Tematy o egzorcyzmach

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Tematy o egzorcyzmach

przez pomarancza44 30 mar 2013, 02:20
WITAM PONOWNIE! :D Nie wiedziałam, że aż tak ten mój temat się rozwinie i będzie aż tyle postów. :) Nie poszłam na to spotkanie - za bardzo się bałam. I chyba dobrze, że nie poszłam, miałabym tylko przez to jeszcze większe natręctwa. Ale i tak niedawno przez kilka dni je miałam właśnie na ten temat, czy byłam na tym spotkaniu, czy nie byłam to i tak je miałam :( Straszne to jest. Nawet nie wiecie jak bardzo żałuje, że obejrzałam horro "Egzorcyzmy Emilly Rose", pomimo tego, że to były tylko fragmenty, ale chyba te najgorsze i najstraszniejsze. I po tylu latach wmawiania mi przez mojego tatę, gdy byłam dzieckiem, że duchy nie istnieją, niestety w to zwątpiłam, heh :(. Ale na szczęście przynajmniej dzisiaj miałam spokój z natręctwami na ten temat. :)

Tematy o egzorcyzmach

przez Mihau 31 mar 2013, 21:40
Ja bym chętnie poszedł na seans egzorcystyczny. Może jakbym na własne oczy zobaczył moc diabła to bym uwierzył w Boga.

Odnośnie filmu Egzorcyzmy Emily Rose. Obejrzałem, bo zachęciła mnie koleżanka, która po obejrzeniu 3-krotnie wstawała o 3,15 tak jak główna bohaterka - śmiałem się. Ja miałem tak samo - przestałem się śmiać.

Tematy o egzorcyzmach

przez Morgana 04 kwi 2013, 00:32
Zawsze chciałam zobaczyć seans na własne oczy (albo wywoływanie duchów, ale że jestem wierząca - coś mnie powstrzymywało - no i w duchy również wierzę, miałam sama kilka takich.. hmm historii których doświadczyłam..). Jednak ochota nadal gdzieś głęboko siedzi.. zwłaszcza po obejrzeniu niedawno programu o włoskim egzorcyście w którym opowiadał niesamowite wręcz historie, jednak nie one mnie przekonały a fragmenty nagrań (myślę że nie spreparowanych) kiedy stare kobiety mówiły głosem dzieci, lub osoby takie wypluwały gwoździe i inne metalowe przedmioty... Straszne!

Co do filmu Egzorcyzmy ER to również się budziłam o 3. Ale to jest bardziej spowodowane naszą podświadomością niż wpływem filmu/szatana. Wysyłamy sobie autosugestię i tak się dzieje. Po kilku nocach to ustąpiło. Ale film przerażająco realny..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tematy o egzorcyzmach

przez Adam Smith 04 kwi 2013, 00:44
Ja przy swojej nerwicowej wyobrażni nie powinienem oglądać takich filmów , ale jestem fanatykiem horrorów i nie mogę się powstrzymać :P kiedyś zainteresowałem się okultyzmem , symbolami religijnym, teoriami spiskowymi i egzorcyzmami ... to były najgorsze 3 miesiące w moim życiu , ale przynajmniej trochę poszerzyłem wiedzę :mrgreen:
Adam Smith

Tematy o egzorcyzmach

przez kahir 04 kwi 2013, 03:43
mieszkałem kiedyś przez parę miesięcy u mojej ciotki. głęboko, fanatycznie wręcz, wierzącej. po paru tygodniach stwierdziła, że moje problemy psychiczne i uzależnienie są wynikiem opętania/zniewolenia przez siły nieczyste. a kysz! zabrała mnie nawet na... cholera wie co to było, ludzie leżeli krzyżem, inni zapamiętale się modlili, jeszcze inni siedzieli wyglądając na przestraszonych. powiedzmy, że był to jakiś seans. u sióstr jakichś-tam, niedaleko Łowicza. niestety pobyt w tym miejscu, na który zgodziłem się wyłącznie ze zdrożnej ciekawości, zaowocował wyłącznie fochem mojej ciotki, bo nie chciałem się wyspowiadać.

