Czy leki pomagają w walce z NN?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez 19Damien94 28 maja 2013, 00:03
Witajcie. Kiedyś tutaj pisałem, jescze przed sięgnięciem po pomoc.

Od stycznia chodzę do psychoterapeuty (pani), u której rozmawiamy o tych wszytkich moich natręctwach i innych dolegliwościach. Zauważyłem poprawę jeśli chodzi o niechciane przekleństwa na bliskich. Dostałem wskazówkę, że muszę się przełamać i zacząć je wymawiać na głos. Przyznam, początki były trudne, no bo jak to tak wypowiadać przekleństwa na osoby, które się kocha. Ale w końcu się przełamałem, wypowiadałem na głos, to co mi w głowie siedziało i dzisiaj mogę powiedzieć, że ten problem już mnie nie dotyczy. Zdarzają się oczywiście jeszcze te myśli, ale są już tak rzadkie, że aż zapomniałem, jak się czułęm w przeszłości z nimi. Ale moja nerwica to nie tylko te przekleństwa. Mam ciągle jakieś lęki przed śmiercią, przed nieporządkiem, nie lubię, gdy coś nie jest perfekcyjne (perfekcyjnie czyste, proste, itd.). Mam nawet taką dolegliwość, że chociaż wszystko w moim komputerze działa, to ja często mam jakieś zmartwienia, czy ten program na pewno dobrze działa, czy tylko z pozoru tak jest, a gdzieś tam w jego procesie jakieś błędy są. :shock: Wiem, że to brzmi dziwnie, śmiesznie. I ogólnie czasami mam takie obsesje, że aż sam się gubię w swoich myślach. No i tu niestety nie zawsze pomaga to, co wynoszę od psychoterapeutki. Ale nie przyszedłęm tu opisywać tylko moje odczucia. Chciałem zapytać, czy powinienem udać się do psychiatry, by przepisał mi jakieś leki? Bo czasami naprawdę mam już dość tych zmartwień, które nie powinny mieć miejsca. Czy leki naprawdę mogą ułatwić mi walkę z tym wszystkim?

przez tahela 28 maja 2013, 00:08
Pomagają, ale najpierw jest pogorszenie stanu i możesz odrazu nie trafić w lek a optymalny bedzie, któryś z kolei dopiero.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez rikuhod 28 maja 2013, 11:34
Leki zdecydowanie pomagają :) czasem tego nie załważamy ale na prawde nas uspokajają.

Wiesz jeśli mogę ci coś poradzić do natręctw jakie ci zostały to ignoruj je. Jak przychodzą myśli że boisz się że coś może nie działać, albo jest nieporządek to ignrouj je, traktu jak zwykłe myśli, zwyczajnie daj im przejść. Im mocniej się nad myślami zastanawiamy, tym mocniej je nasilamy. Jeśli będziemy je ignorować to stopniowo będą męczyć mniej aż odejdą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg