powiadasz? ;)

W każdym razie ja też tak mam czasami. Pomaga spora dawka ekspresji - silny bodziec który powoduje, że chcesz coś poznać. Oraz duże ilości sertraliny lub fluoksetyny. Tzn. mi pomaga. Komu innemu może co innego.

A i kofeina też. No i parę innych substancji - warto porozmawiać z lekarzem. Wszelkie tropile u mnie się nie sprawdzały.

przez chloe 01 mar 2009, 00:57
namiestnik, no ja ten coaxil cały biorę (to tianeptyna, SSRE - tyle wyczytałam, na lekach się zupełnie nie znam). ale czasem to fizycznie czuję, jak głupieję, i wtedy naprawdę wpadam w histerię. coś jak fobia, że stracę pamięć.

A kawę wlewam w siebie, wlewam, przy ciśnieniu 85/60 to ja mogę jej litry w siebie wlewać ;)
A ekspresji to ja u siebie raczej nie czuję ostatnio, bo mam wiedzowstręt. ale próbuję to zwalczyć :)
(...) Jest ciemno
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez wk 16 mar 2009, 20:46
A ja mam maturkę za niecałe dwa miesiące. I czasami cholera mnie bierze, bo siadam z książką i szczerym zamiarem uczenia się, a przez pół godziny, zamiast czytać, oglądam swoje własne włosy. Bo to jest ostatnio moja zmora - grzebanie we włosach i wybieranie rozdwojonych, złamanych etc. Aż wstyd pisać, ale cóż :D.
I w ogóle skupić się nie mogę. Czytam dziesięć razy jedno zdanie po czym bardzo inteligentnie stwierdzam, że nie wiem, o co w nim chodziło. I od nowa.
No ale problemy z koncentracją to niby powszechna sprawa. Nie wiem czy moje są nerwicowe, w sensie że poważniejsze niż u "zwyczajnych ludzi". Ale te włosy, brrr.
wk

przez verdemia 26 lip 2009, 20:48
tu powstaje dobre pytanie: skad ma wiedziec ze zaburzenia koncentracji sa na tle depresyjnym lub nerwicowym? skad wiem ze ja po prostu nie jestem leniwa? w przeciwienstwie do wk zajmuje sie skubaniem skorek od paznokci:/
verdemia

przez Adaś2222 27 lip 2009, 22:57
verdemia napisał(a):tu powstaje dobre pytanie: skad ma wiedziec ze zaburzenia koncentracji sa na tle depresyjnym lub nerwicowym? skad wiem ze ja po prostu nie jestem leniwa? w przeciwienstwie do wk zajmuje sie skubaniem skorek od paznokci:/

zadajesz dobre pytania, na które chyba nikt nie zna odpowiedzi.

przez rushia 26 maja 2010, 16:54
Ja biore normalne leki majace pomagac przy nauce. Biore MB Active, kosztuje 5-10zl:)

przez Alienated 01 cze 2010, 23:45
Dzisiejszego dnia miałem wątpliwą przyjemność zgłosić się na umówioną kilka tygodni wcześniej konsultację neurologiczną. Pomimo że na wizytę stawiłem się o czasie, zmuszony byłem czekać przed gabinetem przez dobre półtorej godziny. Oprócz zarejestrowanych pacjentów w kolejce ustawiała się też spora grupka młodzieży w związku z badaniami poprzedzającymi przyjęcie do szkoły o określonym profilu czy coś w tym stylu, jeśli dobrze zdołałem się zorientować. Przyjmowani byli oni naprzemiennie z regularnymi pacjentami, co było właśnie przyczyną ogromnego poślizgu. Generalnie wielki bałagan, który w ogóle nie powinien mieć miejsca. Części osób udawało się wejść zupełnie bez kolejki, co już na wstępie zmąciło mój dobry początkowo nastrój. Kiedy po wejściu do gabinetu wyraziłem swoje niezadowolenie zaistniałą sytuacją, pani doktor zarzuciła mi "brak życzliwości", następnie dała do zrozumienia jakoby to ona zrobiła mi wielką łaskę przyjmując na wizytę poza regulaminowymi godzinami. -Zupełnie jakby wina leżała tutaj po mojej stronie. Samo badanie natomiast, okazało się jedynie formalnością, którą trzeba odbębnić i wracać do domu. Całkowity brak zainteresowania tym co mam do powiedzenia odnośnie sprowadzającego mnie problemu, jakiś standardowy wywiad i... to wszystko. Kiedy zaczynały się moje jazdy z nerwicą, miałem już okazję korzystać z porad neurologów i zupełnie nie sposób porównać tych wcześniejszych wizyt z nieporozumieniem, jakie spotkało mnie w dniu dzisiejszym. Ostatecznie dowiedziałem się, że pod względem neurologicznym wszystko ze mną w porządku i w sprawie problemów z pamięcią i koncentracją powinienem konsultować się ze swoim psychiatrą. Pojęcia nie mam czy powinienem badanie powtórzyć zgłaszając się do osoby bardziej kompetentnej, czy też zadowolić się informacją, którą otrzymałem i na tym etapie odpuścić :?

przez rushia 02 cze 2010, 21:04
Wiecie co.. leki na koncentracje pomagaja ale tylko troche.. Biore je jak mam sie uczyc, a powinnam byc na nich caly czas.. My, nerwicowcy, nie mamy zwyklych problemow z koncentracja. To nie jest tak ze ja sobie poprostu mysle o czyms innym, oblaze albo jestem leniwa. Czuje sie nieobecna. Jesli bardzo chce cos przeczytac czytam ok, ale juz obraz mi sie maze i srednio wiem co przed chwila przeczytalam.. Mam w pamieci jakby ciagle tylko poprzednie zdanie.. Kiedy musze cos czytac, czyli sie uczyc nie potrafie przecztac jednego zdania ze zrozumieniem. Wkoncu sie zawieszam, denerwuje sie i rzucam to. To dlatego przestalam w ogole sie uczyc i chodzic regularnie do szkoly - totalnie sie zdemotywowalam. Sa dni, kiedy czytam podrecznik od historii z pelnym zrozumieniem, ale rozdzial przyswajam sobie na 10min.. Faktow jest tyle, ze mimo dlugich godzin poswieconych na to dostaje same 1.. Tak wiec chyba nie sa to normalne problemy z koncentracja? Czy nie powinnismy leczyc tego inaczej niz inni? Czy jakies kursy koncentracji moga cos dac?

Powiem jeszcze, ze ostatnio przeprowadzilam z przyjaciolka bardzo ciekawa rozmowe na temat nauki. Ona ma oceny podobne do mnie oraz podobna frekwencje. Zadalam jej wiele pytan czemu ona sie nie uczy, co czuje przy nauce, co czuje w roznych przypadkach z tym zwiazanych. I wiecie co? Postepuje niemalze tak samo, ale ma calkiem inne powodki i odczuwa to zupelnie inaczej!

Sortuj wg