Tematy o egzorcyzmach

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Tematy o egzorcyzmach

przez zmienny 18 mar 2013, 08:53
pomarancza44, jak nie chcesz isc to sie nie zmuszaj, a jak zdecydujesz sie pojsc to wez ze soba tarcze w postaci krytycznego myslenia.
a wogole to od razu widac, z tego co piszesz, ze Twoje natrectwa zywia sie wiara w zjawiska nadprzyrodzone, tez to mialem, zmiana swiatopogladu z zabobonnego na naukowy potrafi w takim wypadku zdzialac cuda, jesli chcesz to moge polecic ksiazki naukowe, ktore wybija Ci z glowy glupoty. ale tutaj tez nic na sile.
zmienny

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 18 mar 2013, 13:57
Co do decyzji pomarańczy44 czy pójść, to już dawno po jabłkach.

Zmienny, sformułowania "zabobonny", "głupoty" są deczko oceniające, nie sądzisz? :) Mam też wrażenie, że nie do końca wiesz o czym piszesz, bo jakkolwiek egzorcysta (jak każdy człowiek religijny) wierzy w zjawiska nadprzyrodzone, to jednak odróżnia opętanie od natręctw i nawet według naszych zabobonów pomarańcza44 z pewnością nie jest opętana, a zrozumienie tego byłoby dla niej może prostsze niż od razu wyrzucanie wiary do kosza. Zamiast wyrzucić coś, co może nadawać życiu wartość, lepiej się trochę wysilić, zgłębić to, zrozumieć i uczynić swoją siłą. Żadne książki naukowe ani "naukowe" nie są w stanie zachwiać solidną wiarą, ale nawet jak wiara ma cechy neurotyczne, to i tak ciężko się jej pozbyć, a przy próbach wyparcia staje się jeszcze bardziej neurotyczna. Lepiej ją pogłębić, uzdrowić i być szczęśliwym.

Taka jest wiara naszego Kościoła, której wyznawanie.... :mrgreen:
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Tematy o egzorcyzmach

przez zmienny 18 mar 2013, 14:20
refren, akurat piszac glupoty mialem na mysli to, ze obejrzala film i sobie wkreca jakies cuda, a nie wiare.
magiczne myslenie jest pozywka nerwicy natrectw, wiem po sobie.
tutaj np. taki artykul, napisany do ksiazki planowanej po konferencji "wspolczesna nauka a nowy ateizm", zorganizowana przez arcybiskupa J. Zycinskiego.
http://www.fizyka.umk.pl/publications/k ... Ludzka.pdf

uwazam, ze kazdy powinien decydowac sam o swojej wierze, ale lepiej gdy ta decyzja jest swiadoma. :)
zmienny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 18 mar 2013, 14:28
Zmienny, oczywiście, że magiczne myślenie jest pożywką dla nerwicy, dlatego moja wiara tego zabrania :D

PS. Arcik przeczytam jutro, bo dziś nie mogę.

Tematy o egzorcyzmach

przez monk.2000 21 mar 2013, 20:03
zmienny, zgadzam się w 100%. Miałem podobne problemy, właśnie takie magiczne myślenie, lęki przed paranormalnymi zjawiskami, pomogło racjonalne podejście do pewnych spraw, które pomaga twardo stąpać po ziemi.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Tematy o egzorcyzmach

przez Ivann 21 mar 2013, 20:46
zmienny, może noworodki mają decydować o swojej wierze ? co ty za głupoty piszesz ! Nie masz o niczym pojęcia
zwalczam głuptaków - w necie i w realuObrazek
zbanowany

Tematy o egzorcyzmach

przez zmienny 21 mar 2013, 21:10
Ivann, :blabla:

nie ja glupoty pisze, tylko tobie sie nie udalo zrozumiec tego co napisalem, zreszta nie pierwszy to raz i nie specjalnie jestem tym zaskoczony. :mrgreen:
zmienny

