Tematy o egzorcyzmach

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Tematy o egzorcyzmach

przez Mihau 05 kwi 2013, 11:00
Jeśli odchodzę od tematu to nie odpowiadajcie ale zastanawiam się dlaczego jeśli Bóg jest wszechmogący to nie załatwi "szatana"? I przed czym się zbuntował ten upadły anioł skoro w niebie ma być tak dobrze?

Tematy o egzorcyzmach

przez Lord Kapucyn 05 kwi 2013, 11:18
refren napisał(a):Można szukać wyjaśnień, ale jak ktoś dysponuje nadludzką siłą, mówi językami, których nie zna, wie o rzeczach, których nie wiedział będąc sobą, to nie jest dla mnie zbyt przekonujące wyjaśnienie, że to siła sugestii.

Jest na to wszystko bardzo proste, racjonalne wytłumaczenie.

"Nadludzka siła"- gwałtowny wyrzut noradrenaliny, stosowanie środków psychoaktywnych- psychostymulantów.

"Mówienie językami"- sawantyzm autystyczny- ludzie Ci z powodu niedorozwoju lewej półkuli mózgowej i upośledzenia umysłowego rozwijają nadaktywność prawej półkuli mózgowej- co objawia się w bardzo niezwykłych zdolnościach i talentach. Pewien sawant- Daniel Tammet zna biegle kilkanaście języków i w TYDZIEŃ nauczył się biegle języka, z którym wcześniej nie miał nigdy do czynienia- islandzkiego- po tygodniu normalnie posługiwał się tym językiem na wizji w rozmowie z dziennikarzami. Skoro nauczył się w tydzień nowego języka- to taka osoba jest w stanie bardzo szybko nauczyc sie wielu nowych jezykow nawet bez wiedzy otoczenia. Gregg Cox zna aktywnie 64 języki. Jan Paweł II władał 8 językami- a raczej nie można go posądzać o koligacje z diabłem.

"Awersja do rzeczy świętych"- wynik dysocjacji osobowości. W przypadku osobowości mnogiej u 29% chorych co najmniej jedna z osobowości określa siebie jako demona.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Tematy o egzorcyzmach

przez znudzona-ona 05 kwi 2013, 14:25
no ja bym chciała jakiś namacalny dowód na te różne cuda-wianki, które niby towarzyszą opętaniu.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 05 kwi 2013, 15:02
Dark Passenger, każde wyjaśnienie jest dla Ciebie dobre, byle nie takie, że Bóg i szatan istnieją. Jest to jedyne wyjaśnienie, które budzi niepokój, bo jeśli istnieją, to znaczy że istnieje piekło, że głos sumienia, który mówi, że coś robisz źle, ma jednak rację. Dlatego szukasz za wszelką cenę jakiegoś "racjonalnego" wyjaśnienia, ale Twoja postawa nie jest chyba obiektywna, bo gdybyś był obiektywny, to założyłbyś szczerze, że jest też taka możliwość wyjaśnienia, że szatan po prostu istnieje - w dodatku jest prosta, logiczna i nie zakłada jakichś dzikich kombinacji. Czy ktoś kiedyś stwierdził u ludzi opętanych sawantyzm? Czy to się często zdarza w połączeniu z wszystkimi tymi innymi zachowaniami? Czy opętani ludzie byli upośledzeni umysłowo? Czy Jan Paweł 2 był sawantem i był umysłowo upośledzony?
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Tematy o egzorcyzmach

przez Lord Kapucyn 05 kwi 2013, 15:17
Aż tak Ci brakuje merytorycznych argumentów, że uciekasz się do Argumentum ad personam? Spokojnie, o moje sumienie się nie martw, zajmij się lepiej swoim. Straszenie piekłem sprawdza się w przypadku dzieci, nie dorosłych ludzi.

Są przypadki sawantyzmu połączone z normalnym lub wysokim ilorazem inteligencji. Albo Ci ludzie byli po prostu "normalnymi" poliglotami- mieli talent do języków. Stąd przykład Jana Pawła II. Jakoś dziwnym trafem wszyscy Ci opętani mają bogatą kartotekę pacjenta psychiatrycznego.

Fundacja J. Randiego ufundowała nagrodę w wysokości 1 miliona $ za udowodnienie istnienia jakiegokolwiek zjawiska paranormalnego (takim chyba można nazwać zjawiska towarzyszące rzekomemu opętaniu). Osoby krewne albo z otoczenia rzekomych opętanych mogły się już zgłosić z milion pincset sto dziwinscset razy po tę nagrodę- wystarczyło zaprosić przedstawiciela fundacji do domu i pokazać mu te "cuda na kiju", które wyprawia demon w ludzkiej skórze. Szkopuł polega na tym, że nagroda nie została dotąd przyznana... Jaka szkoda.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 05 kwi 2013, 15:27
Dark Passenger, to nie jest aż tak bardzo ad personam, bo Cię nie znam i nie odwołuję się do jakichś spraw osobistych z Twojego życia. Dla mnie to raczej ogólna prawidłowość i moim zdaniem nie tylko do Ciebie się stosuje - choć to tylko moje przypuszczenie, że się stosuje do Ciebie.

