Jak wygląda Wasze życie towarzyskie?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Zupapomidorowa 27 lis 2013, 14:52
Candy14, nie było wyjścia. Byłam świadoma, że siedzenie w domu i marudzenie że nie ma nikogo nie poprawi mojej sytuacji. Po knajpach sama przecież nie będę chodzić i tam poznawać ludzi. Zaczęło się od siłowni i tam poznałam pierw jedną dziewczynę ale mi się znudziła. I szukałam kursu flamenco w moim mieście - nie było. Tradycyjne techniki taneczne odpadały, hip-hop też - i jakież było moje zdziwienie, że w tym smutnym mieście powstał kurs tańca pole dance! :) Rurka jest świetna i ciężka bo wymaga siły ale uzależniająca. Niedługo idziemy całą paką z Pole Dance na impreze do klubu (około 25 dziewczyn).
A teraz zapisuję się jeszcze na kurs angielskiego - nigdy nie umiałam się go porządnie nauczyć. Jak byłam mała to w chacie były awantury często, nie miałam głowy do nauki - 2 od góry do dołu. Teraz jako osoba dorosła nadrabiam :)

No i mam grupę terapeutyczną co tydzień. Na czas terapii nie możemy się spotykać poza zajęciami, ale ja już wiem że jak ona się skończy to zakiełkują pewne koleżeństwa i przyjaźnie. Jestem tego pewna.
Dawniej Luktar

przez Candy14 27 lis 2013, 14:57
Luktar, :great:
Byłam świadoma, że siedzenie w domu i marudzenie że nie ma nikogo nie poprawi mojej sytuacji

dokladnie tak. I jak sama widzisz wystarczy chciec :D
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Zupapomidorowa 27 lis 2013, 15:00
Candy14, otóż to. I tak jest ze wszystkim - trzeba działać. Ludzie sami do nas nie przyjdą, sława i pieniądze też he he.
Dawniej Luktar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez na_leśnik 27 lis 2013, 15:15
Luktar, naprawdę super że Ci się udało z izolacji wyjść.
Ja też próbuję i mam pytanie (być może głupie). Jak ty godzisz te kursy z pracą zawodową? Ja bym się chętnie też na jakiś kurs zapisał, (o terapii nie wspomnę) ale po prostu po robocie nie mam na nic już siły.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Candy14 27 lis 2013, 15:26
na_leśnik, im bardziej napiety grafik tym wiecej sily masz. Moj tata mawial "doba sklada sie z 24 godzin. zawsze znajdzie sie godzina czy dwie zeby zrobic cos dla siebie oprocz pracy i spania". Nauczylo mnie to organizacji
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez milady 27 lis 2013, 15:32
Pamiętam jak kiedyś w 1 LO w ramach walki z fobią zapisałam się na zajęcia teatralne (pasjonuję się aktorstwem). Oj, co to się działo.. masakryczny stres. Miałam ochotę zrezygnować, ale dałam radę do końca. Jednak nie utrzymałam żadnych znajomości z tych warsztatów, a wiem że się umawiali ludzie na następne. To samo było z innymi różnymi zajęciami, wolontariatem.. Teraz na nic nie chodzę, chociaż chciałabym na parę rzeczy, ale kasę muszę na korki przeznaczać :roll: no i boję się nadal jednak, jak cholera

przez jetodik 27 lis 2013, 15:38
hehe no ja też, byłem na wielu zajęciach i treningach sportowych, wyizolowany wśród tłumów.
to nie jest sprawa zewnętrznych warunków, no chyba, że ktoś mieszka gdzieś w Puszczy Białowieskiej.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Zupapomidorowa 27 lis 2013, 15:44
Candy14, słusznie napisała, im więcej robisz tym więcej energii masz. Zależy też pewnie od typu pracy i nastawienia. Jak bym się nastawiła, że po pracy na pole dance bedzie ciezko bo to praca fizyczna to bym byla zmeczona samym mysleniem. Ja ide tam z nastawieniem ze bede sie dobrze bawic.
Dawniej Luktar

przez na_leśnik 27 lis 2013, 16:00
Candy14(a właściwie jej tata powiedział :P) napisał(a): "zawsze znajdzie sie godzina czy dwie zeby zrobic cos dla siebie oprocz pracy i spania".

Jasne. Obiad 8)

Ja mam niestety ten problem, że nawet jak wyjdę z pracy to moje dupsko mentalnie tam pozostaje. Przez to nawet z terapii zrezygnowałem, bo to nie miało najmniejszego sensu. Przychodziłem roztrzęsiony i potrafiłem tylko gadać w kółko o pracy, o tym co zrobiłem, czego nie zrobiłem i jak to się boję że coś zawalę. Minął prawie rok i mi to nie przeszło.
Zanim za cokolwiek zrobię ze swoim życiem i łepetyną chyba najpierw muszę z tym porządek zrobić. Tylko kuźwa jak? :?
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Po prostu maciek 27 lis 2013, 16:16
Nijak nie wyglada bo nie istnieje. Tyle w temacie :)
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez Candy14 27 lis 2013, 18:47
Jasne. Obiad 8)

:lol: e tam. Jak sie ma duzo czasu to sie nic nie chce. Wiem po sobie bo teraz go mam i w zasadzie bardzo malo robie przez wieksza czesc roku. A kiedys ogarnialam dom, dziecko, prace, studia. Zeby z wszystkim zdarzyc mialam dzien rozpisany na godziny. Przez 5 lat zadnego wolnego weekendu. W co drugi wsiadalam po pracy w pociag i jechalam 6 godzin na uniwerek do Poznania..wracalam w niedziele w nocy a w poniedzialek do pracy. Zanim wyjechalam musialam przygotowac dom na moja 3 dniowa nieobecnosc czyli ugotowac obiady zeby maz tylko sobie i dziecku podgrzal. zostawic im czyste i wyprasowane rzeczy, wysprzatac dom i to wszystko robilam po pracy.Ten niby wolny byl na nadrobienie rzeczy ktorych chociazbym stanela na rzesach nie dalam zrobic w tygodniu bo doba byla za krotka. Do egzaminow uczylam sie w pociagu ( w koncu 6 godzin w jedna strone to sporo na nauke) ;) Teraz czasami sobue mysle skad na to wszystko bralam sile. No ale jednak dalo sie

przez Masked_Man 27 lis 2013, 21:35
Jak wyglada? Na obecna chwile dobrze. Praktycznie co tydzien z kims wychodze na jakas impreze i denerwuje sie, kiedy nie mozna nic ogarnac i kisze sie w domu. Ten cykl trwa gdzies od 3 miesiecy. Wczesniej moje zycie towarzyskie bylo tragedia. 0 wyjsc, 0 znajomych. Cale szczescie to sie zmienilo.
Masked_Man

przez milady 27 lis 2013, 22:12
Masked_man, a co zmieniło stan rzeczy na lepszy? ;)

przez rotten soul 27 lis 2013, 22:28
Oryginalny nie będę. W zasadzie nie istnieje już, bo w tym roku zacząłem się z niego wycofywać. Wcześniej były jakieś spotkania u kogoś w domu, w kameralnym gronie, z alkoholem (i ewentualnie jointem) w tle. Zawsze z tymi samymi ludźmi, których znałem co najmniej od kilku lat. Niestety przyjemności coraz mniej z nich czerpałem. Coraz mniej mnie z nimi łączyło, w domówki wdarła się rutyna, nie gadaliśmy w zasadzie nigdy o nieprzyjemnych, męczących nas sprawach, problemach, no i chyba coraz bardziej drażniło mnie ich szczęście (nawet pozorne) i to, że potrafili coś zmieniać w swoim życiu, a ja nie. Doszła jeszcze chęć wyzwolenia się z nałogów, a w ich towarzystwie nigdy bym nie mógł sobie pozwolić. Także obecnie spaliłem już wszystkie mosty.

Nie znaczy to jednak, że pragnę się odizolować od ludzi kompletnie. Nie. Chciałem tylko odciąć się od nich. Próbuję powoli poznawać innych (stąd, a jakże :D ), tyle, że to wymaga niestety podróżowania. Jednakże, moim zdaniem warto. Zdecydowałem się ostatnio spędzić trochę czasu na kameralnym, tajnym zlociku i było bardzo fajnie, mimo iż z początku miałem trudności z wkręceniem się w klimat.
W piątek wybieram się na łódzkie spotkanie, które mam nadzieję dojdzie do skutku i będę je również miło wspominał. Może małymi kroczkami odbuduję życie towarzyskie, z prowadzenia którego będę zadowolony. Mam taką nadzieję.
rotten soul

Sortuj wg