Czy ktos tak ma?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Czy ktos tak ma?

przez moniamona 04 sie 2013, 14:42
Witajcie,

Czy macie takie odczucia ,ze w danej sytuacji pojawiaja Wam sie skojarzenia z przeszlosci na temat tego co w danym momecie myslicie..co auntentycznie sie kiedys wydarzyło...przewazaja caly czas wspomnienia,slowa i ludzie ktore to slowa wypowiedzieli?

-- 04 sie 2013, 14:44 --

I czy macie jeszcze tak ,ze nie czujecie swojej osoby tylko jakby nasladujecie mimowolnie rozne osoby? tak jakbyscie sie w nie wcielaly,przypominaly by sie Wam te osoby ale ich nie widziecie fizycznie...

Czy ktos tak ma?

przez klaryssa 04 sie 2013, 17:49
Hej:-)

Mam dokladnie tak samo , tylko ze u mnie to niestety tylko jeden z objawow. Mysle, ze jak nie masz innych to nie ma sie az tak czym przejmowac...moze jakas dobra psychotrapia...

Czy ktos tak ma?

przez rikuhod 06 sie 2013, 22:18
wiecie, ja nie miałem takich objawów jak wy ale na waszym miejscu nie przejmowałbym się tym i olałbym to. Nerwica czy depresja nasila się jeśli zwracamy uwagę na nachodzące nas męczące myśli. Gdy zastanawiamy się, myślimy jak tu się ich pozbyć nasilamy je :(

Dlatego ignorujcie te myśli jak przychodzą dawajcie im przejść, nie odpychajcie ich, po prostu dawajcie im przejść. Traktujcie te myśli jak powietrze, jakby ich nie było.
Tu mogę się mylić, ale proponowałbym wam nie przejmować się tym i więcej bawić się i korzystać z życia, skupić się na zainteresowaniach i znajomych
nerwica, czy natrętne czynności biorą się często z nadmiaru stresu albo jeśli w naszym życiu nie ma za dużo radości.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy ktos tak ma?

przez monk.2000 06 sie 2013, 22:22
moniamona, flashbacki tak zwane. Mam czasem kiedy ćwiczę medytację, wtedy czasem to występuje, ale zależy od techniki. Poza tym możesz tego doświadczyć przed snem.

Wyczuwam, że boisz się o zdrowie psychiczne. Jakby słowo: normalne, było wyznacznikiem tego jak żyć. Jak coś jest normalne, to tak można robić i się nie wstydzić.

Ja jestem nienormalny i się nie wstydzę.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Czy ktos tak ma?

przez Shannon 07 sie 2013, 19:14
Często słowa, pojedyncze słowa, które słyszę, bądź czytam przypominają mi krępujące wydarzenia. Wtedy jakby cofam się w tył, dość nieprzyjemne, ale trzeba przeżyć. Przynajmniej ja daje sobie z tym radę, nie jest to już tak uciążliwe jak kiedyś. Choć przyznam, że jak coś mi się przypomni, to zdarza mi się jeszcze rzucić wtedy przedmiotem, który trzymam w ręku.
A skojarzenia mam różne i bardzo dziwne, takie a la deja vu.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

Sortuj wg