Przydatne artykuły o leczeniu NERWICY NATRĘCTW

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez lovely 16 sie 2013, 20:46
Kalebx3, i to fakt. Z terapeutami jest straszny problem! To jest przerażające i okropne że tak się dzieje, a ludzie z natręctwami marnują lata na psychodynamiczny bullshit który jeszcze bardziej miesza im w głowach. Nawet jeśli ktoś jakimś cudem wie, że powinien mieć taką terapię, to po pierwsze z terapeutami krucho i zawsze mnie zastanawia kto ma kasę na terapię za 100 zł za wizytę kiedy takich spotkań trzeba dużo i często na początek. ALe ale... pisze tu kolejny raz, dużo można zrobić samemu, naprawdę dużo! Jesteśmy zdani na siebie, ale jest jakiś sposób - i bardzo was proszę, poczytajcie sobie, poproście kogoś żeby z wami się tym zajął, może być lepiej :) Jeśli ktoś chce mogę wysłać teksty, rady, ćwiczenia itp...
gg 45603073

przez Kalebx3 16 sie 2013, 20:48
Dla mnie szczerze to nawet najlepszy psychoterapeuta , najlepsze proszki ,,, to nie gwarantowany sukces wyleczenia.
Na to by sie wyrwać z tej choroby musi być jeszcze coś więcej , spełnionych kilka nieodzownych warunków , a nade wszystko jakieś obudzone wewnętrzne mechanizmy obronno- ozdrowieńcze w człowieku . Wtedy może . Nie wszystko jednak tutaj w tym syfie idzie jakby się chciało. Moim sukcesem jeszcze jest to ,że nie wuśtałem się na linie i czasem zachowuje jakieś elementy pogody ducha i względnie dobrego humoru. Do ideału daleko ,,, zresztą h*j wwwielki i tak!,że szkoda słów.
Tylko Żonie się dziwię ,że jeszcze wytrzymuje i nie zostawiła mnie dla kogoś zdrowszego .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lovely 16 sie 2013, 20:49
psyche., zachodowałam ponad 2 lata temu. Prawie rok przeleżałam w łóżku i myślałam że już po mnie. Później zaczęłam się leczyć.
gg 45603073

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elo 16 sie 2013, 20:57
lovely napisał(a):ALe ale... pisze tu kolejny raz, dużo można zrobić samemu, naprawdę dużo! Jesteśmy zdani na siebie, ale jest jakiś sposób - i bardzo was proszę, poczytajcie sobie, poproście kogoś żeby z wami się tym zajął, może być lepiej :) Jeśli ktoś chce mogę wysłać teksty, rady, ćwiczenia itp...

ja poprosze jesli mozna :smile:
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez ladywind 16 sie 2013, 20:58
Kalebx3, najlepiej byłoby trafić na psychiatre który jest jednocześnie behawiorysta . Ja prawdopodobnie będe się leczyła u Macieja Zerdzinskiego , chcę zmienić się , wyjść z tych schematow choroby które zmarnowaly mi tyle lat a ja się ich tak kurczowo trzymalam myśląc że to jest moje . Myślę że dopiero teraz doroslam do tych zmian , chcę porzucić to . Wiem że będzie bardzo ciężko .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez lovely 16 sie 2013, 20:59
elo, wyslij mi maila na priv lub na gg. I czy napisz czy czytasz tylko po polsku czy może być tez po angielsku.
gg 45603073

przez Kalebx3 16 sie 2013, 21:02
Wiem że będzie bardzo ciężko

no lekko to na pewno nie będzie ;) .
Ważne ,żeby chociaż coś bylo w lepszym kierunku.
Maciej Żerdziński , a co to za cudotwórca?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ladywind 16 sie 2013, 21:07
Kalebx3, jedyny na tą chwilę polski lekarz który zajmuje się badaniem przyczyn tej choroby i leczeniem jej . Napisał sławny poradnik dla osób mających nn . Napisal wiele prac naukowych , również udziela się za granicą .

-- 16 sie 2013, 20:09 --

lovely, mnie również podeslij , na pw wyśle Ci meila .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez lovely 16 sie 2013, 21:11
tu na forum pojawia się jego poradnik:
post116222.html?hilit=zerdzinski#p116222
sensownie napisane i kazdy powinien na początek przeczytać chociaż to.
gg 45603073

przez ladywind 16 sie 2013, 21:20
lovely, zamiesc jeśli możesz te ćwiczenia tu na forum , by inni też mogli z tego skorzystac :-)

Ps. Zgodzę się z terapią psyvhodynamiczna która może bardziej zaszkodzić niż pomóc . Wytrzymlam na takiej jedynie godzinę po czym więcej tam nie wróciłam .

-- 16 sie 2013, 20:24 --

lovely, wprowadzilam część tych zasad w swoje życie , jest bardzo ciężko ulegać tym myslom i impulsom jednak nie jest już tak jak było kilka lat temu .

-- 16 sie 2013, 20:25 --

lovely, wprowadzilam część tych zasad w swoje życie , jest bardzo ciężko ulegać tym myslom i impulsom jednak nie jest już tak jak było kilka lat temu .

przez lovely 16 sie 2013, 21:35
Oj co do zamieszczania ćwiczeń zbieram się do tego już długo, ale nie mogę się zebrać zeby zrobić to jakoś sensownie i w jednym miejscu. Jak będę miała więcej czasu to pewnie to zrobię. Duzo jest tego na rózne typy natręctw itp. Na razie wysyłam książki każdemu kto poprosi i staram się szerzyć wiedzę o terapii. Bo tak na serio... zainteresowanie jest marne. Jakiś czas temu przetłumaczyłam odcinek serialu-reality na temat terapii cbt, obejrzało niewiele osób...
Jakby co wciąż polecam: ocd-project-program-na-temat-3-tygodniowej-terapii-ocd-t44106.html
To o terapii w wersji hard core :)
gg 45603073

przez ladywind 16 sie 2013, 21:45
lovely, mnie np. szczególnie należałoby na natretne myśli tzw zamartwianie się , wątpliwości , analizowanie

Spotkało się pewnie z niewielkim zainteresowaniem ponieważ wiesz jak jest z nami chorujacymi , każdy kurczowo trzyma się swoich natrectw jak pies nogi ;)
Sądzę jednak że wielu osobom chcącym coś w sobie zmienić bardzo przydadzą się te ćwiczenia .

przez lovely 16 sie 2013, 21:51
wiem wiem jak to jest... czlowiek jest tak pochloniety obsesją że bardziej interesuje go jej treść niż sam fakt że to obsesja i że mozna coś z tym zrobić zeby zniknęła. Pamiętam że na początku choroby przeczytałam cały ten poradnik Żerdzińskiego zupełnie olałam, dalej szukając jakichś dziwnych sposobów na myśli i kompulsje lub roztrząsając ich treść i szukając jakichś sensów i przyczyn... na nic się zdało... W końcu mój przyjaciel zaczął czytać i podsyłać mi rzeczy i namawiać do ćwiczeń. I dopiero się przekonałam jak coś zaczęło działać :)
gg 45603073

przez ladywind 16 sie 2013, 22:04
lovely, dokladnie tak jest :-) również roztrzasam to na wiele sposobów ,szukam przyczyn , a to na nic się zdaje bo natrectwa są dalej .
Twój przyjaciel jest naprawdę wielki że pomógł Ci w leczeniu i wspierał Cię :-).
Domyślam się że mieszkasz za granicą , tam jest więcej pomocy dla nas chorujacych ? Bo tutaj w Polsce jest właściwie tylko Poradnik Macieja Żerdzinskiego .

Ps. W najgorszym stadium choroby poradnik także wylądował w kącie ;)

Sortuj wg