gdyby każdemu "opętanemu" udzielić pomocy, której faktycznie potrzebuje - psychiatrycznej lub ogólnomedycznej, mniej byłoby "interesujących" przypadków zakończonych śmiercią lub pogorszeniem stanu chorego. to nie "opętania" są groźne, ale ludzie, którzy w nie wierzą i którzy wierzą w uzdrawiające działanie egzorcyzmów.
świat jest pełen psychologów.

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 04 kwi 2013, 15:58
Kahir, widzisz, tylko egzorcysta, w przeciwieństwie do Twojej ciotki, potrafi odróżnić opętanie od innych zaburzeń psychicznych i często kieruje ludzi, którzy do niego przyjdą do psychologa. Ostatnio przeczytałam, że z osób które trafiają do egzorcysty, tylko 1 procent to faktycznie opętani.
Jeśli chodzi o klasyfikację, to jest takie zaburzenie, które odpowiada przekonaniom religijnym o opętaniu (F44.3 Trans i opętanie) i się nie pokrywa się z innymi chorobami, na przykład psychozą.

Tematy o egzorcyzmach

przez kahir 04 kwi 2013, 16:26
problem w tym, że coś takiego jak opętanie nie istnieje. owszem, nie mogę tego udowodnić, podobnie jak istnienia zębowych wróżek, leprikonów czy fantomowych, latających śrubek, bo - jak wiadomo - to kwestia wiary. niech sobie będą egzorcyści, spoko. nie odmawiam też im skuteczności w tym 1% przypadków. ale jeśli wczytałeś się w owe F44.3, to powinieneś wiedzieć, że każdy przypadek z tego 1% da się wyjaśnić specyfikacją tego zaburzenia lub innych współistniejących. a skuteczność egzorcystów bierze się z siły ludzkiego umysłu. jeśli ktoś wierzy, że jest opętany lub jest to mu wielokrotnie wmawiane, to zaczyna też wierzyć, że istnieje rytuał, który może to odwrócić. niestety w większości przypadków osoby poddane egzorcyzmom mają nawroty bądź cierpią później na inne zaburzenia psychiczne.

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 04 kwi 2013, 18:43
kahir napisał(a): niestety w większości przypadków osoby poddane egzorcyzmom mają nawroty bądź cierpią później na inne zaburzenia psychiczne.

Zupełnie jak osoby leczone w sposób zwyczajny ze wszystkich zaburzeń psychicznych :)

Poza tym nie sądzę, żebyś miał jakieś dane na ten temat i żeby to było częste, że jakaś osoba po egzorcyzmie jest ponownie opętana - choć nie mogę tego wykluczyć. Jeśli ktoś ponownie weźmie udział w jakichś satanistycznych rytuałach, to może go opętać i drugi raz, ale wątpię, czy po przejściach z opętaniem będzie miał na to ochotę.

-- 04 kwi 2013, 17:49 --

Jeśli nie wierzysz w to, to Twoja sprawa, ale nie zniechęcaj innych, bo komuś może to pomóc.

Nie udowodniono naukowo, że Bóg jest, ale nie udowodniono też, że go nie ma, a obserwując świat można wyciągnąć wnioski na temat dobra i zła - osobowego i ich działania. To jest rzeczywistość metafizyczna, ale logiczna i widać wiele jej przejawów w naszym świecie.

