To strasznie męczy ;-((((( Natrętne myśli seksualne.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Ewka23 06 mar 2013, 22:14
Strasznie mnie męczą te dziwne myśli, że możliwy jest pociąg seksualny do Ojca, że jest coś takiego jak kaziroctwo itd. i martwię się czy nie mam takich pociągów. Co zrobić? czuję się taka nieobecna, jak w jakimś tunelu. Moja głowa nieobecna, na niczym nie da się skupić i coraz więcej dziwnych wyobrażeń seksualnych. Raz mi się zdaje, że mój ojciec jest jakby mężczyzną, a raz patrzę na mojego faceta jak na Ojca. Ja chyba zwariuję!!!!!! Ojca unikam na kilometr, bo uciekam przed wyobrażeniami. Boje się, że wariuję. Co robić?

-- 06 mar 2013, 21:54 --

Boję się fantazji o moim facecie, żeby mi się jakieś wyobrażenia o Ojcu nie wkradły i czasem się wkradają. Kontroluję swoją seksualność, aby tego uniknąć. Stale te myśli o tym pociągu, gdzieniegdzie związane z tym wyobrażenie i istna jazda paniki żeby to się nie rozrosło. Staram się sobie powtarzać, że to tylko myśli.

przez ekspert_abcZdrowie 06 mar 2013, 23:08
Ewka23, jeżeli masz myśli natrętne dotyczące swojej seksualności, które utrudniają Ci normalne funkcjonowanie, np. unikasz ojca z obawy, że jego widok sprowokuje pojawienie się tego typu myśli, to musisz skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Oprócz myśli natrętnych masz inne nieprzyjemne objawy, jak zaburzenia koncentracji uwagi, derealizacja, lęki, niepokój, napięcie, panika. Być może objawy, o których wspominasz, świadczą o rozwoju nerwicy natręctw (zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne).
Psycholog

przez rikuhod 08 mar 2013, 20:21
ekspert_abcZdrowie ma racje powinnaś skontaktować się z psychiatrom. Jeśli mogę coś ci coś jeszcze polecić, to staraj się ignorować te myśli. Z natrętnymi myślami tak jest, że jak się je oddala, boi się ich albo ciągle o nich myśli to wtedy się nasilają. Najlepiej jest je ignorować, dać im przejść (nie odrzucać ich). Stopniowo, niestety nie od razu :( będą odchodzić, ale bądź cierpliwa jeśli będziesz je ignorować to stopniowo odejdą :great: Długo zmagałem się z nerwicą dopiero przez ignorowanie myśli mi się polepszyło.

To co jest ważne to wiedz,że te myśli nie są prawdziwe :!: , w końcu chcesz ich się pozbyć. One się pojawiają bo się ich boisz i dlatego też się nasilają. Ale spokojnie :lol: , przez ignorowanie stopniowo też sama dojdziesz, że te myśli nie są prawdziwe.

Mimo to poleć się psychiatry on zawsze pomoże i z jego pomocą odejdą szybciej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg