Czy powinnam udać się do psychologa?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez ameliaa 06 kwi 2013, 21:41
Ten strach przed kompromitacją niestety jest już chyba wpisany w mój życiorys:P Prawda jest taka, że macie rację a ja najzwyczajniej boję się rozmawiać twarzą w twarz z obcą osobą o swoich problemach. Być może też myśl, że to psychiatra, a byłam raczej nastawiona na psychologa robi swoje- zwłaszcza, że osoby z mojego otoczenia raczej psychiatrę postrzegają jako osobę, jak to słusznie Dzanna napisała mającą do czynienia z psychopatami-więc od razu nasuwa mi się myśl może jest ok i histeryzuję jak zwykle. Jednak biorąc pod uwagę Wasze rady (a co jak co wiecie więcej na ten temat niż osoby, które zarzucają mi, że przesadzam) i moje poczucie albo świadomość, że coś jednak jest nie tak i "jak sobie pościelę tak się wyśpię" to wybieram psychiatrę. Oczywiście sama na ten pomysł bym nie wpadła więc jest to Wasza zasługa :D

przez rikuhod 07 kwi 2013, 01:50
Problemy z nieśmiałością są trudne :( sam wiem, że komuś kto nie ma śmiałości zbliżenie się do innych jest bardzo ciężkie, chcemy się do innych zbliżyć, lecz gdy mamy okazje, to jednak przez brak odwagi te chęci odchodzą.

Proponowałbym ci tak jak w moim poprzednim poście robić to co ty chcesz i zachowywać się tak jak ty chcesz. Często jest tak że coś chcemy ale nie mamy odwagi, albo nie wiemy czy to jest właściwe (wątpliwości ciągle przychodzą :( ). Dlatego lepiej jeśli chce się coś powiedzieć nie krępować się, mówić o tym, jak chce się coś zrobić, robić to, nie powstrzymywać się na siłe przed niczym (o ile nie łamie się zasad moralnych). To jest trudne ale trzeba się przełamać :(

Tak naprawde to wspominamy wpadki tylko te co stały się przypadkowo XD a nie to co robiliśmy świadomie :mrgreen: Człowiek zawsze rozczula się bardziej od nieświadomych błędów, niż od świadomych (to dziwne ale tak jest x_x).

Im mniej się ograniczasz tym czystszy masz umysł i lepszy nastrój :). Przez to stopniowo też będzierz tracić swoją nieśmiałość i będzie cię coraz bardziej ciągnąc do kontaktu z innymi :D to na pewno pomoże.

To świetnie że chcesz iść do psychiatry on z nas wszystkich pomoże na pewno:D

przez ameliaa 08 kwi 2013, 13:41
A no właśnie a jak już się uda z kimś obcym rozmawiać to i tak zaraz najchętniej bym skończyła rozmowę z obawy przed krępującą ciszą. Więc w moim wypadku z tym zachowaniem się jak chcę, nie jest tak łatwo. Oczywiście, jeśli w grę wchodzą % bariery znikają, oj wtedy mogę sobie pozwolić na oczyszczenie umysłu :D Z tymi błędami świadomymi masz rację mniej męczą, ale może to dlatego, że wkręcamy sobie, że w jakimś stopniu były już przemyślane więc nie jest tak źle:p Zauważyłam, że zawsze zaznaczasz-o ile nie łamie się zasad moralnych. Ktoś kiedyś zastosował w pełni twoje rady i pozwolił sobie na za dużo? :smile: Wiem głupie pytanie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg