Chyba nerwica lękowa i nerwica natręctw

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez DzeSss 13 sie 2013, 19:15
Witam od około 2 miesięcy doświadczam leków i natręctw myślowych. Boje się wyjść z domu, boję się dzieci na ulicy bo wywołują u mnie różne dziwne myśli na tle seksualnym, które ciągle i ciągle przewijają się w mojej głowie. Boję się przedmiotów codziennego użytku, ponieważ pojawiają się w mojej głowie myśli, że robie nimi krzywdę moim najbliższym. Słysze głosy, które nakazują mi coś czego i tak nie zrobię. Czuję ucisk w klatce piersiowej i częste bóle głowy, jestem otępiały. Z tego co wyczytałem w internecie że nerwica jest to zaburzenie pracy pewnych części mózgu. Jakie badania muszę wykonać żeby wykryć te obszary ?

przez Ophelia 13 sie 2013, 20:51
chyba psychoanalizę.
a tak na poważnie, nikt tutaj nie napisze Ci niczego innego, jak tego, byś udał się do specjalisty. to pytanie bardziej pasuje do jakiegoś forum neurologicznego, ale podłoże i tak leży gdzie indziej niż w pewnych obszarach mózgu. mózg a umysł to dwa światy.
moim zdaniem wypierasz swój problem i dlatego szukasz przyczyn w fizyczności.
Ophelia

przez rikuhod 14 sie 2013, 11:54
monkeyslut, ma racje powinieneś iść do psychiatry. Co jest też bardzo ważne nie ulegaj natrętnym myslom. One nie mogą cię zmusić aby nie wychodzić z domu czy zbliżać się do przedmiotów, tylko ty nad tym decydujesz. Im bardziej będziesz tak im ulegał, tym mocniej będą cię męczyć :(.

Co jest też ważne powinieneś ignorować wszystkie natrętne myśli. Im częściej się nad nimi zastanawiasz jak się ich pozbyć, skąd one się wzięły tym nasilasz je. Dlatego wszystko co związane z tymi myślami ignoruj. Jak zaczniesz ignorować to stopniowo będą męczyć mniej aż odejdą.

Wiesz nie wiem jak sytuacja wygląda u ciebie więc mogę się mylić :( ale nerwica z reguły bierze się gdy w naszym, życiu jest mało radości albo za dużo stresu(bądź oba). Kiedy zbyt dużo pracujemy, nie dajemy sobie na odpoczynek ten stres i frustracja gromadzi się naszym umyśle i jak nagromadzi się go za dużo, w pewnym momencie daje upust w postaci takich natręctw. To samo się dzieje kiedy w naszym życiu nie ma za dużo szczęścia.

Aby zwalczyć stres i dodać więcej radości w naszym życiu trzeba po prostu więcej się bawić :)
Grunt to cieszyć się życiem spotykać się z znajomymi, mieć zainteresowania i cel do dąrzenia i spotykać się z znajomymi :) Im więcej człowiek ma radości w życiu tym bardziej jest na luzie, przez to jest bardziej odważny w kontaktach z innymi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg