Pośmiejmy się z siebie :D

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez gdagda 04 kwi 2014, 17:10
Jezuu! Aż nie wierzę, że tyle osób ma tak samo idiotyczne ''schizy'' jak ja. ;)

Oczywiście stawanie tylko na ''idealne'' płyty chodnikowe przerabiałam, na szczęście zdarza mi się to już baaaardzo rzadko i tylko na chwilę, bo szybko mnie nudzi :P

Sprawdzanie 10000 razy:

- czy drzwi zamknięte;
-czy ''dobrze'' wyłączyłam światła w domu ( bo na pewno będzie w nocy zwarcie i zamiast się spalić to będę poparzonym potworem (to choreee!));
- czy kuchenka wyłączona ( bo j.w.)

również zaliczone.

Do tego oczywiście mycie rąk. Często myję ręce przez 5 minut i kiedy już wycieram ręce w ręcznik to stwierdzam, że nie pamiętam, czy dobrze umyłam i akcja od nowa... Deskę sedesową podnoszę/opuszczam tylko nogą ( mina mojego chłopaka bezcenna :P, do tego usiłuję go zmusić, by także robił to tylko nogą :D). Podczas kąpieli płuczę się z 10000 razy, bo jakieś bakterie mogły na mnie zostać. W autobusie wykonuję taniec połamańca ( miny współpasażerów różniaste:P), by nie dotknąć ''skażonych'' rurek itp. Zawsze mam wizje kto czego obrzydliwego dotknął zanim złapał rurkę w autobusie ( mowa szczególnie o wszelkich wydzielinach ludzkiego ciała). Ostatnio zaczynam schizowac już nie tylko o bakteriach, jako obrzydlistwie,ale także o siedlisku chorób :/

Produkty w sklepie staram się brać nie pierwsze z brzegu,ale te w tyle półki, może nikt na nie nie kichnął, nie kaszlnął i ich nie dotykał, ale i każdą domu każdą rzecz, którą da się umyć - myję. ;/ Pieniądze też są bee, każdy ich dotykał brudnymi rękami, monety - myję. Klucze od domu mam zardzewiałe na maxa - od mycia... żenada...

Później dopiszę więcej. Buziaki

przez Zelda Sayre 04 kwi 2014, 22:18
tomasz_xyz napisał(a):
Zelda Sayre napisał(a):Ja ostatnio wpadłam w strasznie denerwującą obsesję - dwadzieścia razy wracam się do łazienki i sprawdzam światło. Widzę, że wyłączyłam, więc jest w porządku, ale stoję i gapię się dwie minuty, bo mam wrażenie, że może umysł płata mi figle? Może tak naprawdę światło jest włączone? :-D Ewentualnie - spojrzę się raz i idę do łóżka, a za chwilkę się wracam, bo już nie jestem pewna. To jest kompletnie irracjonalne. :-D

leki mogą przynieść ulgę, psychoterapia być może też choć wg. niektórych źródeł takie uporczywe myśli mają powód w nieprawidłowym funkcjonowaniu ośrodka mózgu związanego z karą i nagrodą.

"nagrodą" jest więc poniekąd ulga towarzysząca sprawdzeniu, upewnieniu się

Szczerze, to bagatelizowałam to, ale cała sytuacja zaczyna być męcząca, więc będę musiała coś z tym zrobić.

przez Ozi1985 07 kwi 2014, 00:12
Witam serdecznie,
czy są tu nadal osoby,które szukają pomocy w leczeniu nerwicy natręctw?Nie chce się narzucać,ale z chęcią pomogę!Również byłem chory na NN,ale objawy ustąpiły praktycznie w 99%. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt pod mail o.wojcik1985@interia.pl Pozdrawiam!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 16 kwi 2014, 21:50
gdagda napisał(a):Produkty w sklepie staram się brać nie pierwsze z brzegu,ale te w tyle półki, może nikt na nie nie kichnął, nie kaszlnął i ich nie dotykał...

