Natrętne myśli na temat pedofilii..

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez WendyJ 03 sty 2014, 20:46
Czyli wyobrażenia z osobami mijanymi na ulicy jest nienormalne? Właściwie nienawiść do każdej dziewczyny, wyobrażanie jej sobie nago, chęć wbicia jej noża w brzuch, wyzywanie w myślach od najgorszych oraz ogromna chęć wykrzyczenia tego... To o tym mówimy?

przez poem 26 wrz 2015, 13:40
Przez jakiś czas było ok, ostatnio bardziej mnie męczą te "pedofilskie" myśli.
Jak przebywam z moją siostrzenicą ciągle wyobrażam sobie, że coś jej robię albo... ona mi :hide: i już chwilami jest przerażająco blisko, by do tego doszło. Boję się, że w końcu to zrobię :(
Myślę, że coś jest ze mną nie tak (i nie chodzi o nn), bo normalnemu człowiekowi w ogóle takie obrazy nie przyszłyby do głowy :(

przez khaleesi 26 wrz 2015, 22:54
poem, normalnemu (cokolwiek to znaczy)człowiekowi też takie mysli mogą przemknąć przez głowę tylko ludzie z nn niepotrzebnie się nimi przejmują.
Ostatnio edytowano 26 wrz 2015, 22:55 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Celice 26 wrz 2015, 22:55
khaleesi, to też takie masz?
Celice

przez wiejskifilozof 07 paź 2015, 20:57
A k
khaleesi napisał(a):poem, normalnemu (cokolwiek to znaczy)człowiekowi też takie mysli mogą przemknąć przez głowę tylko ludzie z nn niepotrzebnie się nimi przejmują.

Khaleesi,jeżeli facet ma fantazję,że widzi dziewczynkę lat 9.Nago,która robi mu loda,to jest to niebezpieczne.

przez amandia 18 lis 2015, 16:48
detektywmonk napisał(a):A k
khaleesi napisał(a):poem, normalnemu (cokolwiek to znaczy)człowiekowi też takie mysli mogą przemknąć przez głowę tylko ludzie z nn niepotrzebnie się nimi przejmują.

Khaleesi,jeżeli facet ma fantazję,że widzi dziewczynkę lat 9.Nago,która robi mu loda,to jest to niebezpieczne.

Ale chwilka, czy rozróżniamy fantazje od natręctw? Bo zawsze żyłam w przekonaniu, że fantazja to coś przyjemnego do czego realizacji dążymy, a natrętna lub niechciana myśl to drugie. Skoro więc każdy człowiek może mieć natrętne myśli (jak wiemy to nerwicowcy je 'wyłapują' i analizują na wszystkie sposoby lub zadręczają się nimi - tak w dużym uproszczeniu) to każdy może pomyśleć zarówno o tym czy mógłby być mordercą jak i o tym czy mógłby być pedofilem. Tyle, że zdrowa osoba taką myśl potocznie mówiąc zleje, a nerwicowiec przerazi się jej i zacznie się zastanawiać co to znaczy, dlaczego o tym pomyślał i co w związku z tym z nim nie tak.
Poza tym myślenie (i tym bardziej zadręczanie się myślami mając świadomość że w jakiś sposób są one nie na miejscu), a dążenie do realizacji lub/i czerpanie z tego satysfakcji to dwie różne sprawy według mnie.
A już abstrahując od powyższego tak na chłopski rozum wydaje mi się że pedofil nie analizuje tego w tej sposób, boi się ewentualnie (o ile w ogóle) konsekwencji takiegoż czynu, a nie tego że tak myśli czy ma takie fantazje, ciągoty.

przez khaleesi 18 lis 2015, 16:54
amandia, jest tak jak piszesz. Pedofil nie analizuje czy to ok czy nie on po prostu realizuje potrzebę natrętne mysli o pedofilii to przecież strach przed byciem pedofilem więc automatycznie logiczne jest, ze ta osoba jest nerwicowcem a nie pedofilem.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez amandia 18 lis 2015, 17:08
khaleesi napisał(a):amandia, jest tak jak piszesz. Pedofil nie analizuje czy to ok czy nie on po prostu realizuje potrzebę natrętne mysli o pedofilii to przecież strach przed byciem pedofilem więc automatycznie logiczne jest, ze ta osoba jest nerwicowcem a nie pedofilem.

A już zaczęłam się zastanawiać że przez lata tkwiłam w błędzie i co ze mną nie tak :mrgreen: Bo ja tę regułę stosuję do wszystkich moich myśli: jeśli boję się że mogłabym być kimś, coś zrobić to znaczy że natręctwo. Choć nie zawsze takie uogólnienie mi się udaje i i tak mam masę atakujących mnie gównianych myśli :?

przez khaleesi 18 lis 2015, 17:10
amandia, Spokojnie detektyw jest trochę w nie w temacie
Mistrz Avatara

przez wiejskifilozof 23 lis 2015, 21:22
Ej,ja nie jestem psychologiem.Napisałem,tak dla jaj :mrgreen: i nie o sobie.Nie wiem,jak myśli pedofil.Bo,nim nie jestem.

przez khaleesi 24 lis 2015, 18:49
detektywmonk napisał(a):Ej,ja nie jestem psychologiem.Napisałem,tak dla jaj :mrgreen: i nie o sobie.Nie wiem,jak myśli pedofil.Bo,nim nie jestem.
Rzecz w tym, że o czym innym mowa jest. :) Nikt Ci nie sugeruje bycia pedofilem.
Mistrz Avatara

przez safinio 24 lis 2015, 19:55
detektywmonk napisał(a):Ej,ja nie jestem psychologiem.Napisałem,tak dla jaj :mrgreen: i nie o sobie.Nie wiem,jak myśli pedofil.Bo,nim nie jestem.

Nie pisz dla jaj bo robisz krzywdę innym forumowiczom. Nie dość że boją się swoich natręctw to jeszcze zamiast przeczytać o wsparciu dostają większy strach. Nie pierwszy raz się spotykam z takimi komentarzami. Sam tego doświadczyłem i po takim żartownisiu czy nawet niewiedzącym nic o nn miałem straszne dni. Więc kto nie ma zamiaru wesprzeć osoby z nn to niech się nie udziela i zmieni forum bo inaczej robi krzywdę.

przez wiejskifilozof 26 lis 2015, 13:17
khaleesi napisał(a):
Rzecz w tym, że o czym innym mowa jest. :) Nikt Ci nie sugeruje bycia pedofilem.

Spokojnie,nawet tak nie pomyślałem :!:

przez refren 26 lis 2015, 17:16
Moim zdaniem seksualne patrzenie na dzieci jest efektem kultury, w jakiej żyjemy, jesteśmy bombardowani bodźcami seksualnymi i mamy już tak ukierunkowaną wyobraźnię. Poza tym ciągle słyszymy o jakichś czynach pedofilskich, czytamy wiadomości w stylu "członkowie ISIS zgwałcili 9-latkę" i podświadomość to rejestruje, zapamiętuje że dzieci mogą być obiektami seksualnymi i to może wywołać różne myśli. Ale to nie znaczy, że to jakaś determinanta, której się nie można oprzeć, to jest odruch, który mija po włączeniu rozumu, o ile nie zaczęła się już nerwica.
My, paleontolodzy, mówiliśmy, że historia życia potwierdza wersję stopniowych zmian przystosowawczych, wiedząc przez cały czas, że tak nie jest.

Sortuj wg