Nienawiść do miesiączki - czy to się leczy?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez kokos7 23 gru 2013, 11:42
Kokojoko napisał(a):"Bozia dała dzieci, to da i na dzieci..." :blabla:

też trzeba kierować się rozumem, kiedy mozna pozwolic sobie na kolejne, kiedy nie

przez tosia_j 23 gru 2013, 11:52
No to jedna osoba dała rady w zwiazku z przeciekaniem....autorko watku, odezwij sie
outsider

przez ewelka91 23 gru 2013, 11:58
kokos84 napisał(a):Przepraszam, że wypowiadam się w tym temacie
czytałem kiedyś w ultrakonserwatywnej książce, że
to kobieta płacze krwawymi łzami, że kolejny cykl, a nie poczęło się dziecko
gdyby kobieta miała np. 10 dzieci, zobaczcie ile lat bez miesiączki

Więc jeśli nastolatka miesiączkuje od 10 r.ż (a już zdarzają się takie przypadki, dość często) i pierwszego chłopaka ma w wieku 16 lat, to na co te 6 lat męki? Ja myślę, że natura sobie zakpiła trochę z czasu rozpoczęcia okresu...

-- 23 gru 2013, 10:59 --

tosia2 napisał(a):No to jedna osoba dała rady w zwiazku z przeciekaniem....autorko watku, odezwij sie

Jestem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tosia_j 23 gru 2013, 12:01
Czy skupic sie na radach przeciw przeciekaniu? Czy nie w tym rzecz
outsider

przez ewelka91 23 gru 2013, 12:04
tosia2 napisał(a):Czy skupic sie na radach przeciw przeciekaniu? Czy nie w tym rzecz

To jest forum psychologiczne, prawda? Forum nerwicowe, prawda? Gdybym przeciekała, to poszłabym do lekarza, czy kupiła grubszą podpaskę. Mnie irytuje sam fakt, że mam okres - jest to w psychice. Boję się wtedy siadać koło kogokolwiek, bo mam wrażenie, że każdy wie, widzi, i czuje. Nieważne jak często się myję, jak bardzo zapachowe podpaski mam - czuję się brudna i okropna. Rezygnuję wtedy z życia (chociaż ja nie mam życia) ale np. wyjazd, kino czy inne bzdety. NIE WYCHODZĘ Z DOMU. Czuję okropnie, źle i nienawidzę tego zjawiska. Po okresie mam wrażenie, że wszystkie spodnie/rajstopy/dresy w których chodziłam są " naznaczone" okresem

przez tosia_j 23 gru 2013, 12:09
Przepraszam, znam wiele osob dla ktorych nie jest rozwiazaniem "kupic grubsza podpaske" bo zadna nie jest wystarczajaca. Wiec Skupilam sie na stronie technicznej. Innych rad nie mam
outsider

przez ewelka91 23 gru 2013, 12:13
Gdyby chodziło mi o stronę techniczną, to nie pisałabym na forum o nerwicy

przez *Ai* 23 gru 2013, 13:00
Gdy zaczęłam miesiączkować, ubolewałam nad tym, że nie jestem chłopcem. Aktualnie jestem na etapie poddania się macicy-terrorystce.
PS. Chodzicie do gina, żeby wykluczyć endometriozę, nadżerkę itp?
*Ai*

przez mikra78 23 gru 2013, 13:21
kokos84 napisał(a): kobieta płacze krwawymi łzami, że kolejny cykl, a nie poczęło się dziecko

Cytując pewną katechetkę, są to " łzy niespełnionej macicy" :D
mikra78

przez Steviear 23 gru 2013, 13:26
Kiedy ja zaczęłam (ogólnie mało wiedziałam na ten temat ), to oczywiście wielki strach.
Jednak początki były super. Żadnych bólów.. Jednak strach pozostawał.
Nie chciałam ruszać się z miejsca (zaczynały pojawiać się porządne bóle )
W końcu doszło do tego ,ze zaczęłam wymyślać wymówki ze mnie boli głowa...Byle tylko nie iść nigdzie.

Teraz jest w miarę. Da się żyć , bo mniej więcej wiem kiedy jest. Strach zniknął . Ale zawsze ta niepewność... Czasem jest tyle roboty ze nie można co chwile urywac sobie przerw.
A ból ? Katastrofalny. Ale nie zmienię tego. Jedyne co mogę zrobić to pomagać sobie jakimiś porządnymi tabletkami . (Które nie pomagają w 100%)Nie tylko brzuch, a właśnie każde mięśnie, kręgosłup najbardziej, nogi..
Wtedy czuje ze jakieś tam istnieją . :?
No i wkurw na wszystkich.
Wtedy jestem najbardziej konfliktowa i krzycze na wszystkich

Supernova, Dzięki temu właśnie myśle ze lepiej było urodzić się chłopcem .
Może nawet byłby normalny.

Nie lubię lekarzy. Tym bardziej tych - ginow
Steviear

przez SmutnaTęcza 23 gru 2013, 14:01
Supernova, ja nie chodzę, ale boję się, że może mi coś być, że może to zagrażać płodności choć dzieci pewnie i tak nigdy mieć nie będę że może to być zespół policystycznych jajników (na co wskazywałyby też inne moje dolegliwości :( )

A ból brzucha? Przy pierwszych miesiączkach, jeśli był, to mały. Dopiero z zaczem zaczął się stawać większy, a co któryś cykl zdarza się ten potworny. :cry:

przez *Ai* 23 gru 2013, 14:22
Steviear, masz nieprzyjemne doświadczenia z ginami?
Od lat chodzę do super pani gieni, wcześniej trafiłam na popapraną babę, która minęła się z powołaniem - powinna być katechetką.
*Ai*

przez Candy14 23 gru 2013, 14:51
ewelka91, niewatpliwie masz problem ... pytanie dlaczego czujesz sie taka brudna w czasie okresu? co wplynelo na takie postrzeganie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez ewelka91 23 gru 2013, 15:27
Candy14 napisał(a):ewelka91, niewatpliwie masz problem ... pytanie dlaczego czujesz sie taka brudna w czasie okresu? co wplynelo na takie postrzeganie

proszę cię...jeśli ci co miesiąc leci krew z pi zdy (sory, nie umiem inaczej), bo jak można się czuć czystą? chowanie podpasek/tamponów, pokrętne tłumaczenie, dlaczego nie mogę iść na basen, krew w wc, krew podczas mycia... jak można się czuć czystym? pobrudzone majtki, pobrudzona pościel po nocy... co w tym jest czystego? może gdyby miesiączka miała jakiś neutralny kolor - np. bezbarwny to jakoś bym przeżyła. ale czerwony? pamiętam jak w gimnazjum dziewczyny się tego wstydziły, a jeden lasce przemokły spodnie od krwi, i przez cały rok o niej gadano. Przecież okres to wstyd.
Nie mówcie, że nie

-- 23 gru 2013, 14:29 --

Ja się wybieram do ginekologa.
Po raz pierwszy od 23 lat. Dopiero. Wcześniej miałam to w d...

I też wolałabym być facetem, nimi nie dyktują hormony - przecież nasze zachowanie dyktowane jest przez progesteron i estrogen.
Czy to nie jest chore?

-- 23 gru 2013, 14:30 --

Chociażby zdawanie egzaminów - studiuje już 4 lata i wiem, widzę po sobie, że przez okresem mam mniejszą koncentrację i słabiej zdaje egzaminy...

Sortuj wg