Tematy o egzorcyzmach

przez disassociative 29 mar 2013, 14:14
hej, jestem tu nowy, i akurat w tej kwestii mogę coś powiedziec, bo stosunkowo często zdarza mi się myśleć że jestem opętany. Zaczęło się od tego ze kiedy jeszcze nie wiedziałem ze to nerwica lękowa, podczas ataku paniki, ktoś powiedział ze to moze byc opętanie. Niestety zapadło to głęboko w mojej swiadomosci, i przy kazdym ataku paniki, czy pojawiajacym się lęku pojawia się myśl że zaraz zacznie mną miotać jak na filmach. Na początku jeszcze chodziłem do koscioła, teraz chocbym chciał, boje się tam chodzic, bo podswiadomie wierze ze skoro mnie opętało to w kosciele nastąpi cos strasznego, zaczne mówic obcym językiem albo zacznie mną miotać.

Zawsze w mojej opinii opętanie było kwestią podświadomości, myślałem tak imo tego że jestem osobą wierzącą. Teraz kiedy mi się to przytrafiło mam troche mieszane uczucia, ale boję się ze właśnie przez to doprowadzi mnie to do gorszego stanu. Wystarczy zobaczyc nagłówek artykułu o opętaniu, ktos wspomni cos o egzorcyzmach, odrazu zaczynam się bać. Już nawet boję się na widok świętego obrazka, bo pojawia się strach ze przed nim będę się miotał.

To przekształciło się trochę w fobię, i nie wiem co z tym zrobić, myślę że o wiele łatwiejsze byłoby życie z nerwicą bez tego natręctwa.

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 29 mar 2013, 17:41
Jako osoba głęboko zabobonna, muszę powiedzieć, że diabeł wymyślił świetny sposób, żebyś nie chodził do kościoła i Cię nastraszył rzekomym opętaniem.

Tematy o egzorcyzmach

przez disassociative 29 mar 2013, 18:01
refren napisał(a):Jako osoba głęboko zabobonna, muszę powiedzieć, że diabeł wymyślił świetny sposób, żebyś nie chodził do kościoła i Cię nastraszył rzekomym opętaniem.

To mnie wcale nie pociesza bo nie chce łączyć choroby z wiarą, a jednocześnie chce pozbyć się tego przekonania.

Tematy o egzorcyzmach

przez znudzona-ona 29 mar 2013, 18:03
na takie natrętne myśli i lęki to się stosuje leczenie zalecane przez psychiatrę. disassociative, leczysz się?
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Tematy o egzorcyzmach

przez disassociative 29 mar 2013, 18:15
Tak, farmakologicznie, chodzę również na psychoterapię. Jednak do pojęcia opętania moja psychoterapeutka nie podchodzi poważnie, spycha to na dalszy plan uważając to za "próbę wytłumaczenia sobie lęków". To jest racjonalne moim zdaniem, choc czasem mam wątpliwości. Tak jak dzisiaj, po zmianie leku przez tydzien mam odczówać pogorszony nastrój i poczucie lęku, a rano na onecie trafilem na artykuł o egzorcyzmach. I zaczeło się...

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 29 mar 2013, 19:42
disassociative napisał(a):
refren napisał(a):Jako osoba głęboko zabobonna, muszę powiedzieć, że diabeł wymyślił świetny sposób, żebyś nie chodził do kościoła i Cię nastraszył rzekomym opętaniem.

To mnie wcale nie pociesza bo nie chce łączyć choroby z wiarą, a jednocześnie chce pozbyć się tego przekonania.

Nie da się jej połączyć z wiarą, bo patrząc zgodnie z logiką wiary, nie możesz być raczej opętany.

Tematy o egzorcyzmach

przez disassociative 29 mar 2013, 20:27
refren napisał(a):Nie da się jej połączyć z wiarą, bo patrząc zgodnie z logiką wiary, nie możesz być raczej opętany.

Dziwnie spokojny się zrobiłem, chyba to chciałem usłyszeć, dziękuje:)

Sortuj wg