Od Paniki do zrozumienia ;-))). Tzn. jak staram sobie radzić

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Ewka23 14 cze 2013, 22:02
Może komuś to pomoże ;-))).

Przy silnym ataku natrętnych myśli seksualnych. Pomogły mi pewne rzeczy. Będę pisać totalnie szczerze ;-)).
1. wypełniałam umysł innymi obrazami - filmy (zwłaszcza komedie).
2. duża ilość ruchu - spacery.
3. przebywanie z osobami które lubię (chłopak).
4. i paradoksalnie zaspokajanie potrzeb seksualnych.

Teraz uczę się rozumieć myśli ( dobrze robi ich narysowanie także). Taka twórcza ekspresja.

Ja uczęszczam na terapię poznawczą. uważam, że skuteczna. Jest też wiele podręczników w tym temacie.

przez Przemyslaw 15 cze 2013, 01:51
Witaj koleżanko, myśli seksualne może mnie osobiście nie dręczą ale zdarza mi się iż mam problemy rodzinne, które mnie przytłaczają. Odnalazłem na to złoty środek w moim przypadku, ale od początku. Kiedy początkowo zaczynały mnie dręczyć też te myśli to tłumiłem to w sobie. Zastanawiałem się jak to rozwiązać. Stwierdziłem że spróbuję zrobić to w postaci szokowej, w piękny dzień, kiedy doszły mnie problemy myślowe doszedłem do etapu gdzie chciałem wyjść z siebie. Przeobraziłem to i wyładowałem w sporcie, poszedłem biegać, poćwiczyć. Początkowo takie wyładowania pozwoliły mi opanować i wyładować problemy, z czasem te też problemy stały się dla mnie proste i były już czymś mało męczącym wręcz nie zwracałem na to uwagi.
Dla mnie ważną zasadą jest nie unikanie problemów a ich zrozumienie i tłumienie w zarodku.

przez Ewka23 15 cze 2013, 02:02
Racja. Jak widać rozładowanie, nie tylko mi pomogło. W każdym bądź razie ważna pewnie jest akceptacja - ja ostatnio traktuje myśli jako część siebie, która chce mi coś przekazać. pytam siebie i co Ci to daje? Jaki jest ich cel?

:D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Przemyslaw 15 cze 2013, 02:06
A czy na zadane pytania potrafisz sobie odpowiedzieć?

przez TAO 15 cze 2013, 02:20
Ewka23 napisał(a):Może komuś to pomoże ;-))).

Przy silnym ataku natrętnych myśli seksualnych. Pomogły mi pewne rzeczy. Będę pisać totalnie szczerze ;-)).
....
4. i paradoksalnie zaspokajanie potrzeb seksualnych.

Teraz uczę się rozumieć myśli ( dobrze robi ich narysowanie także). Taka twórcza ekspresja.

Ja uczęszczam na terapię poznawczą. uważam, że skuteczna. Jest też wiele podręczników w tym temacie.

To nie paradoks. To normalne działanie. A tak w ogóle, to na czym z tymi myślami problem polega?
Czy to coś złego? czy źle się z tym czułaś? Czy też społeczna ocena spowodowała że doszłaś do wniosku że
to natręctwo? Bo nie rozumiem.
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez Ewka23 19 cze 2013, 01:01
Przemysław!

Tak Umiem sobie odpowiedzieć i wówczas zajmuję się tym, o co w tym chodzi, co jest pod powierzchnią. wtedy zajmuję się tym gruntem, a nie tym co na nim wyrosło - czyli natrętnymi myślami. traktuję je wówczas jak "katar" którego przyczyną jest np. alergia. Czym wówczas trzeba się zająć???

Katar zniknie, jeśli będziesz leczył alergię.

przez tahela 19 cze 2013, 01:20
to prawda

-- 19 cze 2013, 00:22 --
z tymi filmami i rozpraszniem mysli działa,ale działa tez takie blokowanie mysli, czyli nie mysleć zupełnie o niczym, to jest trudne zupelnie o niczym nie mysłec tylko pustka,ale da sie i to tez działa, gorzej jak ta pustka zostaje n adłuzej ,ale to tez da sie zwalczyc tylko to juz wyższa szkoła jazdy zreszta jak i najpierw zero mysli
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Ewka23 21 cze 2013, 00:56
Brzmi to ciekawie Tahela. Właśnie ja ostatnio przyłapuje się na myśli, iż "najlepiej aby nie myśleć." I to by było najlepsze ;-))).

możesz napisać więcej o swoim sposobie? udało Ci się to oczyszczenie z myśli osiągnąć?
Każda sugestia może pomóc, w lepszym działaniu przeciwko nerwicy.

Sortuj wg