Nie będę Cię już przekonywać, masz prawo do swoich interpretacji, poza tym i tak pozostaniesz przy swoim punkcie widzenia - podobnie jak ja.

Tematy o egzorcyzmach

przez rokitnik 05 kwi 2013, 15:58
Sawantyzm występuje tylko u osób upośledzonych. Mówienie językami, których się nie zna to glosolalia i ksenolalia.

A ja jestem ciekaw, dlaczego najbardziej spektakularne opętania są praktycznie tylko u katolików. U protestantów raczej czegoś takiego nie ma...

Tematy o egzorcyzmach

przez Kalebx3 05 kwi 2013, 16:52
U protestantów raczej czegoś takiego nie ma...

A co Ty opowiadasz?
siedziałem trochę u Zielonoświątkowców( mój Przyjaciel był tam wysoko w hierarhii i często mnie kiedyś zapraszał)
. U nich to tego jest tyle ,że hej. Cały czas mowa o Szatanie , jego dręczeniach , opętaniach , " wyczynach".Uzdrawianiach z Mocy Złego etc.
U Nas w katolicyzmie to pikuś w porównaniu z Nimi. Coś tam z Odnowy w Duchu Świętym,,,
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 05 kwi 2013, 16:53
Z Odnowy, to się nie dziwię, że ich opętuje. Dla mnie oni zawsze byli jacyś podejrzani :P

Tematy o egzorcyzmach

przez rokitnik 05 kwi 2013, 17:02
A co Ty opowiadasz?
siedziałem trochę u Zielonoświątkowców( mój Przyjaciel był tam wysoko w hierarhii i często mnie kiedyś zapraszał)
. U nich to tego jest tyle ,że hej. Cały czas mowa o Szatanie , jego dręczeniach , opętaniach , " wyczynach".Uzdrawianiach z Mocy Złego etc.
U Nas w katolicyzmie to pikuś w porównaniu z Nimi. Coś tam z Odnowy w Duchu Świętym,,,

A czy protestantyzm to tylko zielonoświątkowcy? Po za tym zielonoświątkowcy to grupa bardzo niejednolita i jedni są spokojni, a inni wyganiają demony z ławek. Wszystko zależy jaką falę reprezentują.

Tematy o egzorcyzmach

przez Kalebx3 05 kwi 2013, 17:06
Nie tylko , wiadomo.
Chciałem Ci tylko zwrócic uwage ,że to nie tylko takie katolickie, cała ta "demonologia stosowana".

-- 05 kwi 2013, 16:12 --

Z Odnowy, to się nie dziwię, że ich opętuje. Dla mnie oni zawsze byli jacyś podejrzani

Jedynie w co u Nich nie wierzę to te " gadanie w językach".Te "T'szele mele wesze meszi katraszratnba" to zwykłe sranie , a nie mowa w językach , jako dar Ducha Świętego. Owszem są takie charyzmaty jak mowa w językach , ale to rzadki dar i często Bóg go daje tylko z Tłumaczeniem Proroctw ,a nie tam takie jak Oni sobie ubzdurali .
Reszta u Nich o tyle jest dobra co ortodoksyjna i pod przewodnictwem Biskupa.Żeby nie było z tego jakiegos sekciarstwa.

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 05 kwi 2013, 17:16
Może masz rację Kalebx3, choć dla mnie za dużo u nich, nawet jak na moją wiarę, czary-mary. Podejmowanie życiowych decyzji w oparciu o wylosowany fragment Pisma Św to dla mnie śliska sprawa - choć wierzę w działanie Ducha Św. Ale możliwe, że jestem uprzedzona do Odnowy.

Tematy o egzorcyzmach

przez Kalebx3 05 kwi 2013, 17:22
Może troche jestes uprzedzona , ale Kościołowi na " ten czas" wydaje mi sie jest potrzebne trochę więcej rytualnego ciepła i podskoków z przyklaskiem i spontanicznym okrzykiem Halleluja.
My wiemy co jest ISTOTA KOŚCIOŁA: ŚWIĘTA EUCHARYSTIA < Jezus Chrystus ,a reszta to tylko dodatek , lepiej , czy gorzej ubrany.
Obcowanie z Bogiem ( w Euharystii) ma zmieniać nas na lepszych Chrześcijan ,a nie z bananem na ryju non -stop.

Tematy o egzorcyzmach

przez rokitnik 05 kwi 2013, 17:29
Jedynie w co u Nich nie wierzę to te " gadanie w językach".Te "T'szele mele wesze meszi katraszratnba" to zwykłe sranie , a nie mowa w językach , jako dar Ducha Świętego.
Wiele osób symuluje języki pod presją otoczenia, aby "nie być gorszym". Stąd właśnie się biorą "szuru buru szara bara" i inne.

Mówienie językami nie istniejącymi w rzeczywistości to glosolalia.

A jak rzeczywiście mówili ludzie w Dziejach Ap. tego nie wiadomo. Niektórzy usprawiedliwiają glosolalię tym, że mówiono o tych ludziach z Dz "jakby się młodym winem upili" albo "szalejecie". O ile pamiętam, to była coś mowa o językach anielskich.

Sortuj wg