Boże witamy chlebem i solą :yeah: :great: :papa:

ja zauważyłam, że jedząc obiad nie znoszę jak produkty wzajemnie się "dotykają". każde musi być w swojej częsci na talerzu :mrgreen:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez mark123 17 kwi 2014, 12:46
Gdy coś kupuję, lubię, gdy się zdarzy, że jest to ostatni "egzemplarz", mam wtedy poczucie, że uratowałem go przed samotnością.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez khaleesi 17 kwi 2014, 12:59
mark123, :lol:
ja nie lubie kupowac ostatniego produktu bo mam wrażenie, ze może byc jakiś niedorobiony skoro został ostatni. :lol:
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez wiejskifilozof 17 kwi 2014, 13:55
Mamy w Łosicach sygnalizację uliczną,ja to traktuję jak swoją zabawkę.I lubię chodzić na światłach.

przez deader 18 kwi 2014, 13:46
khaleesi napisał(a):ja zauważyłam, że jedząc obiad nie znoszę jak produkty wzajemnie się "dotykają". każde musi być w swojej częsci na talerzu :mrgreen:

Z tego powodu ja swego czasu szukałem na Allegro takich tacek jakie na filmach mają na więziennych stołówkach - gdzie jest kilka "komór" i w każdą można wsadzić co innego i się "nie pomiesza" :D Tylko nie znalazłem :evil:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez tomasz_xyz 18 kwi 2014, 14:36
khaleesi napisał(a):mark123, :lol:
ja nie lubie kupowac ostatniego produktu bo mam wrażenie, ze może byc jakiś niedorobiony skoro został ostatni. :lol:

też nie lubiałem, jakiś czas temu
tomasz_xyz

przez aishiteru 29 kwi 2014, 01:08
AmnuM napisał(a):Ja niby nie mam nerwicy, ale mam tak że jak pije herbatę z kubka plastikowego, to czuje w herbacie posmak tego kubka.

też tak mam ;p

ostatnio zauważyłam, że jak korzystam z toalety to jak już to zrobię i wstanę itp. pierwsze muszę spoglądnąć się w lustrze a dopiero potem spłukać kibel O.o dla mnie to dziwne bo powinno się to już od razu zrobić... a tak przy lustrze potrafię stać z 5-15min ;/
nawet jak się gdzieś śpieszę i przed wyjściem jestem w łazience to stoję przy tym lustrze... denerwuje mnie to...
a jeśli już piszę o toalecie to irytuje mnie jak papier nie dotyka ściany, zawsze odwracam na tą stronę żeby dotykało ...
Seronil 30mg

przez upadlastudentka 11 maja 2014, 10:02
Nikt u mnie nie zdiagnozował nerwicy, ale: nie bedę malować na płótnie które zagruntował kto inny i gruntuję nawet te zagruntowane fabrycznie, ze sklepu, karton musi być grubo zagruntowany w 2 warstwach, nie rysuję na kartce która jest brudna pognieciona albo ma jakąkolwiek najmniejszą skazę, często liczę wokół różne rzeczy, nie dotykam niczego w autobusach i tramwajach, jak idę na ryby muszę użyć WSZYSTKICH swoich błystek żeby inne nie były nieużywane, nie pozwalam nikomu dotykać moich osobistych noży typu kieszonkowy Oppinel czy scyzoryk Victorinox, nie pozwalam i nienawidzę kiedy ktokolwiek dotyka mojej gitary. Jak czytam książkę muszę powąchać kartki i sprawdzić dwoma palcami strukturę papieru zanim przewrócę stronę.
I only want live and be free, as free as human being can.

przez Nel 11 maja 2014, 10:20
Czytam i czytam....przeciez tu jest cala masa zupelnie naturalnych i normalnych zachowań .... :roll:
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez khaleesi 12 maja 2014, 23:51
deader, taaa też by mi się przydały takie tacki ;) aishiteru, a ja nie lubie jak papier toaletowy dotyka ściany.Ściany są pełne kurzu i roztoczy i co i potem sie podcierac trzeba takim papierem :lol:
Mistrz Avatara

przez rabbithearted 14 maja 2014, 21:50
mark123 napisał(a):Gdy coś kupuję, lubię, gdy się zdarzy, że jest to ostatni "egzemplarz", mam wtedy poczucie, że uratowałem go przed samotnością.

Mam tak samo! Ogólnie moje natrętne myśli odnoszą się do przedmiotów. Podobnie jak w powyższym przykładzie, gdy np. są tylko dwa egzemplarze, waham się długo który wybrać albo wcale nie kupuję, bo jeden skazuję na "samotność (cokolwiek by to miało znaczyć, wiem, że to irracjonalne).

Sortuj wg