JAK DŁUGO MOŻNA JECHAĆ NA LEKACH?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez ala1983 19 sie 2013, 10:26
A nie lepiej iść na terapię ?

Zdecydowanie bardziej wolę sponsorować psychoterapeutę niż psychiatrę. Przynajmniej w pierszym przypadku zmiany są trwałe i bez skutków ubocznych.
Czas tego drugiego został już wyczerpany.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez linka 19 sie 2013, 12:09
Jadłam trzy lata leki, sama odstawiłam je raz - miałam nawrót więc karnie wróciłam do jedzenia leków, po fali euforii że działają przyszedł moment gdy poczułam się jak niewolnik .... poszłam na terapię, i po półtora roku terapii odstawiłam leki, chyba skutecznie.... to się okaże, od dwóch lat nie jem leków.... na terapię chodziłam niemal 3 lata.
Dodam, że nikogo nie sponsorowałam, i psychiatra i terapia na NFZ :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez khaleesi 19 sie 2013, 12:12
linka, 3 lata miałaś terapię za darmo? U mnie wygląda to tak, ze pierwsze chyba 10 wizyt jest za darmo a kolejne podają, ze odbywa się w prywatnym ośrodku odpłatnie
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 19 sie 2013, 12:16
psyche., całą terapię, pierwsze 2 lata - jedna godzina w tygodniu, później raz na dwa tygodnie albo kiedy potrzebowałam, czasem raz w miesiącu - wszystko na NFZ, czekałam na terapię około 3 tygodnie, terapeutka certyfikowana, doświadczona.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez rikuhod 19 sie 2013, 21:30
wiecie leki mogą pomóc, ale mnie pomogło co innego. Nerwica, czy depresja bierze się z tego, że nie ma w naszym życiu radości. Niektórzy eksperci nazywają czasem depresje brakiem marzeń. Często jest tak, że społeczeństwo przesadnie narzuca nam czego mamy się uczyć, co wolno nam robić czego nie. Czasem do tego stopnia, że zapominamy o naszych własnych marzeniach, o tym co sami chcemy od życia. Ludzie którzy mimo spełnienia wszystkich warunków które społeczeństwo im narzuciło, czują się oszukani bo mimo tego nie znaleźli szczęścia. To rodzi depresje. Robimy to co chcą inni, a nie to czego my chcemy.

Warto zadać sobie pytanie czego chce się od życia, jakie jest nasze największe marzenie do którego chcemy dążyć. Kiedy znajdziemy i jasno postawimy sobie cel i dążymy do niego nasze życie staje sie pełniejsze.

Nie mówie, że trzeba być egoistą i troszczyć się tylko o siebie(pomaganie innym też jest bardzo ważne), ale trzeba dbać o własne szczęście(to co naprawde chcemy nie to co inni chcą żebyśmy chcieli). Bez radości w życiu rodzi się nerwica czy depresja

przez tahela 19 sie 2013, 21:35
rikuhod,
W depresji ciężkiej nie jesteś w stanie z łożka wstac i do łazienki dojść o realizacji marzeń nie ma mowy, jak ktos mowi takie cos to nie wie co to depresja prawdziwa, jak sie ma depresje to nie pomyli sie jej z niczym innym, bo sukceserm jest wyczołganie sie z łozka, bez lekow w fazie ciezkiej nie da sie, kombinowac można później.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez zima 19 sie 2013, 22:43
jak dlugo? do konca zycia jeśli trzeba. kto raz wydostal sie z bagna nie chce do niego powrocic.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Powietrzny Kowal 19 sie 2013, 22:49
goszka53 napisał(a):....ile najwiecej mozna byc na lekach psychotropowych?? ...

To the end of love... :D
Przez jakiś czas myślałem, że się od nich uwolniłem - teraz mam pewność, że będę je brał dożywotnio :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez 0Rh+ 19 sie 2013, 23:16
Powietrzny Kowal napisał(a):
goszka53 napisał(a):....ile najwiecej mozna byc na lekach psychotropowych?? ...

To the end of love... :D
Przez jakiś czas myślałem, że się od nich uwolniłem - teraz mam pewność, że będę je brał dożywotnio :D[/quote

Czyli będziesz żył długo. ;)

przez Powietrzny Kowal 19 sie 2013, 23:24
0Rh+ napisał(a):Czyli będziesz żył długo. ;)

Hahahahahahah - thx :D
Odpowiem Ci w formie muzycznej (jest on pod koniec każdego "refrenu" - poza tym na samym końcu :D :D :D)
http://www.youtube.com/watch?v=5DNzX-f8awE

Btw - to właśnie ta muzyczka co chciałem puścić Violi i Kasi (ale jednak odpuściłem wtedy :D)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez 0Rh+ 19 sie 2013, 23:38
Powietrzny Kowal napisał(a):
0Rh+ napisał(a):Czyli będziesz żył długo. ;)

Hahahahahahah - thx :D
Odpowiem Ci w formie muzycznej (jest on pod koniec każdego "refrenu" - poza tym na samym końcu :D :D :D)
http://www.youtube.com/watch?v=5DNzX-f8awE

Btw - to właśnie ta muzyczka co chciałem puścić Violi i Kasi (ale jednak odpuściłem wtedy :D)

Dobry kawałek... zaśpiewany z ...sercem.

przez zielona miętowa 20 sie 2013, 13:20
goszka53, znam osobiście osobę, która je te leki od 12 przeszło lat. lękowiec, takie same problemy jak te opisane przez Ciebie, F41.0. Przyjmuje podobny komplet leków. jak widać można chyba już zawsze brać te leki, ale to się łączy ze skutkami ubocznymi, nie możesz ładować alkoholu (chociaż znajoma ładuje...), włosy nie chcą rosnąć, szkliwo jest osłabione, ogólnie zdecydowanie lepiej nie być na lekach niż być.

-- 20 sie 2013, 12:36 --

rikuhod napisał(a):mnie pomogło co innego. Nerwica, czy depresja bierze się z tego, że nie ma w naszym życiu radości. Niektórzy eksperci nazywają czasem depresje brakiem marzeń. Często jest tak, że społeczeństwo przesadnie narzuca nam czego mamy się uczyć, co wolno nam robić czego nie. Czasem do tego stopnia, że zapominamy o naszych własnych marzeniach, o tym co sami chcemy od życia. Ludzie którzy mimo spełnienia wszystkich warunków które społeczeństwo im narzuciło, czują się oszukani bo mimo tego nie znaleźli szczęścia. To rodzi depresje. Robimy to co chcą inni, a nie to czego my chcemy.

no to chyba nie jest oficjalne stanowisko współczesnej psychopatologii :lol:

poza tym z tego co mnie uczono, to właśnie BRAK norm społecznych, a więc anomia przyczyni się do powstawania depresji, zachowań samobójczych, etc. Człowiek jako istota społeczna potrzebuje porządku, norm, kontroli społecznej, żeby czuć się bezpiecznie. Marzenia nie mają tutaj nic do rzeczy...
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

przez Kalebx3 20 sie 2013, 13:37
Jestem na lekach 25 lat . W tym 12 lat czynnego alkoholizmu , + (jak się skończył alkoholizm) + 12 nastepnych lat z wirusem HCV.Od 18rż. roku NN. Mnóstwo trawy , tramali też , bezno , suple to tyle ,że mógłbym wanny całe ,,, żyję , oddycham , mam rodzinę samochód ( bruumm, bruum z drogi bo połamie nogi :lol: ) i w sumie jakoś pierdzę w stołek i pierdzieć będę do usranejśmierci , a kiedy nadejdzie powiem Jezusowi ; Panie ,,,w końcu JESTEŚ!",bo już nie mogłem sie doczekać.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ladywind 20 sie 2013, 14:03
Kalebx3 napisał(a):Jestem na lekach 25 lat . W tym 12 lat czynnego alkoholizmu , + (jak się skończył alkoholizm) + 12 nastepnych lat z wirusem HCV.Od 18rż. roku NN. Mnóstwo trawy , tramali też , bezno , suple to tyle ,że mógłbym wanny całe ,,, żyję , oddycham , mam rodzinę samochód ( bruumm, bruum z drogi bo połamie nogi :lol: ) i w sumie jakoś pierdzę w stołek i pierdzieć będę do usranejśmierci , a kiedy nadejdzie powiem Jezusowi ; Panie ,,,w końcu JESTEŚ!",bo już nie mogłem sie doczekać.

Hihihi :lol:
Dobrze, że podchodzisz do tego z humorem :D
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg