Tematy o egzorcyzmach

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Tematy o egzorcyzmach

przez pomarancza44 13 mar 2013, 23:10
Słuchajcie mam pewien dylemat. Jutro na lekcje religii ma przyjść jakiś egzorcysta i opowiadać coś o tych tematach których właśnie bardzo się boję. Przerażają mnie te tematy o opętaniach itd. często mam takie natręctwa związane z tym, zapewne domyślacie się o jakie to myśli natrętne chodzi. Więc moje pytanie: iść na tą lekcje i posłuchać tego czy uciec z niej i pójść do domu? Tylko że nie wiem jak ja miałabym to usprawiedliwić, nie mam pomysłu na kłamstwo. A może wysłuchanie tego wszystkiego mi jakoś pomoże, może się jakoś uspokoją te natręctwa? Co mam zrobić?

Tematy o egzorcyzmach

przez znudzona-ona 13 mar 2013, 23:13
ja bym nie poszła, od dawna unikam treści, które mogą spowodować, że się będę nakręcać.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Tematy o egzorcyzmach

przez monk.2000 13 mar 2013, 23:14
Ja też bym nie szedł, można sobie wkręcić tylko nerwicę, nic więcej.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tematy o egzorcyzmach

przez pomarancza44 13 mar 2013, 23:58
Dalej nie wiem czy iść, bo w gruncie rzeczy mam jakąś nadzieję, że ten egzorcysta [ nawet boję się tego słowa ] powie coś takiego, co mnie uspokoi aczkolwiek boje się tego słuchać... dodam, że wszystkie natręctwa o opętaniach i o krzywdzie bliskich które miałam/mam często, powstały jakoś tak od momentu obejrzenia horroru o tematyce egzorcyzmów właśnie, a potem o czytaniu na ten temat - od tamtych chwili właśnie bardzo żałuję, że zaczęłam o tym czytać i oglądać. Ale jak teraz tak pomyślę, to jak miały mnie dopaść tego typu myśli to dopadły by mnie wcześniej czy później raczej, bo nawet gdybym tego nie obejrzała to i tak by mnie to raczej dopadły te natręctwa bo na pewno poszłabym na tą religię bez problemu nie znając skutków ubocznych że tak to ujmę. Więc...co radzicie? [ czekam na więcej wypowiedzi ]

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 14 mar 2013, 00:06
Pomarancza44, a może dowiesz się czegoś, co pozwali Ci poradzić sobie z natręctwami, uporządkujesz to sobie w głowie ? Jeżeli się przestraszysz, to zawsze możesz potem porozmawiać z tym egzorcystą, coś wyjaśnić, może właśnie rozwieje Twoje obawy?
Dobrze jest unikać czegoś, co budzi lęk, z drugiej strony lepiej się zmierzyć z tematem, kiedy masz pod ręką kogoś, kto może pomóc i coś na dany temat wie, gorzej jak zaczniesz sama szukać "materiałów" w sieci czy oglądać jakieś "straszne" filmy. Możesz też powiedzieć mu wcześniej, przed lekcją, że masz taki problem i zapytać, czy zamierza Was straszyć, bo jeśli chodzi o Ciebie, to już tego nie potrzebujesz :) Poza tym jak zagadasz do niego wcześniej, to się zorientujesz, co to za typ i zdecydujesz, czy iść czy zwiewać.

Tematy o egzorcyzmach

przez Ivann 14 mar 2013, 01:21
ja bym poszedł mimo natręctw na ciekawą rozmowe
zwalczam głuptaków - w necie i w realuObrazek
zbanowany

Tematy o egzorcyzmach

przez michall 16 mar 2013, 22:54
I co masz atak? :angel:

Tematy o egzorcyzmach

przez blue space years 16 mar 2013, 23:25
Odradzam naprawde takie tematy raczej nie wplywajom korzystnie na czlowieka i jego psychike

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 17 mar 2013, 16:49
Blue space years, nie ma co generalizować.

Tematy o egzorcyzmach

przez Ezekiel 17 mar 2013, 17:32
pomarancza44, Jeśli jesteś wierząca to powinnaś wiedzieć, że Ksiądz Egzorcysta to nie pobratymiec diabła, ale lekarz dusz. W nerwicy człowiek często boi się Boga i co za tym idzie takich spraw jak uzdrowienie duszy. Wątpi w ten sposób w Boże miłosierdzie co wyklucza się z sensem samej wiary. Człowiek w nerwicy boi się nie prawdy, ani stanu faktycznego, ale boi się swoich własnych wyobrażeń. To jest właśnie różnica między strachem, a lękiem. Lęk ma podłoże zawsze w naszej głowie, ma tam początek i zawsze się tam kończy. Ja wręcz polecam Ci skorzystanie z takiej możliwości - po pierwsze dlatego, że Ksiądz Egzorcysta może pomóc Ci znaleźć drogę walki z nerwicą, a po drugie - skonfrontować się z lękiem, a raczej z jego absurdalnością, dzięki czemu zrozumiesz w choć małym stopniu mechanizm działania nerwicy. Desensytyzacja! :)
"Nie są godni miłości Ci, którzy niczym nie ryzykują"
Teorryt
Prawdziwa miłość - wolna i bezwarunkowa:
http://amor-vincit-omnia-in-finis.blog.onet.pl/
https://www.facebook.com/pages/Amor-Vin ... 5817138999
https://www.facebook.com/PrzezTrudyDoGwiazd

Tematy o egzorcyzmach

przez Cocoseque 17 mar 2013, 20:19
Ja jestem wierząca, a boję się jakiegokolwiek poruszania tematu egzorcyzmów i diabła. Na lekcji religii oglądaliśmy dokument o Anneliese Michel i odtąd moja trauma powróciła. Jakkolwiek spotkanie z księdzem-egzorcystą byłoby baaaaardzo interesującym przeżyciem, nie poszłabym na to... Proponuję unikać takich sytuacji, naprawdę.

Tematy o egzorcyzmach

przez Ezekiel 17 mar 2013, 22:09
Cocoseque, zastanów się więc dlaczego unikasz - boisz się bać czy nie tak? To jedyne co blokuje Cie przed takimi spotkaniami to lęk przed lękiem. Tym konkretnym odnoszącym się do przeżyć w przeszłości. Nie można się bać tego co było ani własnych wyobrażeń. Nie bój się konfrontować z tymi lękami, które nosisz w swojej wyobraźni. Nie bój się, że runie Twój świat, którego tak bronisz. Jak mawiał Św. Augustyn "Nie obawiaj się. To nie stary świat się kończy, to nowy się zaczyna.". Uciekanie od problemu nigdy nie sprawi, że zniknie :) - radzicie sobie nawzajem jak zwalczać lęki, ale rady w stylu "ja staram się unikać takich sytuacji" nie załatwia sprawy. Co jeśli gama lękotwórczych sytuacji się będzie poszerzać - w końcu przyjdzie moment, kiedy Wasze życie będzie ograniczone z każdej strony, a życie to nie jest, to które sobie wyobrażacie. Życie jest tam gdzie boicie się wejść - za murem ograniczeń. Wiadomo łatwo jest żyć tu na spacerniaku, życiowego więzienia. Ale życie to pełnia życia - tam za murem. Trzeba go najpierw pokonać, natrudzić się, przejść przez drut kolczasty, ale tam jest to życie nieograniczone horyzontami :).
"Nie są godni miłości Ci, którzy niczym nie ryzykują"
Teorryt
Prawdziwa miłość - wolna i bezwarunkowa:
http://amor-vincit-omnia-in-finis.blog.onet.pl/
https://www.facebook.com/pages/Amor-Vin ... 5817138999
https://www.facebook.com/PrzezTrudyDoGwiazd

Tematy o egzorcyzmach

przez michall 17 mar 2013, 22:33
Pamietam jak po dokumencie na TVP o Anneliese Michel wmawiałem sobie potem, że sam jestem nawiedzony przez diabła :) Mam nadzieję, że pomarańcza44 nie popadła w taki stan.

Tematy o egzorcyzmach

przez refren 18 mar 2013, 03:04
Ezekiel napisał(a):Cocoseque Ale życie to pełnia życia - tam za murem. Trzeba go najpierw pokonać, natrudzić się, przejść przez drut kolczasty, ale tam jest to życie nieograniczone horyzontami :).

:)
Dołączę z poezją - albo wyjść przez żar ze środka palącego się domu na świeże powietrze.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Sortuj wg