Nienawiść do miesiączki - czy to się leczy?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez ewelka91 04 lip 2013, 15:18
Przeszukałam cały internet, wszystkie fora, i nie znalazłam osoby podobnej do mnie, z takim problemem.
Wiem, że miesiączka nie należy do przyjemnych sytuacji w życiu kobiety, ale jakoś sobie z nimi radzicie.
U mnie problem jest całkiem inny i nie jestem pewna, czy w dobrym dziale zamieściłam wątek.

Nienawidzę miesiączki, z całego mojego życia, uważam, że to jest największe zło i największa kara jaka mnie spotkała.
Sam fakt, że coś ze mnie wylatuje, wypływa, doprowadza mnie do szału. Mam ochotę wyrwać tą macicę, albo przynajmniej "wycisnąć" całą krew w jeden dzień. Czuję się jak niepełnosprawna - od pasa w dół - tzn. nie chcę wychodzić z domu, wyjście na studia/do sklepu odbieram jako zło konieczne. Najchętniej te 4-5 dni przesiedziała/przeleżałabym w domu, nie ruszając się. Noszę podpaski i chyba to również doprowadza mnie psychicznie do szału - ciągle się martwię, że coś zabrudzę. W dodatku czuję się brudna (fizycznie i PSYCHICZNIE), mam wrażenie, że wszyscy WIEDZĄ, że mam okres. Nie wychodzę w te dni do ludzi (jeszcze nie pracuję, ale nie wiem, co będzie jak pracę zacznę).

Nie potrzebuję komentarzy, że "to jest normalna rzecz u kobiet, nie rozumiem Cię". U mnie to ma podłoże psychicznie, jest tak CO MIESIĄC.
Czekam na odpowiedzi - czy powinnam to leczyć? Jeśli tak - jak powiedzieć to p. psycholog? Mam wrażenie, że mnie wyśmieje i powie "każda kobieta tak ma, musisz się przyzwyczaić".

A ja nie mogę, źle mi z tym, mam ochotę krzyczeć, jak bardzo tego nienawidzę, jestem brudna, i moje samopoczucie jest poniżej zera.

Chwilowo muszę wyjść, ale odpiszę w najbliższym czasie.

przez Lusesita Dolores 04 lip 2013, 15:34
Też tak miałam. Ale ja sie brzydziłam krwi. To było związane u mnie z bakteriami przed którymi sie brzydze. Ale mi to przeszło po 2 latach samo
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Candy14 04 lip 2013, 15:35
A poza tym akceptujesz swoja kobiecosc?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewelka91 04 lip 2013, 16:03
Już jestem.

Czerwona-malina
- rozumiem. Mnie krew nie brzydzi, sam fakt miesiączki, wydzieliny z pochwy, podpasek, tego, że uważam, że śmierdzi ode mnie i że każdy wie, że mam okres

Candy14 - chyba wiem, do czego zmierzasz ;) Tak, wszystko mi pasuje w kobiecości, oprócz okresu, który uważam za karę, za zło konieczne. Przeszkadza mi on. Kiedy kończę okres, znów potrafię żyć, cieszyć się (w miarę), a myśl o kolejnym okresie doprowadza mnie do szału

przez khaleesi 04 lip 2013, 16:03
ewelka91, może uzywaj tamponów?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Candy14 04 lip 2013, 16:19
Szczerze mowiac tez nie znosze okresu tyle ze z innych wzgledow. Raz ze niewygodnie i przeciekam nawet uzywajac tamponow i podpasek jednoczesnie, dwa ze wylacza mnie to na tydzien ze wspolzycia. Natomiast nie czuje do siebie obrzydzenia z tego powodu .
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez khaleesi 04 lip 2013, 16:23
Candy14, może za mało chłonne używasz? Przy dobrej chłonności i 5 h wymienianiu nie ma mozliwości takiej
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez Lusesita Dolores 04 lip 2013, 16:24
Ja mam problem z głowy. Od roku nie mam miesiaczki bo biore solian :yeah:
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez ewelka91 04 lip 2013, 16:24
psyche - tu nie o zabezpieczenie chodzi, bo mogę stosować tampony (kilka razy miałam), ale niechęć do ciała, do siebie, nie zmieniła się. WIEM, że coś ze mnie wypływa, i nie jest to nic fajnego. Czuję się źle, mam dyskomfort psychiczny i fizyczny, tak jak pisałam... Fakt, że będę mieć to co miesiąc do menopauzy jeszcze gorzej na mnie wpływa. Ja na prawdę nie czuję potrzeby wyjścia z domu, leżę lub siedzę (tak jak teraz), bo inaczej (chodząc) czuję się źle. Unikam wtedy wszystkich, nie potrafię nic ugotować (bo czuję się -jak pisałam - jak niepełnosprawna), nie sprzątam, leżę.

przez khaleesi 04 lip 2013, 16:28
ewelka91, ale z kobiety wypływa nie tylko krew ale i śluz. Może masz problem z zaakceptowaniem swojej płci? Jak zaopatrujesz się na biust. Spłaszczasz go? Może masz podświadomy uraz do swojej kobiecości?
Mistrz Avatara

przez ewelka91 04 lip 2013, 16:39
Śluz mi nie przeszkadza, bo jak wiadomo, jest bezbarwny, więc nawet zabrudzona w tym okresie bielizna nie jest widoczna, tak jak krew miesięczna.
Pisałam wyżej, nie chcę i nigdy nie myślałam być mężczyzną, kocham swój biust, ale nie znoszę "dołu" czyli macicy, bo z niej wychodzi co miesiąc ten nieszczęsny okres....Ja na prawdę psychicznie nie daję rady, nie znoszę tego (jeśli chodzi o rodzinę - u mnie mama traktuje okres normalnie, ja wręcz nie mogę przemóc się, że coś ze mnie płynie, coś, co brudzi, coś, co widać, co uniemożliwia uprawianie sportu, pływanie, coś, co z upał jest śmierdzące [pot + krew = najgorsza mieszanka])

przez linka 04 lip 2013, 16:50
ewelka91, zacznij brać tabletki antykoncepcyjne (jeśli generalnie możesz) w ten sposób możesz mieć krwawienie co 3 miesiące ( bo tyle opakowań wolno brać ciurkiem).
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ewelka91 04 lip 2013, 16:54
linka - myślisz, że to zmniejszy moją nienawiść do okresu? Tak czy siak będę go mieć, ale co 3 miesiące :(

przez linka 04 lip 2013, 17:18
Przynajmniej rzadziej niż częściej ;)
Tak poważnie, może to chodzi o bak kontroli nad własnym ciałem?

ewelka91 napisał(a):ja wręcz nie mogę przemóc się, że coś ze mnie płynie, coś, co brudzi, coś, co widać, co uniemożliwia uprawianie sportu, pływanie, coś, co z upał jest śmierdzące [pot + krew = najgorsza mieszanka])

Wystarczy używać tamponów i często się podmywać i wszystko o czym piszesz jest do uniknięcia.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg