Życie z osobą cierpiącą na OCD

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez zima 19 wrz 2013, 22:48
DainEbro, co bylo powodem rozstania? i kto zerwal?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Ferdynand k 19 wrz 2013, 22:53
DainEbro, na pewno nie przez nn może ma inne zaburzenie albo charaktery po prostu :bezradny:
Naczelny Użyszkodnik

przez DainEbro 20 wrz 2013, 09:34
Formalnie ja zerwałem, ale raczej nie dlatego,że nie chciałem z nią być tylko nie miałem wyjścia (tak więc faktycznie to jej decyzja). Okazało się,że mi zależy bardziej niż jej. Dopóki bardzo potrzebowała pomocy (a byłem jedyną osobą, która się od niej nie odwróciła) wszystko było ok, byliśmy "mniej więcej" szczęśliwą normalną parą. Kiedy już jako tako stanęła na nogi powiedziała mi, że nie traktuje tego poważnie i tylko się mną bawi. Ot, życie... nauczka przykra i bolesna, ale cenna. Shit happens! Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 20 wrz 2013, 09:50
Dopóki bardzo potrzebowała pomocy (a byłem jedyną osobą, która się od niej nie odwróciła) wszystko było ok, byliśmy "mniej więcej" szczęśliwą normalną parą. Kiedy już jako tako stanęła na nogi powiedziała mi, że nie traktuje tego poważnie i tylko się mną bawi. Ot, życie... nauczka przykra i bolesna, ale cenna. Shit happens

Bardzo egoistyczne z jej strony:/ Powiedziała wprost że się Tobą bawi?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez DainEbro 20 wrz 2013, 09:52
Tak. Przynajmniej była szczera - to jedno jej na plus mogę zapisać :P

przez ladywind 20 wrz 2013, 10:01
W życiu bym nie powiedziała chłopakowi, z którym bym sie miałą rozstac, że sie nim bawilam. Widać choroba chorobą, a co charakter to charakter.

Przykro mi , zwłaszcza że kupowales książki o nn, by móc jej pomóc, a ona tak Cie potraktowałą. Cóż, życie.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Ferdynand k 20 wrz 2013, 14:10
ladywind napisał(a):W życiu bym nie powiedziała chłopakowi, z którym bym sie miałą rozstac, że sie nim bawilam. Widać choroba chorobą, a co charakter to charakter.

Przykro mi , zwłaszcza że kupowales książki o nn, by móc jej pomóc, a ona tak Cie potraktowałą. Cóż, życie.

:uklon:
Naczelny Użyszkodnik

przez modecom 27 wrz 2013, 14:32
witam, nie chciałem zakładać nowego tematu gdy już taki wątek istnieje. Problem mam podobny (współczuje autorowi tego tematu, że się nie udało). Kwestia u mnie wygląda tak, że moja dziewczyna ma dokłądnie ten sam problem. Tylko w jjej przypadku widać te wszystkie kompulsje. Gdzieś wcześniejw idziałem, że ktoś wypowiedział się, że w tym przypadku żadne ataki agresji nie powinny sie pojawi. Tu jest trochę inaczej. W momencie kiedy coś przerwie "rytułał", albo w ogóle pójdzie nie po jej myśli, potrafi zacząć rzucać oiektami w ludzi i ściay, wyzywać wszytskch. Podobno ma stwierdzone skłonności autodestrukcyjne. Niestety literatury nie posiadam i przy obecnych problemach finansowych mam dostęp tylko do tego co znajdę w sieci i dla tego zwracam sie o pomoc. Co możecie mi poradzić? Staram się spokojnie do tego podchodzić, co mi nawet wychodzi, ale ostatnio potrafię czuć się wykończony psychicznie i potrzebuje przerwy. Kocham ją i tylko dla tego chcę być przy niej i nie uciec. Ona twierdzi, że mnie też, że wierzy, że ja ją kocham ale tego nie czuje (ma bardzo wysokie wymagania wobec ludzi a ja się staram im sprostać, ale to też jest cholernie ciężkie). Dzięki z góry za wszelkie wypowiedzi.

przez ladywind 27 wrz 2013, 15:03
modecom, czy Twoja dziewczyna bierze jakies leki na tą chorobę?

przez rikuhod 27 wrz 2013, 20:26
modecom, wiesz proponowałbym wizyte u psychiatry on na pewno pomoże. Wiesz sądze, że jest stan musi być wywołany zbyt dużym stresem, musiała przez jakiś długi okres za dużo pracować. Nerwica pojawia się albo gdy brakuje nam w życiu czegoś co daje nam radość jak pasje, znajomi, bliskie osoby, ablo gdy przez długi czas się przepracowujemy nie dając sobie wytchnienia, przeładowując się stresem.

