Jak uwolnić się od nerwicy natręctw?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez ania_taka 13 lip 2013, 19:38
znerwicowana92, terapię dopiero zacznę w tym miesiącu pierwsze spotkanie, do tej pory nie byłam na nia gotowa. Hobby? Cóż ja już koło 30stki jestem to chyba za późno żeby coś znaleść :P ale i tak mam w sumie niewiele wolnego czasu, więc spoko ladywind, mi się wydaje że jak ta cholerna nerwica jest tam mocno zaawansowana to po prostu nie ma szans na ignorowanie mysli, człowiek się po prostu staje jedną wielką natrętną myślą

przez sylwek31 13 lip 2013, 20:56
ania_taka napisał(a):znerwicowana92, terapię dopiero zacznę w tym miesiącu pierwsze spotkanie, do tej pory nie byłam na nia gotowa. Hobby? Cóż ja już koło 30stki jestem to chyba za późno żeby coś znaleść :P ale i tak mam w sumie niewiele wolnego czasu, więc spoko ladywind, mi się wydaje że jak ta cholerna nerwica jest tam mocno zaawansowana to po prostu nie ma szans na ignorowanie mysli, człowiek się po prostu staje jedną wielką natrętną myślą

Anno 30-stka to dobry wiek na znalezienie hobby, myślę ze zawsze dobrym rozwiązaniem jest sport, ostatnio popularny w Polsce jest MMA, to dobre żeby rozładować emocję hehe. Gdyby tak można naszą nerwicę spotkać na ringu, była by to bezcenna nagroda.
sylwek31

przez misiaaaa 13 lip 2013, 21:16
ania_taka U mnie substancją czynną jest seretonina. Lekarka twierdzi, że to najlepszy lek. A jak długo przyjmujesz ten lek?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ania_taka 13 lip 2013, 21:37
sylwek31, MMA a cóż to takiego? :)
misiaaaa, serotonina nie może byc substancja czynną leku, z tego co wiem, to jest neuroprzekaznik w mózgu na ktróry właśnie działa dany lek, i dzieki temu znikają objawy na przykład nerwicy
ja lek biorę z przerwami juz ok 4 lat, a przerwy były krótkie, zawsze musiałam do niego wrócić

przez sylwek31 13 lip 2013, 21:48
ania_taka napisał(a):sylwek31, MMA a cóż to takiego? :)
misiaaaa, serotonina nie może byc substancja czynną leku, z tego co wiem, to jest neuroprzekaznik w mózgu na ktróry właśnie działa dany lek, i dzieki temu znikają objawy na przykład nerwicy
ja lek biorę z przerwami juz ok 4 lat, a przerwy były krótkie, zawsze musiałam do niego wrócić

MMA to taka zabawa 2 ludzi na macie pełnym zdaniem to

Mieszane sztuki walki (MMA, Mixed Martial Arts)
sylwek31

przez znerwicowana92 13 lip 2013, 21:51
ania_taka, bardzo dobrze, że w końcu zdecydowałaś się na terapię :) 30 lat to jeszcze młody wiek, nie wiem dlaczego wielu ludzi myśli, że jest już na cokolwiek za późno. Pytanie nie było do mnie, ale MMa to mieszane sztuki walki. Ja z kolei wolę futbol, mimo że nie uprawiam, tylko oglądam ;)

przez ania_taka 13 lip 2013, 22:00
znerwicowana92, wiesz, ja myślę ze jednak w tym wieku juz na wiele za późno, chociaz nie czuję się na te 29 :P bo na razie jeszcze na początku dwójka :)
sylwek31, , znerwicowana92, dzieki za wyjasnienie skrótu :)

przez refren 15 lip 2013, 14:48
ania_taka, według mnie nie jest za późno, to kawałek pracy do odwalenia i w każdym wieku jest to ten sam wysiłek, który warto a nawet trzeba podjąć, bo jeszcze kawał życia przed Tobą, a pragnienie szczęścia i zdrowia nie da Ci nigdy spokoju :)

przez misiaaaa 15 lip 2013, 16:20
lady wind, refren Chodziłaś na taką terapię poznawczo - behawioralną? Jeśli tak to na czym ona polegała, w jaki sposób ona Ci pomogła? Dali jakieś rady wskazówki jak zlikwiodować takie myśli natrętne? Podali przyczynę skąd one się biorą?

rikohod To poradziłaś sobie z tymi myślami poprzez ich ignorowanie i tylko tyle? Przez jak długi czas je ignorowałaś? Całkowicie pozbyłaś się tych myśli? Brałaś dodoatkowo jakieś leki?

ania_taka Teraz sprawdziłam. U mnie substancją aktywną w leku zotral jest sertralina

przez ania_taka 15 lip 2013, 16:44
refren, na terapie nie zapóźno, mówiłam o znalezieniu hobby :) choc tez pewnie nie zapóźno tylko nie mam pomysłow

przez refren 17 lip 2013, 12:06
Myślę, że ważne, żeby robić coś, co daje poczucie sensu, że chodzi o samorealizację. Na przykład studia też mogą być pasją czy wolontariat.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez ania_taka 17 lip 2013, 18:07
refren, hmm na pewno masz wiele racji w tym co mówisz, ale ja oczywiście ponarzekam :P magistra juz mam, a kase tez mam na co wydawac, wiec kolejnych studiow nie zaczne, praca, dom, dziecko - malo czasu zeby znalezc cos na co mozna poswiecic wiecej czasu, chyba zamiast zastanawiac sie nad hobby wole odpocząc :P

przez viki088 17 lip 2013, 19:55
Witam :-) ja poszłam do lekarza pół roku po tym jak zaczęłam się niepokoić natrętnymi myślami po pewnym przykrym dla mnie doświadczeniu o którym myślałam po prostu non stop codziennie.. byłam w cieżkim stanie myslałam że nie ma już ratunku te myśli były nie do zniesienia..
przez ciągłe myślenie czułam że powoli "wariuje"
no i poszłam do psych. która przepisała mi paroxinor... który uratował mnie przed tymi myślami i ciągłym rozpamiętywaniem, to niesamowite jak bardzo ten lek mi pomógł.. czuje się świetnie i natrętne myśli znikły pojawiają się bardzo bardzo żadko..
Jutro już zmniejszam dawki po połówce przez tydzien i mam nadzieję że wszystko będzie ok tak jak jest :-)) pozdrawiam i życzę powodzenia.

-- 17 lip 2013, 19:57 --

aha dodatkowo pomogła mi praca... wyjechałam na miesiąc i była tylko praca i praca.. nie było czasu na myślenie i to też mi pomogło razem z tabletkami... poprostu świetnie oby tak pozostało:-)

Sortuj wg