Tematy o egzorcyzmach

przez kahir 04 kwi 2013, 20:28
refren, opętana może nie, ale chora psychicznie - nadal lub znów - tak.

a zniechęcać będę, bo czuję się niejako w obowiązku zwalczać, wybacz, ale ciemnotę. znam kilka przypadków, właśnie ze strony ciotki i uwierz mi, niewielu tak zagubionych życiowo ludzi widziałem.

nie udowodniono też istnienia jednorożców, trolli i lodowych olbrzymów. i co z tego wynika? absolutnie nic. "metafizyczna, ale logiczna" - niestety, ale w tej historii jest więcej "równań" sprzecznych niż prawdziwych logicznie. jakby rozłożyć to wszystko na zmienne logiczne, to masz jeden wielki error. uwierz. mogę zebrać 12 apostatów, którzy spiszą na ten temat księgę, jeśli Ci to pomoże.

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 04 kwi 2013, 21:14
Ale ktoś tam był opętany, brał udział w egzorcyzmach czy co?
A Ty się czujesz odnaleziony życiowo bez "ciemnoty"?

-- 04 kwi 2013, 20:19 --

Dla mnie na przykład jeżeli ktoś bierze udział w rytuałach satanistycznych, następnie wpada w stan "jakby był owładnięty przez inną osobowość", gada językami, których nie znał, bluźni, następnie pod wpływem egzorcyzmu staje się znów normalny -to raczej logiczne jest, że ta "inna osobowość" istnieje realnie.
Za istnieniem duszy świadczy więcej przesłanek niż za istnieniem jednorożców.

Tematy o egzorcyzmach

przez sleepwalker 04 kwi 2013, 22:05
Ciekawy temat.
Z tego co czytałam to osoby opętane zawsze albo były naprawdę wierzące albo bardzo się zagłębiały w tą tematykę, szukały. Więc zastanawiam się czy to nie kwestia wizualizacji i takiego jakby "wmawiania sobie".
Saying all I know is I gotta get away from me.

Tematy o egzorcyzmach

przez zmienny 04 kwi 2013, 23:06
sleepwalker, tez to slyszalem, ale do konca nie wiem jak to jest. :)
zmienny

Tematy o egzorcyzmach

przez Ezekiel 05 kwi 2013, 00:13
sleepwalker, a słyszałaś kiedyś o przypadkach opętań osób, które nie miały pojęcia o istnieniu Boga? Bo ja np słyszałem. Prawda jest ogólnodostępna i można ją przyrównać do pięknego powiedzenia - cuda spotykają tylko tych, którzy w nie wierzą.
Opętania osób, które w Boga nie wierzą albo nie mają pojęcia o istnieniu Boga, tudzież po prostu nigdy się z wiarą nie zetknęli to nie rzadsze przypadki, ale zdecydowanie trudniej wykrywalne - przyczyna jest prosta - udanie się do księdza tudzież poszukiwanie pomocy u księży/egzorcystów w takich przypadkach jest opcją ostatnią albo w ogóle nieistniejącą opcją.
Dam prosty przykład - jest 20 osób, 10 z nich jest fanami piłki nożnej, 10 z nich nigdy o piłce nożnej nie słyszało. Ile osób z poszczególnych grup kupi bilet na mecz ligi mistrzów? Sama sobie odpowiedź :)
Miłego dnia życzę
"Nie są godni miłości Ci, którzy niczym nie ryzykują"
Teorryt
Prawdziwa miłość - wolna i bezwarunkowa:
http://amor-vincit-omnia-in-finis.blog.onet.pl/
https://www.facebook.com/pages/Amor-Vin ... 5817138999
https://www.facebook.com/PrzezTrudyDoGwiazd

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 05 kwi 2013, 00:13
Niektórzy opętani są tak bardzo wierzący, że uczestniczą w seansach spirytystycznych, rytuałach satanistycznych oraz twierdzą, że podpisali pakt z diabłem :)

-- 04 kwi 2013, 23:20 --

Można szukać wyjaśnień, ale jak ktoś dysponuje nadludzką siłą, mówi językami, których nie zna, wie o rzeczach, których nie wiedział będąc sobą, to nie jest dla mnie zbyt przekonujące wyjaśnienie, że to siła sugestii.

Sortuj wg