Dlatego jeśli dręczą ją jakieś myśli niech je ignoruje i daje im przechodzić, wtedy stopniowo będą odchodzić. Niech nie analizuje tej choroby (mysli ani odruchów) bo to tylko nasila chorobe, niech. Cokolwiek związanego z tą chorobą przychodzi do głowy niech ignoruje i da temu przejść.

Proponowałbym jej też czerpać więcej raodści z życia, niech więcej się bawi, robi to co lubi, gdy cieszymy się życiem to jesteśmy wolni od nerwicy albo depresji.
"jak nie jesz jesteś głodny" "jak nie dbasz o zdrowie jesteś chory" "jak nie cieszysz się życiem masz depresje"

Sądze że ona musi wyluzować dlatego niech co jakiś czas, najlepiej jak się gorzej czuje zrobi sobie taką krótką medytacje, takie wyciszenie. Niech położy się na łóżku, niech da przejść wszystkim myślom(nie ważne czy natrętne czy nie, wszelkie myśli) aż umysł będzie czysty potem niech poczeka tak pół minuty w tej ciszy. To bardzo relaksuje i uspokaja :)

przez modecom 28 wrz 2013, 13:17
laydywind Nie nie bierze. U niej wogóle leki dziwnie działają. np. Leki uspokajające wywołują agresję i potrafi walczyć z bramką w markecie...
rikuhod Była u psychiatry. Najczęściej mówią jej, że oni nie wiedzą co zrobić w jej przypadku bo jest jakiś "orginalny"... Obecnie nie pracuje. Z tego co mi wiadomo to w ogóle nie pracowała (przynajmniej normalnie) z powodu między innymi niepełnosprawności. U niej można zdiagnozować nie tylko OCD, ale z tego co mi wiadomo to światłowstręt, fobia przed ludźmi (przed owadami też co jest zwykle dość zabawne ;p) Ale możliwe, że w jej przypadku chodzi o pracę nad sobą. Bardzo dużo wymaga od siebie i innych ludzi przez co to, że inni ludzie nie potrafią dojść "do jej poziomu", ona się bardzo frustruje. Sprubóję w jakiś sposób przekonać ją do wyciszenia/medytacji. może to pomorze, chociaż ona nie wierzy w takie rzeczy... Chciał bym jej pomóc o czasami to jest po prostu dla mnie cholernie trudne przebywanie z nią w jednym pomieszczeniu. CZęsto potrafi jej przeszkadzać samo to, że mój laptop stoi nie w tym miejscu, albo mam "źle" ułożone ikony na pulpicie. Często jest nawet tak, że potrafi mnie "opierdolić" za to, że wchodząc do pokoju nie trzasnąłem drzwiami. Staram się po prostu do tego wszytskiego podchodzić neutralnie i mówić jej, że z nią cały czas jestem i ją wspieram. Niestety chyba mi w to nie wierzy....

przez rikuhod 28 wrz 2013, 18:10
modecom, najważniejsze to że nadal się nie poddajesz widać że naprawde ci na niej zależy. Ta technika to nie medytacja, to bardziej taki sposób na relaks mi to pomagało. Wiesz wszelkie problemy psychiczne jak depresja, nerwica itp pojawiają się że w naszym życiu jest za mało radości dlatego wł niech postara się częściej robić to co lubi, coś co daje jej radość to powinno pomóc. Bardzo dobre jest szukanie sobie celów, marzeń które chcemy osiągnąć to pomaga.

przez Ferdynand k 28 wrz 2013, 19:08
modecom, powinna brać leki
Naczelny Użyszkodnik

przez high 08 paź 2013, 20:47
Aby nie zakładać nowego tematu :)
Mam 18 lat, więc jestem jeszcze młody i niedoświadczony :)
Ale mam problem dotyczący "wiązania się" z dziewczynami. Zawsze reaguję zbyt emocjonalnie, może za szybko przywiązuję się do dziewczyny, strasznie przeżywam pewne sytuacje związane z tą drugą osobą. Towarzyszy mi także zazdrość, rodzice nazywają to "chorym" myśleniem ;)
Często dokucza mi tez depresyjny nastrój, sam nie wiem czego chcę...
Wymyślam też często różne scenariusze różnych sytuacji, jakie mogły się zdarzyć, może też boję się...
Uczęszczam do psychiatry, ale warto także zasięgnąć rady u Was :) Macie podobne doświadczenia?
"Zawsze warto być człowiekiem,
Choć tak łatwo zejść na psy..."

Fluoxetinum

Sortuj wg